Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 6 تیر 1401 - 19:59

22
بهمن
آیا کودکان در شیوع کرونا باید غذای خاصی مصرف کنند؟

آیا کودکان در شیوع کرونا باید غذای خاصی مصرف کنند؟

یکسری مواد غذایی وجود دارد که در کودکان زیر یکسال نباید استفاده شود. عسل به خاطر امکان وجود میکروب بوتولیسم در آن، برای کودکان زیر یکسال ممنوع است.

مژگان عزیزی؛ متخصص کودکان، در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سؤال که کودکان چه مواد غذایی را نباید مصرف کنند؟ اظهار کرد: یکسری مواد غذایی وجود دارد که در کودکان زیر یکسال نباید استفاده شود. عسل به خاطر امکان وجود میکروب بوتولیسم در آن، برای کودکان زیر یکسال ممنوع است. همچنین مصرف محصولات شیر پاستوریزه و شیرگاو نیز به خاطر ایجاد آلرژی شدید در کودکان زیر یکسال کاملا ممنوع است. کودکان معمولا از شش ماهگی می‌توانند از روی زمین با دست اجسامی را بردارند و باید حواسمان باشد استفاده از آجیل‌ها مانند بادام، ممکن است در زمان خوردن در کودکان ایجاد خفگی کند و در نتیجه مصرف آن برای این سنین مناسب نیست، البته می‌توان آجیل‌ها را به صورت میکس و ترکیب شده در آورده و به صورت غذا به کودکان داد؛ چراکه مشاهده شده در برخی کودکان مصرف آجیل به شکل غیر میکس شده باعث بسته شدن راه هوایی و تنفسی شده است. مصرف توت فرنگی در کودکان زیر یکسال به علت آلرژی زایی زیاد، توصیه نمی‌شود، همچنین برخی میوه‌ها مانند آلبالو و آلوچه ممکن است در گلوی کودک پریده و در نتیجه باید این میوه‌ها به ویژه در شیرخواران به صورت تکه‌های نرم مصرف شود.

این متخصص کودکان در پاسخ به این پرسش که آیا در دوران شیوع کرونا کودکان باید مواد غذایی خاصی مصرف کنند؟ بیان کرد: این امر ضرورتی ندارد، بلکه باید همان تغذیه معمولی را داشته باشند، اما ترجیحا از غذاهای داخل منزل استفاده کنند. کودکان در این دوران باید از رفتن به مکان‌های غیر ضروری پرهیز کنند و موضوع دیگر اینکه بسیاری از کودکانی که مبتلا به کرونا می‌شوند، بدون علامت هستند و این موضوع برای خود آن‌ها مشکل‌ساز نمی‌شود، اما برای افراد دیگری مانند پدر بزرگ و مادر بزرگ که ریسک ابتلای بالایی دارند، می‌تواند مشکل ایجاد ‌کند.

بیشتر بخوانید:

 

برچسب ها: کودک، تغذیه سالم، کرونا، ویروس کرونا تعداد بازديد: 240 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز