Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 4 تیر 1401 - 21:57

28
آبان
والدین نقش مهمی در مطالعه کودکان دارند

والدین نقش مهمی در مطالعه کودکان دارند

مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مطالعه کودکان و نوجوانان مسئله بسیار مهمی برای کتابخانه‌های کشور است و به همین منظور در همه کتابخانه‌ها بخش مستقلی

تحریریه زندگی آنلاین : امیرعلی نیک‌بخش؛ مدیرکل امور کتابخانه‌های عمومی استان زنجان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مطالعه کودکان و نوجوانان مسئله بسیار مهمی برای کتابخانه‌های کشور است و به همین منظور در همه کتابخانه‌ها بخش مستقلی با عنوان کودک برای آن‌ها ایجاد شده‌ است. کودکان دارای روح لطیفی هستند و اطلاعات چندانی نیز ندارند و اگر بتوانیم ذهن یک‌ کودک را با مطالعه کتاب‌های مفید و خوب پرورش دهیم، قطعا در آینده آن‌ها نیز تاثیر مثبتی خواهیم‌ گذاشت. والدین آینه‌ای برای کودکان بوده و کودکان رفتار آن‌ها را برای خود الگو قرار می‌دهند، به همین دلیل والدین نقش مهمی را در مطالعه کودکان دارند و اگر والدین اهل مطالعه باشند و به کتاب و کتاب‌خوانی اهمیت دهند، قطعا فرزندان آن‌ها نیز اهل مطالعه و کتاب خواهند شد. حضور کتاب در اطراف ما، خود یک عامل انگیزشی برای مطالعه است و به همین دلیل باید کتاب‌ها را در اطراف خود قرار دهیم تا در معرض دید ما باشند و با این کار به چرخش کتاب از دستی به دست دیگر نیز کمک خواهیم‌ کرد.

 بیشتربخوانید:

اختلالات و ناتوانایی‌های یادگیری در کودکان

با لجبازی کودک چگونه رفتار کنیم؟

انواع گوشه‌گیرى در کودکان

 

برچسب ها: کودک، والدین، روانشناسی کودک، مطالعه، تربیت تعداد بازديد: 182 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز