Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 فروردین 1403 - 09:17

1
مرداد
از عوامل مهم سقط جنین را بشناسید

از عوامل مهم سقط جنین را بشناسید

مهدیه حمزه ای روز شنبه افزود: کمبود ید در رژیم غذایی از مواردی است که زنان باردار و شیرده باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

ایرنا نوشت: یک کارشناس سلامت و مامایی گفت: کمبود ید در زنان باردار از دلایل سقط جنین است که می‌تواند مشکلات بسیاری از جمله ناهنجاری‌های مادرزادی و تولد نوزاد مبتلا به کم کاری تیروئید را افزایش دهد.

مهدیه حمزه ای روز شنبه افزود: کمبود ید در رژیم غذایی از مواردی است که زنان باردار و شیرده باید به آن توجه لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه کمبود ید در رژیم غذایی مادر شیرده می تواند منجر به تولید شیر بد یا ناکافی شود، اظهار داشت: کمبود ید در مادر به تبع در نوزاد و جنین نیز اثرگذار است و چنانچه نوزاد یا جنین با این مشکل دست و پنجه نرم کنند، قطعا در آینده با مشکل همراه خواهند بود.

بیشتربخوانید:

راهکارهایی برای کنترل دیابت بارداری

 

 

حمزه ای افزود: کمبود ید در نوزاد می تواند خطر ابتلا به کم کاری تیروئید و حتی باعث مرگ شود و در کودکی نیز می تواند باعث بروز اختلال در رشد، کوتاهی قد، افت تحصیلی یا عقب ماندگی شود.

این کارشناس مامایی تصریح کرد: غربالگری ماه اول نوزادی، از طلایی ترین ادوار بوده و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی افزود: نوزادان مبتلا به کمبود ید یا کم کاری تیروئید، در اوایل زندگی خود بدون علامت هستند و امکان تشخیص بیماری آنان در سه هفته ابتدایی مشکل است.

حمزه ای بیان کرد: به طور معمول کمبود ید، نشان از یک معضل یا اختلال گروهی در منطقه مشخص است.

وی گفت: از آنجا که ید در ادرار دفع می گردد، بهترین روش برای تشخیص کمبود ید اندازه گیری میزان ید ادرار است، در این شرایط هرگاه میانگین غلظت ید ادرار کمتر از ۵۰ میکروگرم در لیتر باشد، کمبود ید تشخیص داده می شود.

 بیشتربخوانید:

 آزمایش های غربالگری لازم برای مادران باردار

 

 

برچسب ها: رژیم غذایی، سقط جنین، بارداری، کم کاری تیروئید، غربالگری، کمبود ید تعداد بازديد: 239 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز