Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 اردیبهشت 1403 - 08:23

14
فروردین
بهترین محل برای رشد باکتری در آشپزخانه‌ کجاست؟

بهترین محل برای رشد باکتری در آشپزخانه‌ کجاست؟

شستن ظروف با اسکاچ و اسفنج در آشپزخانه مرسوم است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند با استفاده از اسفنج می‌توان با دقت بیشتر ظروف را شست وشو داد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: محققان می‌گویند اسفنج‌هایی که برای شست‌وشوی ظروف استفاده می‌شوند، محیطی مناسب برای رشد باکتری‌ها هستند.

 شستن ظروف با اسکاچ و اسفنج در آشپزخانه مرسوم است. بسیاری از مردم تصور می‌کنند با استفاده از اسفنج می‌توان با دقت بیشتر ظروف را شست وشو داد. با این حال، کمتر کسی می‌داند که همین اسفنج‌ها می‌توانند به کثیف شدن بیشتر ظروف و سطوح منجر شوند.

بر این اساس، تحقیقات جدید دانشمندان نشان می‌دهند اسفنج‌های آشپزخانه محیط بسیار مناسب و مساعدی برای رشد باکتری‌های مختلف هستند.

بیشتربخوانید:

آموزش نحوه پاک کردن صحیح ماشین لباسشویی

 

 

این موضوع دو دلیل عمده دارد:

نخست تکه‌های غذای باقی مانده بر روی سطوح ظروف که به اسفنج می‌چسبند، منبع مناسبی برای تغذیه باکتری‌ها و رشد آن ها هستند. فراتر از این موضوع، ساختار متخلل اسنفج می‌تواند باعث تجمع و رشد باکتری‌ها شود.

از این رو، استفاده از اسفنج‌های آلوده به راحتی می‌تواند ظروف و سطوح را نیز آلوده کند. با این حال، همواره راهکارهایی وجود دارند که می‌توان به کمک آن‌ها خود اسفنج‌ها را ضدعفونی کرد. در گام نخست بهتر است در روند تغذیه و رشد باکتری‌ها اختلال ایجاد کرد.

برای این منظور پیش از شستن ظروف، مواد غذایی باقی مانده بر روی آن‌ها را به کمک کاغذ باطله کاملا تمیز کنید. این کار مانع از چسبیدن تکه‌های غذایی به اسفنج شده و در روند تغذیه و رشد باکتری‌ها اختلال ایجاد می‌کند.

در گام بعدی، ضدعفونی کردن و نابودی باکتری‌های رشد کرده در اسفنج باید مورد توجه قرار گیرد. بدین منظور می‌توانید با ساختن یک مایع گندزدای خانگی، اسفنج را ضدعفونی کنید. در یک لیتر آب یک تا دو قاشق مایع سفید کننده (وایتکس) ریخته و سپس اسفنج را در داخل آن‌ها قرار دهید. این کار می‌تواند به میزان زیادی باعث مرگ باکتری‌های موجود در اسفنج شود.

برای جلوگیری از مسمومیت و آسیب به مجاری تنفسی این محلول و اسفنج را در محیط باز قرار داده و پیش از استفاده از اسفنج، آن را با آب ولرم بشویید.

 بیشتربخوانید:

استفاده از مواد ضدعفونی کننده چه خطراتی برایی چشم ها دارد؟

بهترین روش درمان خشکی پوست ناشی از مواد شوینده

 

 

برچسب ها: آشپزخانه، ضد عفونی، اسکاچ، شست و شو، باتری تعداد بازديد: 180 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز