Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 فروردین 1403 - 02:46

4
اسفند
بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن برای تزریق بوتاکس

بهترین سن بوتاکس چه زمانی است؟ این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده باشد. در برخی موارد، بهره مندی از بوتاکس یا سایر روشهای جوانسازی پوست مانند

به قلم : دکتر بهرام اشراقی ؛ فلوشیپ پلاستیک و ترمیمی چشم

 

تحریریه زندگی آنلاین : بهترین سن بوتاکس چه زمانی است؟ این سوالی است که شاید ذهن بسیاری از افراد را به خود درگیر کرده باشد. در برخی موارد، بهره مندی از بوتاکس یا سایر روشهای جوانسازی پوست مانند تزریق ژل و فیلر، آر اف فرکشنال، پلاسما تراپی و ... در سنین خاصی میتواند تاثیرگذاری آنها را بیشتر کند و منجر به شادابی بیشتر پوست شود. از همین رو آگاهی از بهترین سن بوتاکس میتواند برای انتخاب این روش جوانسازی پوست مفید باشد.

 

قیمت بوتاکس

بوتاکس یک روش جوانسازی محبوب است که سالیانه میلیونها نفر در سراسر جهان از آن استفاده میکنند تا با رفع چین و چروک خفیف پوست خود، جوانی را به پوست خود بازگردانند. با این حال، تاثیر بوتاکس معمولا بین 4 تا 6 ماه است و پس از این مدت لازم است تا فرایند تزریق دوباره تکرار شود، در غیر اینصورت پوست دوباره چروکیده شده و شادابی خود را از دست میدهد. اما چه سنی برای شروع تزریق بوتاکس بهتر است؟ این سوالی است که در ادامه به آن پاسخ خواهیم داد.

 بیشتربخوانید:

سایه روشن های بوتاکس معده برای تناسب اندام

 

 

 

 

بهترین سن بوتاکس

بصورت عمومی نمیتوان یک سن خاص را بیان کرد که برای تمام افراد بعنوان بهترین سن تزریق بوتاکس قابل اعمال باشد. با این حال میتوان گفت که بوتاکس برای افراد بزرگسال بالای 18 سال که میخواهند با کاهش خطوط و چین و چروک پوست خود، پوستی شاداب داشته باشند توصیه میشود. برخی افراد ممکن است در میانه های دهه سوم زندگی خود (سنین بین 20 تا 30 سالگی) شاهد حضور علائم افزایش سن پوست مانند ایجاد چین و چروک در آن باشند. در این حالت، بهترین سن بوتاکس در سنین بین 20 تا 30 سالگی خواهد بود. تزریق بوتاکس در این سنین میتوان تاثیر پیشگیری کنندگی نیز داشته باشد و از ایجاد چین و چروک جدید جلوگیری نماید.

با این حال ممکن است برخی افراد در سنین بالاتر (40 سال و بیشتر) نیاز به تزریق بوتاکس داشته باشند. در این حالت، بوتاکس تاثیر پیشگیری کنندگی مانند سنین جوانی ندارد ولی میتواند در رفع چین و چروک پوست موثر باشد و منجر به جوانسازی پوست گردد. بنابراین میتوان نتیجه گرفت که بهترین سن بوتاکس بسته به ویژگی هایی همچون وضعیت پوست هر شخص، ژنتیک و سبک زندگی آنها دارد و نمیتوان یک قائده کلی برای تمام افراد بیان نمود.

 

چند بار میتوان بوتاکس انجام داد

تعداد دفعاتی که یک فرد میتواند بوتاکس انجام دهد نیز یکی دیگر از دغدغه های افرادی است که از این روش برای جوانسازی پوست خود استفاده میکنند. با توجه به اینکه تزریق بوتاکس تاثیرات موقتی دارد بنابراین نیاز است تا هر چند ماه یکبار تکرار شود تا تاثیر آن در جوانسازی پوست باقی بماند.

بطور عمومی، تزریق چندین و چندباره بوتاکس مشکلی ایجاد نمیکند، به شرطی که زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد. با این حال، استفاده بیش از حد از بوتاکس نیز میتواند منجر به ضعیف شدن عضلات در بلند مدت گردد. بنابراین محدودیتی برای تعداد دفعاتی که یک فرد میتواند بوتاکس تزریق کند وجود ندارد مگر اینکه مشکل ایمنی یا حساسیتی در گذر زمان ایجاد شود و پزشک ادامه فرایند تزریق را به صلاح فرد تشخیص ندهد. در این حالت نیز از انواع روشهای جوانسازی پوست مانند تزریق ژل، انواع جراحی جوانسازی پوست، آر اف فرکشنال ، تزریق چربی ، لیزر درمانی، هایفوتراپی و ... استفاده نمود.

بیشتربخوانید:

چه کسانی نباید بوتاکس تزریق کنند؟

 

 

 

 

عوارض بوتاکس در دراز مدت

بوتاکس یکی از روشهای محبوب در جوانسازی پوست است زیرا بصورت کلی یک روش ایمن تلقی میگردد. بوتاکس مانند هر روش درمانی یا جوانسازی پوست ممکن است با عوارضی همراه باشد. در کوتاه مدت انتظار میرود عوارضی همچون قرمیزی، روم و کبودی در ناحیه تزریق را شاهد باشیم که با گذشت چند روز این عوارض از بین میروند.

عوارض بوتاکس در دراز مدت به خوبی شناخته نشده است و مطالعات در این زمینه محدود هستند. برخی مطالعات بیانگر این هستند که تزریق بوتاکس میتواند در بلندمدت منجر به ضعف عضلات شود که خود این مسئله منجر به عوارضی همچون شل شدگی و افتادگی پوست میگردد. برخی مطالعات نیز بیان میکنند که تزریق بوتاکس در بلندمدت میتواند احتمال بروز بیماریهای خود ایمن را افزایش دهد. با این حال، این عوارض در حد ادعا بوده و تاکنون بعنوان عارضه بلندمدت بوتاکس توسط سازمانهای معتبر بهداشتی تایید نشده اند.

 بیشتربخوانید:

میزان اثرگذاری بوتاکس در بالا بردن نوک بینی

مراقبت های پس از تزریق بوتاکس

 

برچسب ها: دکتر بهرام اشراقی تعداد بازديد: 64 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز