Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 3 تیر 1403 - 11:10

23
دی
لطفاً کدورت‌های خود را مطرح کنید

لطفاً کدورت‌های خود را مطرح کنید

با توجه به اهمیت بیان کدورت‌ها در زندگی مشترک هنگام بروز بحث، زوجین باید با استفاده از مهارت گفتگو مساله پیش آمده را مطرح کرده، درباره کدورت پیش آمده با یکدیگر صحبت کنند و نهایتاً حل مساله انجام دهند

ترجمه : شبنم طلوعی – روانشناس

 

تحریریه زندگی آنلاین : با توجه به اهمیت بیان کدورت‌ها در زندگی مشترک هنگام بروز بحث، زوجین باید با استفاده از مهارت گفتگو مساله پیش آمده را مطرح کرده، درباره کدورت پیش آمده با یکدیگر صحبت کنند و نهایتاً حل مساله انجام دهند تا این کدورت‌ها روی هم انباشته نشده و تبدیل به کینه نشوند.

 تمام افراد نیاز به معاشرت کردن دارند و در این معاشرت کردن وجود صمیمیت، همدلی و همراهی کردن با یکدیگر بسیار مهم است، ضمن اینکه برای جلوگیری از کینه‌ای شدن زوجین نسبت به یکدیگر نقش همدلی در روابط بین همسران بسیار پررنگ است و کمبود آن در زندگی مشترک تبدیل به کینه‌ورزی می‌شود.

بیشتربخوانید:

چارچوب گفت و گوی سالم در زوجین چگونه است؟

 

 

 

همدلی اجباری خطری برای سیستم خانواده

همدلی در روابط زوجین به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و ترس از کینه‌ورزی همسر نباید به "همدلی اجباری" تبدیل شود چراکه سیستم خانواده را به خطر می‌اندازد. به بین دیگر رابطه‌ای که در آن یکی از زوجین تصور می‌کند که اگر با همسر خود همدلی نکند ممکن است همسر به کینه‌ورزی روی آورد، نیاز به بازنگری دارد چراکه همدلی با همسر به هر قیمتی پذیرفته شده نیست و زوجین در ابتدا باید دقت کنند آیا خواسته همسر با شرایط زندگی مشترک و آرامش فردی آنها سازگار است یا خیر و سپس به خواسته همسر پاسخ مثبت دهند.

با توجه به این امر که افراد سلایق متفاوتی دارند و شخصیت هر فرد با دیگری متفاوت است، بنابراین برقراری ارتباط با همسر نیازمند دانش و اطلاعاتی است که زوجین باید آن را کسب کنند. به این دلیل که مسائل با انباشته شدن روی هم و بدون حل شدن تنها ذهن را اشغال کرده و منجر به کینه‌ورزی می‌شوند.

بیشتربخوانید:

شوهرم خاله زنکه چه کنم؟!

 

 

 

 

کینه‌ورزی نیازمند درمان

اگر کینه‌ورزی جزء خصوصیات شخصیتی یکی از زوجین است، آن زوج باید تحت روان‌درمانی قرار گیرد زیرا اگر کدورت‌ها در زمان خود و در اسرع وقت حل نشوند، در اختلاف نظرهای بعدی نبش قبر خواهند شد و در میانه بحث توسط زن یا شوهر دائماً یادآوری می‌شوند.

 

زندگی عاشقانه حاصل ذهن آرام

زندگی عاشقانه، زندگی آرام است و زندگی آرام نیازمند داشتن ذهنی آرام است، بنابراین زوجین باید با حل مساله، کدورت‌های پیش آمده را حل کنند. زوجی که دچار کینه‌ورزی است در ابتدا به خود آزار می‌رساند چراکه ذهنی که در آن کینه جای گرفته، فقط به فکر انتقام است و مسلماً نمی‌تواند از همسر خود آرامش دریافت کند. بنابراین برای داشتن رابطه‌ای سالم و خوب با همسر  باید در ابتدا ذهن را پاکسازی کرد و با حل مساله این اختلافات را از بین برد، البته این به معنای فراموش کردن مسائل نیست بلکه باید مسائل را حل کرد.

بیشتربخوانید:

قابلیت های زنان در رفتار با همسر

 

 

 

 

برچسب ها: خانواده، زندگی مشترک، روابط زناشویی، آرامش، همسرداری، عشق، روابط عاطفی، کینه توزی، کینه، شبنم طلوعی تعداد بازديد: 228 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز