Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 10 آذر 1400 - 01:54

8
اردیبهشت
راهکار رهایی از عوارض ماسک زدن طولانی برای پوست

راهکار رهایی از عوارض ماسک زدن طولانی برای پوست

یک پزشک عمومی به ضرورت استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک پس از هر چهار ساعت استفاده مداوم از ماسک اشاره و مطرح کرد: پوست خود را قبل و بعد از استفاده از ماسک با شوینده مناسب صورت خود به منظور پاک کردن آلودگی ها، شستشو دهید.

ایسنا نوشت: یک پزشک عمومی به ضرورت استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک پس از هر چهار ساعت استفاده مداوم از ماسک اشاره و مطرح کرد: پوست خود را قبل و بعد از استفاده از ماسک با شوینده مناسب صورت خود به منظور پاک کردن آلودگی ها، شستشو دهید.

دکتر آنا دیلمی به ایجاد سوزش، خارش، جوش و یا آکنه به علت استفاده از ماسک به عنوان یکی از عوارض پوستی نسبتا شایع در دوران شیوع کرونا اشاره و اظهار کرد: تعریق و ایجاد رطوبت داخل ماسک به عنوان یک محرک سبب ایجاد جوش و آکنه در پوست به ویژه پوست های مستعد جوش یعنی پوست های چرب می شود.

وی ادامه داد: سایش و تماس مکانیکی مداوم و طولانی مدت پوست با ماسک های تنفسی به ویژه همراه تعریق و گرما و یا انسداد فولیکول های مو و رشد باکتری ها در آن قسمت منجر به ایجاد التهاب یا فولیکولیت و بروز جوش می شود.

بیشتربخوانید:

بهترین ترکیب برای زدن دو ماسک به صورت

وی استفاده از ماسک های آلوده را یکی از دلایل ایجاد جوش و آکنه روی پوست صورت برشمرد و تصریح کرد: در صورت استفاده از ماسک پارچه ای حتما قبل از مصرف و پس از هر بار مصرف، آن را بشویید و ماسک های جراحی معمولی نیز هر چهار ساعت یکبار باید تعویض شوند.

این پزشک عمومی به ضرورت استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک پس از هر چهار ساعت استفاده مداوم از ماسک اشاره و تأکید کرد: توجه داشته باشید در هنگام استراحت ۱۵ دقیقه ای و برداشتن ماسک، در جایی قرار بگیرید که خطر انتقال بیماری وجود نداشته باشد یعنی در محیط باز و با فاصله حداقل دو متری از سایر افراد باشید.

وی با اشاره به اینکه مصرف غذاهای چرب و شور پوست را مستعد ایجاد اکنه و جوش می کند، بیان کرد: پوست خود را قبل و بعد از استفاده از ماسک با شوینده مناسب صورت خود به منظور پاک کردن آلودگی ها، شستشو دهید.

دیلمی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه کرم های آرایشی منجر به انسداد منافذ پوست و افزایش احتمال آکنه می شوند، هنگام استفاده از ماسک از کرم ها و محصولات آرایشی استفاده نکنید، بهتر است از یک آبرسان یا مرطوب کننده مناسب پوست استفاده شود البته افراد دارای پوست چرب باید از مرطوب کننده های فاقد چربی استفاده کنند.

بیشتربخوانید:

تا کی باید ماسک بزنیم و پروتکل‌ها را رعایت کنیم؟

برچسب ها: مشکلات پوستی، جوش، آکنه، ماسک، ویروس کرونا، ماسک زدن تعداد بازديد: 112 تعداد نظرات: 1

نظرات

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز