Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 7 خرداد 1401 - 23:27

23
اردیبهشت
کمبود ویتامین دی در بدن بانوان

کمبود ویتامین دی در بدن بانوان

بانوان باید بدانند کمبود ویتامین در آنها خطر بروز سرطان پستان را افزایش می دهد

نتایج یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که طی ۹ سال درمان و تحت‌نظر بودن، در میان زنانی که سطح ویتامین D کافی داشتند، گزارشات ابتلا به سرطان پستان [نسبت به زنانی که کمبود ویتامین D داشتند]، به حداقل رسیده است.


به گزارش upi ، تحقیقات جدید نشان می‌دهد که کمبود ویتامین D ممکن است در سرطان پستان نقش داشته باشد؛ بخصوص در میان اقلیت‌ها. محققان دریافتند زنان سیاه‌پوست آمریکایی و اسپانیایی‌تبار با سطوح پایین ویتامین D نسبت به زنانی که سطح ویتامین D کافی دارند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند. یافته‌ها نشان می‌دهد که ویتامین D در محافظت از این گروه از زنان در برابر سرطان پستان نقش دارد.

در طی یک پیگیری متوسط 9 ساله، زنانی که سطح ویتامین D کافی داشتند، 21 درصد کمتر از زنان دارای کمبود ویتامین D، به سرطان پستان مبتلا شدند.

ارتباط بین ویتامین D و خطر ابتلا به سرطان پستان در میان زنان اسپانیایی‌تبار قوی‌تر بود، زیرا در صورت داشتن سطوح کافی ویتامین دی، 48 درصد کمتر به سرطان پستان مبتلا می‌شدند.

بر اساس این مطالعه، زنان سیاه‌پوست در صورت داشتن سطوح کافی ویتامین دی، 11 درصد کمتر به سرطان پستان مبتلا می‌شوند.

بیشتربخوانید:

کمبود ویتامین D خطر کدام بیماری ها را افزایش می دهد؟

هر آنچه باید درمورد ویتامین دی بدانید

 ویتامین دی داروی کرونا نیست

 

برچسب ها: ویتامین دی، سرطان پستان، ویتامین D، کمبود ویتامین دی تعداد بازديد: 65 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز