Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 5 اردیبهشت 1403 - 04:28

2
خرداد
چالش «گریه کودک» مقابل مغازه‌ها برای خریدن اسباب‌بازی

چالش «گریه کودک» مقابل مغازه‌ها برای خریدن اسباب‌بازی

در چنین شرایطی نظر کودک را به نقطه‌ای دیگر جلب کنید. والدین می‌توانند پیش از بیرون رفتن از خانه با کودک صحبت کنند و به او بگویند قرار نیست وقتی بیرون می‌رویم و از جلوی مغازه‌های اسباب‌بازی‌فروشی و غیره رد می‌شویم، وسیله‌ای خریداری کنیم.

تحریریه زندگی آنلاین : به نقل از ایسنا، گوهریسنا انزانی؛ روانشناس، گفت: در چنین شرایطی نظر کودک را به نقطه‌ای دیگر جلب کنید. والدین می‌توانند پیش از بیرون رفتن از خانه با کودک صحبت کنند و به او بگویند قرار نیست وقتی بیرون می‌رویم و از جلوی مغازه‌های اسباب‌بازی‌فروشی و غیره رد می‌شویم، وسیله‌ای خریداری کنیم. همچنین زمانی که کودک اصرار دارد، لجبازی می‌کند، جیغ می‌کشد، گریه می‌کند و پا به زمین می‌کوبد، اما صدمه‌ و آسیبی به خود نمی‌زند، یعنی برای مثال موهایش را نمی‌کند یا سرش را از شدت عصبانیت به جایی نمی‌کوبد؛ والدین باید نسبت به خواسته کودک بی‌توجهی کنند. اگر کودک بدون لجبازی و گریه، بلکه صبورانه خواسته خود را بیان می‌کند و انتظار خریدن اسباب‌بازی دارد، باید به او توجه کنیم. در چنین شرایطی والدین می‌توانند از تشویق‌های کلامی و غیر کلامی استفاده کنند تا کودک آرام شود. برای مثال والدین می‌توانند از قبل هدیه‌های کوچک نظیر یک برچسب با طرحی که کودک دوست دارد یا یک شکلات که کودک آن را دوست دارد، تهیه کرده و همراه خود داشته باشند و در چنین زمان‌هایی این هدایای کوچک را به او بدهند و او را شاد کنند. در واقع والدین می‌توانند لیستی از تشویق‌های کلامی و غیر کلامی نظیر رفتن به پارک، بازی کردن با کودک، انجام تفریحی که کودک دوست دارد، خوردن غذایی که کودک دوست دارد و یا دادن یک برچسب و شکلات به کودک را داشته باشند و در مواقعی که او درخواست خریدن اسباب بازی را دارد، یکی از موارد این لیست را جایگزین خواسته کودک کنند تا کودک خوشحال شود.

 بیشتربخوانید:

لجاجت و کج‌خلقی در کودکان

با لجبازی کودک چگونه رفتار کنیم؟

همیشه نباید بی قراری نوزاد را به حساب کولیک بگذارید

علت دل درد نوزاد و راه‌های درمان آن

 

 

برچسب ها: کودک، روانشناسی، والدین، تربیت کودک، لجبازی، تشویق، گریه تعداد بازديد: 111 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز