Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 اردیبهشت 1403 - 20:26

4
بهمن
خواب بهتر و خطر کمتر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌ و عروقی

خواب بهتر و خطر کمتر ابتلا به بیماری‌های قلبی‌ و عروقی

محققان رابطه بین خطر بیماری قلبی‌ و عروقی و کیفیت خواب را بررسی کردند و دریافتند که بهبود کیفیت خواب با کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی مرتبط است.

تحریریه زندگی آنلاین : محققان رابطه بین خطر بیماری قلبی‌ و عروقی و کیفیت خواب را بررسی کردند و دریافتند که بهبود کیفیت خواب با کاهش خطر بیماری‌های قلبی و عروقی مرتبط است.به گزارش مدیکال، محققان اظهار کردند که افزایش آگاهی از کیفیت و کمیت خواب می‌تواند به کیفیت خواب کمک کند و به‌طور بالقوه خطر بیماری قلبی‌ و عروقی را کاهش دهد.

طبق گزارش انجمن خواب آمریکا، ۵۰ تا ۷۰ میلیون بزرگ‌سال در ایالات‌متحده دارای اختلال خواب و از این تعداد، ۲۵ میلیون نفر مبتلابه آپنه انسدادی خواب هستند.نتایج مطالعات نشان می‌دهد که آپنه انسدادی خواب با چندین بیماری قلبی‌ و عروقی مرتبط است. نتایج تحقیقات همچنین نشان می‌دهد که الگوهای خواب سالم خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را کاهش می‌دهد حتی در میان افرادی که خطر ژنتیکی بالایی دارند.اکثر مطالعاتی که ارتباط بین کیفیت خواب و خطر بیماری قلبی و عروقی را بررسی می‌کنند بر یک بعد خواب یعنی مدت‌زمان خواب یا آپنه خواب متمرکزشده‌اند بنابراین، اثر ترکیبی چند بعد خواب بر سلامت قلب و عروق موردمطالعه قرار نگرفته است.اخیراً محققان مؤسسه ملی بهداشت و تحقیقات پزشکی فرانسه در پاریس، تأثیر مشترک عادات خواب چندگانه را بر بروز بیماری‌های قلبی‌ و عروقی بررسی کردند؛ آنان دریافتند که نمره خواب سالم‌تر با خطر کمتر بیماری قلبی و عروقی و سکته مغزی مرتبط است.برای این مطالعه، محققان داده‌های جمع‌آوری‌شده بین سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۱ از ۷۲۰۳ مرد و زن ۵۰ تا ۷۵ ساله را تجزیه‌وتحلیل کردند. همه در ابتدای مطالعه مبتلابه بیماری قلبی نبودند.هر شرکت‌کننده تحت معاینه فیزیکی و آزمایش‌های مختلف بیولوژیکی قرار گرفت. آنان همچنین اطلاعات مربوط به سبک زندگی و سابقه پزشکی خود را ارائه کردند و محققان عادات خواب شرکت‌کنندگان را از طریق پرسشنامه ارزیابی کردند.محققان دریافتند که هر یک امتیاز افزایش در نمره خواب سالم با کاهش ۲۲ درصدی خطر بیماری قلبی‌ و عروقی مطابقت دارد.

بیشتربخوانید:

این مورد عجین سلامت قلب شما را به خطر می اندازد

این 9 ماده غذایی به سلامت قلب شما آسیب می‌رساند

برچسب ها: ژنتیک، قلب، خواب، سکته قلبی، بیخوابی، سبک زندگی، بیماری قلبی، سکته مغزی، انسداد عروق، درمان بیخوابی تعداد بازديد: 122 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز