Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 8 بهمن 1399 - 12:06

20
آذر
ناکامی، سهم زنان از همبستری!

ناکامی، سهم زنان از همبستری!

اکثر مردان متأهل، باور ندارند که از آیین همبستری اطلاعات ناقصی دارند. بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده که سبب سرد مزاجی کمتر از نیمی از آنان همین عامل کامروا نشدن از همبستری است.

دکترمحمد والی‌پور؛ متخصص روانپزشکی

 

اکثر مردان متأهل، باور ندارند که از آیین همبستری اطلاعات ناقصی دارند.

بر اساس اظهارات بانوان معلوم شده که سبب سرد مزاجی کمتر از نیمی از آنان همین عامل کامروا نشدن از همبستری است.

آن‌ها به موجب ناآشنایی همسران‌شان با اصول زن‌داری و برقراری روابط جنسی، چـه بسا هیچ مفهومی از این روابط در ذهن نداشته باشند، بلکه آن را عملی حیوانی، غیربهداشتی و مشمئزکننده بدانند که جز اتلاف وقت ثمری ندارد.

دلایل ناکامی زنان در روابط جنسی

خیلی از مواقع اشـکال اصلی به طرف مقابل آن‌ها یعنی به مرد مربوط می‌شود که باید وظایف خود را درست اجرا کند.

گاهی اوقات مرد با آن‌که با شیوه‌های روابط‌جنسی آشناست بر اثر فشار شهوت یا خودخواهی، همسر خـود را در کامـروا شـدن یاری نمی‌کند و پیش از ارضای او دست از عمل زناشویی می‌کشد.

سردی جنسی خصیصه‌ای نیست که با انسان زاییده شود و تا دم مرگ باقی و برقرار بماند.

فردی کـه احساسات جنسی ندارد ممکن است فقط به این علت باشد که تاکنون با نوع تحریکی که در او عکس‌العمل به وجود می‌آورد، مواجه نشده است.

اگـر قدرت جنسی مرد ناکافی یا میل جنسی او کم باشد، اگر انزال زود یا بسرعت واقع شود و مـرد خـود را عـقب بکشد، آن وقت است که در زن تنفر و اکراهی در مقابل روابط جنسی به وجود می‌آید.

یعنی یا تحریک نشده و یا محرومیت‌های متوالی بتدریج سبب از بین رفتن احساس لذت و از بـیـن رفـتـن میل جنسی او می‌شود.

درهرحال اگر به‌طور متوالی او را محروم نگهدارند پس از مدتی به هیچ وجه لذت نخواهد برد.

شاید همسر، مردی بسیار مهربان و زن دوست و صمیمی و صـبـور باشد، ولی از نظر عمل زناشویی هیچ توجهی به رضایت زن نداشته باشد و لذت جنسی همسر را نادیده بگیرد. 

راه حل‌هایی برای مردان

سردی مزاج در زنانی دیده می‌شود که تمایل و هوس جنسی کم داشته و یا اصلاً نداشته و از آن بهرمند نمی‌گردند. درصد زیادی از آنها مشکل در مسائل عاطفی دارند.

باید توجه داشت مدت زمـانـی کافی که زن برای عکس العمل جنسی لازم دارد خیلی طولانی‌تر است تا مرد، زیرا هم زمان بیشتری لازم است تا تحریک شود و هم زمان بیشتری طول خواهد کشید تا به اوج لذت جنسی برسد.

اگر مرد روابط جـنـسـی را فقط وسیله‌ای برای ارضای امیال بیولوژیکی خود تصور کرده، قبل از نزدیکی برای تحریک هـمـسـر خـود کوشش نکند یا نتواند برای مدتی نعوظ خود را نگاه دارد و زود به اوج لذت جنسی برسد، زن ممکن است کاملاً تحریک نشده و قبل از اتمام عمل نزدیکی به اوج لذت جنسی نرسیده باشد.

در چنین صورتی عمل مقاربت می‌تواند برای زن دردناک باشد و تجربه بدی از رابطه جنسی در ذهن او باقی بماند.

بیشتر بخوانید:

گیاهان‌دارویی موثر در سرد مزاجی

سرد مزاجی در مردان

 

برچسب ها: سرد مزاجی زنان، رابطه جنسی، روابط جنسی، هم بستری، زندگی آنلاین، ناکامی زنان در روابط جنسی، مقاربت، علت سرد مزاجی زنان تعداد بازديد: 697 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز