Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 11 مهر 1402 - 14:29

13
خرداد
عامل مهم پیری زودرس

عامل مهم پیری زودرس

لیلا اسدی با بیان این مطلب افزود: دخانیات خاصیت انعطاف پذیری و استحکام پوست را کاهش می دهد؛ در نتیجه، پوست با سرعت بیشتری دچار چین و چروک می شود.

ایرنا نوشت: کارشناس برنامه کنترل دخانیات شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز با تاکید بر اینکه دخانیات به پوست آسیب می رساند، گفت: مصرف دخانیات از جمله تنباکوی قلیان، باعث پیری زودرس می شود.

لیلا اسدی با بیان این مطلب افزود: دخانیات خاصیت انعطاف پذیری و استحکام پوست را کاهش می دهد؛ در نتیجه، پوست با سرعت بیشتری دچار چین و چروک می شود.

وی اظهار کرد: دخانیات همچنین گردش خون پوست را ضعیف می کند و احتمال آکنه و سایر عفونت های پوستی را افزایش می دهد.

به گفته اسدی، مصرف دخانیات در بانوان نیز باعث افزایش هورمون مردانه تستوسترون می شود که اغلب منجر به موی زاید در بازوها و صورت می گردد.

کارشناس برنامه کنترل دخانیات شبکه بهداشت شهرستان البرز گفت:  دود حاصل از تنباکوی قلیان حاوی مقادیر زیادی از مواد سمی شناخته شده برای ایجاد بیماری ها از جمله سرطان است که برخی از این مواد سمی توسط مصرف کنندگان قلیان جذب می شوند، بنابراین، این مواد سمی، در هوای تنفسی، خون و ادرار آنان وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

از بین بردن پف زیر چشم با چند راهکار ساده

 

وی اظهار کرد: استفاده از قلیان با سرطان های دهان، مری و ریه و احتمالا با سرطان های معده و مثانه ارتباط دارد

به گفته اسدی شواهد جدی به نفع ارتباط استفاده از قلیان با بیماری های تنفسی، بیماری های قلبی عروقی، بیماری دهان و دندان، وزن کم هنگام تولد، التهاب مزمن بینی، ناباروری مردان، بیماری ریفلاکس معده مری و مشکلات سلامت روان وجود دارد.

به گفته کارشناس برنامه کنترل دخانیات شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز همه گیری مصرف دخانیات، یکی از بزرگترین تهدیدهای سلامت عمومی است.

بیشتربخوانید:

نقش تغذیه و سبک زندگی بر شادابی و سلامت پوست

برچسب ها: پیری زودرس، پیری تعداد بازديد: 2269 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز