Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 22 فروردین 1400 - 16:27

19
بهمن
یک راهکار ساده برای جلوگیری از سرقت گوشی همراه

یک راهکار ساده برای جلوگیری از سرقت گوشی همراه

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا ضمن ارائه یک راهکار ساده برای جلوگیری از سرقت گوشی تلفن همراه از هموطنان خواست توجه بیشتری به حفظ و نگهداری اموال با ارزش خود داشته باشند.

به گزارش ایلنا، سرهنگ «شهاب امینی» با اشاره به شناسایی و دستگیری تعدادی از سارقان قاپ زن توسط کارآگاهان پلیس آگاهی در روزهای اخیر، اظهار داشت: گاهی رعایت چند نکته ساده می‌تواند از وقوع جرایمی همچون سرقت گوشی تلفن همراه جلوگیری کند. 

وی افزود: گوشی تلفن همراه به دلیل ارزش ریالی بالا همواره مورد توجه سارقان بوده و معمولا کسانی طعمه سارقان قرار می‌گیرند که در معابر عمومی مشغول فعالیت در فضای مجازی یا انجام مکالمه می‌باشند و تمرکز کمی به محیط اطراف دارند. 

رئیس اداره اجتماعی پلیس آگاهی ناجا با بیان اینکه استفاده از وسایل کمکی مثل «هندزفری» در زمان برقراری ارتباط تلفنی عملا تمرکز افراد را به محیط اطراف بیشتر می‌کند، گفت: شهروندان بهتر است در هنگام تردد در معابر و مکان‌های شلوغ توجه بیشتری به محیط اطراف خود داشته و ترتیبی اتخاذ کنند تا امکان رویت گوشی و نوع آن توسط سارقان به حداقل برسد. 

بیشتربخوانید:

ترفندهایی ساده برای افزایش عمر تلفن هوشمند

این مقام انتظامی تاکید کرد: اگرچه کارآگاهان پلیس آگاهی در برخورد قاطع و قانونی لازم با مجرمان خشن لحظه‌ای درنگ نمی‌کنند؛ اما مشارکت شهروندان در رعایت موارد ایمنی و ارائه سرنخ‌های لازم از جمله مشخصات ظاهری سارقان و وسایل نقلیه مورد استفاده آنان به منظور شناسایی و دستگیری سارقان نیز بسیار با اهمیت می‌باشد. 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ امینی در پایان از هموطنان خواست در صورت وقوع سرقت در اسرع وقت با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس گرفته و روند تکمیل پرونده را در کلانتری و مراکز پلیس به سرانجام برسانند.

 بیشتربخوانید:

با این 7 روش تلفن اندرویدی خود را ایمن کنید

برچسب ها: گوشی موبایل، سرقت تعداد بازديد: 89 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز