Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 28 تیر 1403 - 08:55

27
شهریور
نشانه‌های پیرولا چیست؟‌

نشانه‌های پیرولا چیست؟‌

داده‌های اولیه از سه تیم کارشناسیِ جداگانه نشان می‌دهد که سویه BA.۲.۸۶ موسوم به پیرولا کرونا آنقدرها هم که گفته می‌شد خطرناک نیست.


 داده‌های اولیه از سه تیم کارشناسیِ جداگانه نشان می‌دهد که سویه BA.۲.۸۶ موسوم به پیرولای کرونا آنقدرها هم که گفته می‌شد خطرناک نیست.
به گزارش ایسنا، پیرولا یا BA.۲.۸۶ جدیدترین سویه امیکرون، تابستان امسال شایع و باعث نگرانی‌ متخصصان شد چون دارای ۳۴ جهش دیگر است که باعث می‌شود ویروس راحت‌تر از واکسن بگریزد.
 
 مطالعات نشان داده که این سویه کرونا می‌تواند از برخی مصونیت های ایجاد شده ناشی از ابتلای قبلی به بیماری یا واکسیناسیون فرار کند با این حال همچنان واکسن‌های پیشین در برابر آن موثر هستند.
 
 داده‌های مطالعات نشان می‌دهند که دزهای یادآور و به روزرسانی شده واکسن کرونا که در برابر سویه XBB موثر بودند، همچنان می‌توانند ایمنی مناسبی در برابر این سویه جدید کرونا ارائه دهند.
 
با این حال متخصصان اظهار کرده‌اند که نمی‌توان افزایش اخیر در موارد ابتلا به کووید۱۹ ناشی از این سویه در جهان یا دریافت واکسن یادآور این بیماری را نادیده گرفت.
 

بیشتربخوانید:

 
 
 

نشانه‌های پیرولا چیست؟‌

 پیرولا نوعی از امیکرون است. پنج نشانه شایع امیکرون عبارتند از:‌
 
- آبریزش بینی
 
- سردرد
 
- خستگی (ضعیف یا شدید)
 
- عطسه
 
- گلودرد
 
اما به گفته [نشریه] نیو ساینتیست، معمولا سه نشانه دیگر اسهال، سوزش چشم و خارش نیز گزارش شده است.
 
بنابر اعلام ایندیپندنت، دکتر «رنو بیندرا»، مدیر حوادث اداره امنیت سلامت انگلیس در این باره گفت: با اینکه جهش‌های ژنوم ویروسی BA.۲.۸۶ در مقایسه با سایر انواع کووید ۱۹ چشمگیر بوده است اما داده‌های فعلی برای رسیدن به نتیجه‌گیری قطعی در مورد تاثیر این تغییرات بر سرایت، شدت یا فرار آن از سیستم ایمنی بسیار محدود است.
 

بیشتربخوانید:

 
 
 
 
 

ضرورت واکسیناسیون برای افراد آسیب‌پذیر

 شکی نیست که میزانی از انتقال گسترده در جامعه، هم در انگلیس و هم در سطح جهان وجود دارد و تلاش می‌کنیم میزان کامل آن را مشخص کنیم. در این بین، مراجعه تمامی واجدان شرایط برای دریافت واکسن پاییزی ضروری است.
 
سازمان جهانی بهداشت (WHO) در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.
برچسب ها: کرونا، ویروس کرونا، پیرولا تعداد بازديد: 111 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست ؟

فیلم روز
تصویر روز