Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 آذر 1402 - 12:47

28
آبان
توپ پارچه‌ای

توپ پارچه‌ای

این پروژه خیاطی بسیار ساده است و برای مبتدیان خیاطی هم مناسب. همه بچه‌ها توپ بازی کردن را دوست دارند، حتی حیوانات خانگی هم به توپ‌های کوچک و رنگی و سبک برای بازی کردن نیاز دارند، بنابراین

مترجم: اعظم اسلامی مجد‌

 

تحریریه زندگی آنلاین : این پروژه خیاطی بسیار ساده است و برای مبتدیان خیاطی هم مناسب. همه بچه‌ها توپ بازی کردن را دوست دارند، حتی حیوانات خانگی هم به توپ‌های کوچک و رنگی و سبک برای بازی کردن نیاز دارند، بنابراین این پروژه می‌تواند بسیار کاربردی باشد و احتمالا بعد از انجام آن در نخستین بار، دل‌تان بخواهد دوباره تکرارش کنید.

ما در اینجا دو توپ بزرگ و دو توپ کوچک‌تر درست کردیم. با کمی پارچه و الیاف، کار درست کردن این توپ‌ها را شروع کنید. این توپ‌های شش تکه غیر از این تکه‌های هلالی شکل پارچه، چیز دیگری نیاز ندارند.

برای این توپ‌ها، پارچه نخی یا پنبه‌ای مناسب است. تهیه آن راحت است و دوختش نیز آسان. این پارچه‌ها وقت دوختن کش نمی‌آیند و به اندازه کافی هم نرم هستند. بهتر است که قبل از شروع به کار، پارچه‌ها را بشویید و بعد از خشک شدن، اقدام به برش و دوخت کنید.

تکه‌های پارچه را با توجه به الگو برش بزنید.

بیشتربخوانید:

چگونه از یک پیراهن مردانه یک سرهمی برای نوزادتان درست کنید؟

وسایل مورد نیاز

* پارچه‌های نخی (سه طرح و سه رنگ متفاوت)

* الیاف برای داخل توپ

* وسایل دوخت و دوز

برای هر دو توپ (کوچک و بزرگ) شما 6 تکه نیاز دارید. تکه‌های کوچک برای توپ‌های کوچک و تکه‌های بزرگ برای توپ‌های بزرگ. بهتر است که از سه نوع پارچه متفاوت در رنگ و طرح استفاده کنید.

تکه‌های پارچه‌ها را کنار هم ردیف بچینید. با صابون یا مداد خیاطی نقطه‌های دو سر هر تکه را علامت بزنید (یک نقطه یک گوشه و یک نقطه دیگر در گوشه دیگر).

بخش منحنی تکه پارچه‌ها را با سوزن ته گرد به هم وصل کنید (پارچه‌ها به رو باشند).

شروع به دوختن بخش‌هایی که سوزن زده‌اید، کنید. از نقطه ابتدای هر تکه تا نقطه انتها.

بهتر است که سه تا از تکه پارچه‌ها را یک بار به هم بدوزید و سه تای دیگر را هم یک بار و در نهایت این دو تکه را به هم وصل کنید. به این ترتیب شما دو نیمکره دارید که با دوختن به هم تبدیل به یک کره کامل می‌شود.

دو نیمکره را نیز از بخش روی پارچه به هم سوزن بزنید. بخش‌های منحنی سوزن زده شده را نیز بدوزید. فقط به اندازه یک درز 5 سانتیمتری باز بگذارید (از این درز الیاف را وارد توپ خواهید کرد).

توپ را به رو برگردانید و داخل آن را با الیاف پر کنید.

بخش باز (درز) را با نخ و سوزن کوک بزنید و ببندید.

حالا یکی از توپ‌ها آماده شده است و شما می‌توانید به هر تعدادی که می‌خواهید این کار را تکرار کنید.

بیشتربخوانید:

کیف دوچرخه

 

      

برچسب ها: خلاقیت، اسباب بازی، آموزش خیاطی، الگو، پارچه تعداد بازديد: 72 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز