Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 11 آذر 1401 - 23:13

12
شهریور
شوهرم خاله‌زنکه چه کنم؟!

شوهرم خاله‌زنکه چه کنم؟!

متأسفانه بعضی مردان صفتی به نام خاله‌زنک دارند و بیشتر حرف‌های آن‌ها در مورد صحبت‌های بعضی از زن‌ها و بیرون از منزلت مردانه است چرا این حالت در مردان به وجود می‌آید و روش رفتار با این‌جور شخصیت‌ها چگونه باشد.

تحریریه زندگی آنلاین : متأسفانه بعضی مردان صفتی به نام خاله‌زنک دارند و بیشتر حرف‌های آن‌ها در مورد صحبت‌های بعضی از زن‌ها و بیرون از منزلت مردانه است چرا این حالت در مردان به وجود می‌آید و روش رفتار با این‌جور شخصیت‌ها چگونه باشد. برای تغییر رفتار نادرست شوهر خاله‌زنک احتیاج به گفتگو در این مورد نیاز دارید.

ولی برای اینکه حرف شما در او اثرگذار باشد به این نکته دقت شود که تلاش کنید این مسئله را در یک زمان و موقعیتی به او بگویید که در وضعیت آرامش روحى به سر مى‌‏برد و دچار تشویش، خستگى یا عصبانیت نیست؛ زیرا در این حالات، اشخاص نه تنها اشتباه و نقطه‌ضعف خود را قبول نمی‌کنند، بلكه به شدت در برابر آن جبهه می‌گیرند.

 همین‌طور دقت داشته باشید که تذكر دادن زن به شوهر، نباید به‌صورت نصیحت كردن باشد، بلكه باید به‌طور گفت‌وگویى دوستانه و صمیمانه طرح شود؛ بنابراین شما می‌توانید ابتدا با گفتن نقاط و خصوصیت‌های مثبت وی آغاز کنید و به او بگویید که خوشحال هستید که در کنارش هستید و او را انتخاب کردید و آنگاه به‌صورت صادقانه در مورد موضوع پیش‌آمده به‌طوری‌که به او بر نخورد توضیح بدهید که این رفتارش را نمی‌پسندید و حیف است که با وجود خصوصیت‌های مثبتی که دارد این رفتار را داشته باشد.

 اضافه بر گفت‌وگو در این مورد خود شما می‌توانید در جاهایی که حس می‌کنید که پرداختن به یک مسئله‌ای، سبب حساسیت همسرتان می‌شود در مورد آن صحبت نکنید یا اینکه می‌توانید موضوع را عوض کنید تا زمینه وارد شدن به موضوعات حاشیه‌ای برای همسرتان به وجود نیاید.

 چنانچه همسرتان اخلاق خاله‌زنک دارد که شما را رنج می‌دهد می‌توانید با این راه حل‌های مناسب او را به انجام کارها و رفتارهای مردانه ترغیب کنید.

 

  پرسیدن نظر همسرتان درمورد رفتارهای زنانه‌اش: بعضی اوقات خود آقایان متوجه رفتارهای زنانه خود نمی‌شوند و فکر می‌کنند رفتارهایشان مردانه است و شما اشتباه تصور می‌کنید پس اول شما باید شما بفهمید همسرتان در چه سطحی از بینش نسبت به رفتارهای خود قرار دارد و دیدگاهش نسبت به این رفتارها چیست و سؤال کنید: «نظرت درباره رفتاری که امروز داشتی چیست؟» یا «چگونه شد که این‌گونه رفتار کردی؟»

 

گارد گرفتن ممنوع: چنانچه بعد از ازدواج متوجه این ضعف شخصیتی در همسرتان شده‌اید، بهتر است به‌جای گارد گرفتن، از در دوستی وارد شوید و با محبت و مهربانی خالصانه‌ای نسبت به همسرتان وی را به ترک این رفتارها ترغیب کنید.

 

از شخص دیگری کمک بگیرید: چنانچه همسرتان رفتارهای خود را کاملاً مردانه دانست و مشکل را به شما ربط داد، برای حل این مشکل که نظر کدام‌یک از شما درست است از شخص سوم بی‌طرفی مثل یک مشاور کمک بگیرید که هیچ‌کدام از شما را نمی‌شناسد و صلاحیت لازم را داشته باشد.

 

به مادر شوهرتان نزدیک شوید: به مادر شوهرتان نزدیک شوید و از نفوذ وی روی فرزندش برای رسیدن به هدف‌های خود استفاده کنید.

 

غر نزنید: مردان طاقت غر زدن را ندارند و بعضی از آنها در برابر غر زدن سرسختانه رفتار می‌کنند و خلاف‌کاری را که همسرشان می‌خواهد را انجام می‌دهند.

 

به سردی رفتار کنید: چنانچه همسرتان رفتار زنانه‌ای از خود نشان داد، در همان زمان با او به سردی رفتار کنید تا وی بفهمد از رفتارش ناراحت هستید. حتی می‌توانید با گفتن این جمله ناراحتی خود را نشان دهید: «هنگامی‌که این‌طور رفتار می‌کنی حس خوبی ندارم و ترجیح می‌دهم مردانه‌تر رفتار کنی».

 

پیش دیگران از وی ایراد نگیرید: شما این حق را ندارید که پیش دیگران به او توهین کنید و ایرادش را بگیرید. برای تذکر دادن اشتباهش تنها شما دو نفر باید باشید.

 

مراقب لحن‌تان باشید: هنگام صحبت با همسر و گفتن ایرادات رفتاری او مواظب لحن کلامتان باشید، مخصوصاً زمانی که عصبانی هستید. حتی درصورتی‌که سبب آزارتان شده، بی‌ادبی نکنید و سرش فریاد نزنید.

 

متهم کردن ممنوع: تلاش کنید با محبت‌های بی‌دریغ و خالصانه‌ی خود، خلأ عاطفی شخصیت همسرتان را پر کنید تا حرف شما را قبول کند.

 

شوهرتان را به انجام رفتارهای مردانه تشویق کنید

چنانچه برخوردی از شوهرتان دیدید که مطابق با خواسته شماست و در اصطلاح مردانه است، از تشویق کلامی یا غیرکلامی استفاده کنید و او را ترغیب کنید.

کلام آخر : یکی از روش‌های مفید برای مقابله با چنین رفتارهایی برقراری ارتباط پدران با فرزندانشان و گذاشتن وقت بیشتر با آنها است تا آنها از رفتارهای مردانه پدرشان الگو بگیرند.

تعداد بازديد: 220 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز