Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 11 مهر 1402 - 05:12

7
تیر
فواید زایمان طبیعی برای سلامت مادر و کودک

فواید زایمان طبیعی برای سلامت مادر و کودک

فواید زایمان طبیعی برای سلامت مادر و کودک گفت: عبور از کانال زایمان برای نوزاد منجر به خروج مایع موجود در ریه او می‌شود و به تنفس سریع‌تر و آسان‌تر نوزاد کمک می‌کند و احتمال سندرم زجر تنفسی و خفگی نوزاد را کاهش می‌دهد.

تحریریه زندگی آنلاین : به گزارش کودک سالم به نقل از ایسنا، هنگامه آریانژاد؛ کارشناس بهداشت باروری و جمعیت مرکز بهداشت  با اشاره به فواید زایمان طبیعی برای سلامت مادر و کودک گفت: عبور از کانال زایمان برای نوزاد منجر به خروج مایع موجود در ریه او می‌شود و به تنفس سریع‌تر و آسان‌تر نوزاد کمک می‌کند و احتمال سندرم زجر تنفسی و خفگی نوزاد را کاهش می‌دهد. در زایمان طبیعی تغییرات حاصل از بارداری و زایمان با سرعت بیشتری به حالت قبل از زایمان باز می‌گردد و مادران زودتر می‌توانند به تناسب اندام برسند. کیفیت خواب و همچنین شیردهی در مادرانی که با روش طبیعی زایمان کرده‌اند نیز در چند هفته اول از زایمان (دوران نفاس) بهتر از مادران سزارینی است. باید توجه داشت که سزارین انتخابی بدون هیچ ضرورت و دلیل پزشکی است که مادر و جنین را در معرض خطراتی شامل عفونت پس از زایمان، خونریزی، لخته شدن خون، مشکلات تنفسی، افزایش میزان بستری در بخش مراقبت‌های ویژه نوزادان و مرگ مادر و نوزاد قرار می‌دهد و در مواردی که به دلیل مشکلات مادر یا جنین، امکان زایمان طبیعی وجود نداشته باشد و یا خطری برای مادر یا جنین داشته باشد، سزارین انجام می‌شود. ۷۱ درصد فرزندان متولد شده با عمل سزارین به چاقی زیر پنج سال دچار خواهند شد. همچنین عمل سزارین ۱۷ درصد احتمال ناباروری بعدی و تا ۷۴ درصد چسبندگی‌های جفت در طول بارداری‌های بعدی را به همراه دارد. برای پیشگیری این عوارض و غلبه بر ترس از درد زایمان توصیه می‌شود مادران در کلاس‌های آمادگی برای زایمان شرکت و یا با استفاده از روش‌های کاهش درد، زایمان طبیعی و ایمن را تجربه کنند.

بیشتربخوانید:

زایمان طبیعی بهتر است یا سزارین؟

کنترل درد زایمان با این روش‌ها

 

 

برچسب ها: زایمان طبیعی، بارداری، زایمان، سزارین، درد زایمان تعداد بازديد: 141 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز