Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 12 خرداد 1402 - 03:31

11
فروردین
بوتاکس معده چیست؟

بوتاکس معده چیست؟

اخیراً تکنیک بوتاکس باهدف مبارزه با چاقی گسترش‌یافته است که دانستن مهم‌ترین اطلاعات در مورد این تکنیک ضروری است. مطالعات متعددی برای کاهش تشدید مشکل چاقی با تزریق بوتاکس در معده انجام‌شده است

تحریریه زندگی آنلاین : اخیراً تکنیک بوتاکس باهدف مبارزه با چاقی گسترش‌یافته است که دانستن مهم‌ترین اطلاعات در مورد این تکنیک ضروری است. مطالعات متعددی برای کاهش تشدید مشکل چاقی با تزریق بوتاکس در معده انجام‌شده است که برای آشنایی بیشتر با تکنیک تزریق بوتاکس در معده و علائم و عوارض ناشی از آن در این گزارش مطالب مفیدی ارائه‌شده است:

 

تکنیک بوتاکس معده چیست؟

 بوتاکس معده روشی جدید برای کاهش وزن است که به‌طور موقت دیواره‌های معده را فلج می‌کند، نیروی انقباضات معده را کاهش می‌دهد و غذا را به داخل روده می‌راند.

 بوتاکس معده با مسدود کردن عصب مسئول احساس گرسنگی از ارسال سیگنال به مغز و جلوگیری از تخلیه آسان معده، باعث کاهش وزن و کاهش مقدار غذای مصرفی فرد می‌شود.

 بوتاکس می‌تواند حدود ۶ ماه دوام داشته باشد و برای برخی افراد ممکن است تا یک سال نیز طول بکشد.

 افرادی که باید عمل بوتاکس معده انجام دهند

 افرادی که اضافه‌وزن دارند و به‌هیچ‌وجه نمی‌توانند آن را کاهش دهند.

 افرادی که نمی‌توانند بر پرخوری غلبه کنند.

 افرادی که در اثر چاقی از مشکلات سلامتی رنج می‌برند، مانند: درد استخوان و ستون فقرات که تزریق بوتاکس به آن‌ها کمک می‌کند تا از شر چاقی خلاص شوند و درنتیجه اندام موردنیاز را بازیابی کنند.

 بیشتربخوانید:

سایه روشن های بوتاکس معده برای تناسب اندام

 

 

 

بوتاکس معده چگونه تزریق می‌شود؟

پزشک برای کاهش واکنش‌هایی مانند استفراغ، اسپری بی‌حس‌کننده موضعی را روی گلو می‌زند.

پزشک بوتاکس را با استفاده از آندوسکوپی طبی که از دهان وارد معده می‌شود، به عضلات دیواره معده تزریق می‌کند و این کار باعث کاهش حرکت و انقباض آن و درنتیجه باعث کاهش هضم معده و سرعت تخلیه غذا می‌شود.

پزشک عصب مسئول تنظیم معده را با تمرین حرکت هضم و تخلیه غذا و هل دادن آن به روده هدف قرار می‌دهد که حرکت معده را کاهش می‌دهد و سیگنال سیری را به مغز می‌فرستد تا فرد برای مدتی احساس گرسنگی نکند.

در اینجا شایان‌ذکر است که فرآیند تزریق بوتاکس به معده حدود ۴۵ دقیقه تا یک ساعت طول می‌کشد و نتایج تزریق بوتاکس به معده بلافاصله پس از عمل ظاهر نمی‌شود، بلکه ۴ یا ۵ ماه طول می‌کشد تا نتایج آن ظاهر شود.

بیشتر بخوانید:

چالش‌های جدی حوزه تغذیه از نگاه دکتر ساعدی

 

 

 

 

دستورالعمل‌های بعد از تزریق بوتاکس معده

 ترجیحاً بعد از عمل، هیچ‌گونه غذا و نوشیدنی نخورید، زیرا گلو بعد از تزریق بی‌حس است، بنابراین باید منتظر بمانید تا به حالت عادی برگردد.

 نیازی به نگرانی در مورد علائمی که بعد از عمل ظاهر می‌شوند وجود ندارد، زیرا موقتی هستند.

پس از تزریق بوتاکس، احساس خستگی، کمی درد و ناتوانی در انجام فعالیت‌های روزانه امری طبیعی است.

بیشتر بخوانید:

گرسنگی پنهان پیامد مصرف بی‌رویه قندها

 

 

 

فواید تزریق بوتاکس

 نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.  احساس گرسنگی را کاهش می‌دهد.

 عمل جراحی آن منجر به برش خارجی، اسکار یا زخم نمی‌شود. نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.

برچسب ها: چاقی، لاغری، کنترل اشتها، کاهش وزن، تناسب اندام، آندوسکوپی، احساس گرسنگی، بوتاکس، فلج معده، بوتاکس معده تعداد بازديد: 65 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز