Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 10 آذر 1400 - 01:56

8
شهریور
این کارها را بعد از آفتاب سوختگی انجام ندهید

این کارها را بعد از آفتاب سوختگی انجام ندهید

در این گزارش از کار‌هایی خواهیم گفت که بعد از آفتاب سوختگی نباید انجام شوند.

به گزارش روزیاتو روش‌های طبیعی زیادی برای درمان آفتاب سوختگی وجود دارد، مثل مالیدن خمیر سیب زمینی خام یا مقداری عسل به پوست. اما بعضی کار‌های به ظاهر بی ضرر می‌توانند آفتاب سوختگی تان را تشدید کنند. حتی غذایی که می‌خورید یا لباسی که می‌پوشید هم یا به درمان آفتاب سوختگی تان کمک می‌کند یا آن را وخیم‌تر می‌کند.

۱- استفاده از آلوئه ورای حاوی مواد افزودنی

گرچه استفاده از ژل آلوئه ورا به تسکین قرمزی پوست کمک می‌کند، اما باید به نوع ژلی که به پوست خود می‌زنید هم توجه داشته باشید. برخی مواد مصنوعی مانند بنزوکائین یا لیدوکائین می‌توانند پوست را بیشتر تحریک و خارش آن را بیشتر کنند. متخصصان پوست توصیه می‌کنند برای درمان پوست آفتاب سوخته از مرطوب کننده‌های خالص آلوئه ورا استفاده کنید.

بیشتربخوانید:

توصیه های مهم برای جلوگیری از آفتاب سوختگی

 

 

۲- پوشیدن لباس‌های تنگ

در اینکه لباس‌های تنگ روی تن خیلی خوب می‌شوند شکی نیست، اما این لباس‌ها قطعاً بهترین پوشش برای کسی که آفتاب سوخته شده نیستند. پوشیدن لباس‌های جذب روی پوست آفتاب سوخته جلوی نفس کشیدن پوست و بهبود یافتن آن را می‌گیرد. به جای پوشیدن لباس‌های تنگ، از لباس‌های گشادتری از جنسی مثل نخ استفاده کنید که هوا را از خود عبور می‌دهد.

۳- نوشیدن قهوه

آفتاب سوختگی اغلب باعث سردرد می‌شود و شاید اینطور به نظر برسد که یک فنجان قهوه سردردتان را برطرف می‌کند، اما در حقیقت وضع تان را بدتر می‌کند. حضور طولانی مدت در آفتاب باعث از دست رفتن آب بدن می‌شود و باید آب زیادی بنوشید تا این آب از دست رفته را به بدن بازگردانید. از آنجایی که کافئین ادرار آور است، باعث می‌شود بیشتر دستشویی بروید و بدن تان مایعات و مواد معدنی اساسی بیشتری را از دست دهد.

۴- پوشاندن آفتاب سوختگی با آرایش

پوشاندن پوست آفتاب سوخته‌ی در حال ریزش با آرایش شاید وسوسه کننده باشد، اما مثل پوشیدن لباس تنگ می‌ماند و جلوی نفس کشیدن پوست را می‌گیرد. اگر باید حتماً آرایش کنید، از محصولات سنگین خودداری و از برس‌های آرایشی نرم استفاده کنید. متخصصان پوست همچنین توصیه می‌کنند از اسفنج‌های آرایشی مرطوب استفاده کنید، چون پوست را کمتر اذیت می‌کنند.

۵- لایه برداری

پوست آفتاب سوخته ظاهر خوشایندی ندارد و طبیعی است که دلتان بخواهد آن پوست خشک و در حال جدا شدن را لایه برداری کنید. اما این کار می‌تواند آسیب وارده به پوست را بیشتر کند، چون محصولات لایه بردار معمولاً به پوست فشار وارد می‌کنند. به جای این کار، اجازه دهید پوست آفتاب سوخته به طور طبیعی خوب شود، امری که معمولاً تا یک هفته به طول می‌انجامد.

 بیشتربخوانید:

کدام کرم ضد آفتاب مناسب پوست شما است؟

 

 

 ۶- استفاده از کرم بدن نامناسب

زدن کرم بدن می‌تواند به مرطوب شدن پوست آفتاب سوخته کمک کند، اما مطمئن شوید محصولی که استفاده می‌کنید پایه‌ی الکلی ندارد. الکل به محصولات بهداشتی کمک می‌کند وارد پوست شوند و به لایه‌های عمیق‌تر آن نفود کنند، اما در عین حال می‌تواند چربی طبیعی‌ای که پوست برای حفظ رطوبت خود به آن نیاز دارد را از بین ببرد.

۷- نوشیدن آب پرتقال

آب مرکبات گرچه آنتی اکسیدان زیادی در خود دارد، اما در عین حال می‌تواند حساسیت پوست به نور را بیشتر کند. لازم نیست نوشیدن آب پرتقال را به کلی کنار بگذارید؛ در صورتی که مقدار زیادی از آن را نوشیدید باید از کرم ضد آفتاب بیشتر استفاده و از نور مستقیم خورشید دوری کنید.

۸- استفاده از مرطوب کننده‌های حاوی SPF

شاید فکر کنید یک کرم مرطوب کننده‌ی حاوی SPF دقیقاً همان چیزی باشد که پوست تان برای آفتاب سوخته نشدن به آن نیاز دارد، اما حقیقت آن است که این بهترین راه برای حفظ پوست از صدمات نور خورشید نیست. تحقیقات نشان داده بیشتر افراد هنگام استفاده از مرطوب کننده‌های حاوی SPF قسمت‌های اصلی صورت را از قلم می‌انداختند، اما کسانی که از ضد آفتاب واقعی استفاده می‌کردند آن را یکدست‌تر روی پوست پخش می‌کردند.

 بیشتر بخوانید:

چگونه تیرگی زانو و آرنج را از بین ببریم ؟

پف زیر چشم را چگونه از بین ببریم؟

راه‌های درمان آفتاب سوختگی

این مواد غذایی آفتاب سوختگی را درمان می کند

 

 

برچسب ها: پوست، آفتاب سوختگی، گرما زدگی تعداد بازديد: 102 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز