Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 4 فروردین 1396 - 23:23

مقالات

بازدید: 11634

 • توصیه های مفيد در نوروز (1)

  توصیه های مفيد در نوروز (1)

  اقدامات، تصمیم‌گیری‌ها و اجرای برنامه‌های متعدد و مختلف ما چه زشت و چه زیبا، چه نیك و چه بد، دیگر قابل تغییر و اصلاح نیست.

 • در نوروز با رژیم غذایی خداحافظی نکنید! (1)

  در نوروز با رژیم غذایی خداحافظی نکنید! (1)

  افزایش اشتها و کاهش فعالیت فیزیکی، عواملی هستند که بسیاری از افراد را با افزایش وزن و یا اختلال در کنترل قند، چربی و فشارخون در پایان تعطیلات مواجه می‌کنند و یا باعث می‌شوند بیماران با رژیم غذایی خود خداحافظی کنند.

 • اضافه وزن ایام عید

  اضافه وزن ایام عید

  اگر در ایام نوروز روزی 4-5 عدد شیرینی و‌ 1-2 کاسه آجیل استفاده می‌کنید که قبلا این کار را نمی‌کردید، باید بدانید هر شیرینی ممکن است حدود 20-40 کیلو کالری انرژی تولید کند و هر 10 عدد مغز مخلوط می‌تواند حدود 40-45 کیلوکالری انرژی تولید کند.

 • کودک و سنت های نوروزی (1)

  کودک و سنت های نوروزی (1)

  خرید سال نو نیز یکی از بخش‌های دیگری است که مورد علاقه‌ کودکان و نوجوانان است (بخصوص خرید سفره هفت‌سین)؛ فرصتی برای تمرین تقسیم بودجه مالی، انتخاب درست، همفکری و... است. سعی کنید تا جایی که ممکن است کودکان را در این فعالیت شرکت دهید.

 • توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  توصيه‌های نوروزی برای افراد سالمند

  در ایام نوروز مصرف انواع شیرینی و شکلات رایج است و افراط در این زمینه باعث بروز مشکلات جدی برای سلامتی از جمله چاقی، دیابت (افزایش قند خون) ،افزایش چربی خون و پوسیدگی دندان می‌شود.

 • ورزش های نوروزی

  ورزش های نوروزی

  با سال نو همه چیز نو می‌‌شود و دیدارها تازه می‌‌گردد و همنشینی‌‌ها هر روز اتفاق می‌‌افتد اما بدون انکه ما توجه داشته باشیم برای حدود 15روز کلاً ما بی‌تحرک می‌‌شویم حتی آن پیاده‌روی ساده هم که تا محیط کار داشتیم رخ نمی‌دهد

 • توصيه‌های نوروزی برای تغذیه (1)

  توصيه‌های نوروزی برای تغذیه (1)

  تعطیلات نوروز موقعیت بسیار خوبی جهت استراحت و تمدد اعصاب و فراهم نمودن اوقاتی خوش و شاد در زندگی است؛

 • آداب غذایی نوروز در سایر ملل (1)

  آداب غذایی نوروز در سایر ملل (1)

  عید نوروز جشن‌ کشاورزانی‌ که‌ آذوقه‌ مردم‌ را تأمین‌ می‌کنند، محسوب‌می‌شود؛ به‌ همین‌ دلیل‌ کشاورزان‌ دامنه‌های‌ کوه‌ "کوپت‌ داغ‌" و همچنین‌ کناره‌های‌ آمودریا، آن‌ را با عظمت‌ خاصی‌ جشن‌ می‌گرفته‌اند، البته‌ این‌ تأثیر به‌ مناطق‌ دامداری‌ نیز رسیده‌است‌.

 • نوروز بدون افزايش وزن

  نوروز بدون افزايش وزن

  اگرچه اكثر این روزها حال و هوای نوروزی پیدا كرده و همه آماده استقبال از عید و بهار می‌‌شوند، اما بسیار افرادی هستند كه نگران افزایش وزن و چاقی هستند. شاید همین مسئله شیرینی این ایام را برای این افراد تلخ نماید.

 • در مصرف آجیل افراط نكنید (1)

  در مصرف آجیل افراط نكنید (1)

  بعضی‌ها معتقدند که حضور آجیل مشکل‌گشا، حتی در حجم کم، در کنار ظرف اصلی آجیل یا روی سفره هفت‌سین، برای صاحبخانه خوش‌یمن خواهد بود و به همین خاطر، کمی هم از این نوع آجیل تهیه می‌کنند.

 • آموزش محبت به كودك در نوروز

  آموزش محبت به كودك در نوروز

  برای فرزندان ما بهترین زمان محبت به مستمندان زمان‌هایی است که حجم دارایی آنها بالاترین سطح را دارد. چه حجم دارایی مالی باشد و چه محبتی که دریافت کرده‌اند.

 • مسموميت غذايی در نوروز

  مسموميت غذايی در نوروز

  غذاهای مانده، حرارت ندادن كافی غذاها، مصرف تخم مرغ نیم پز، بستنی غیر پاستوریزه، سالاد الویه و شیرینی‌های تر و خامه‌ای از جمله مواردی هستند كه مسمومیت غذایی ایجاد ‌می‌كنند.

فیلم روز
تصویر روز