Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 8 خرداد 1403 - 10:25

21
اردیبهشت
چرا شب‌ها نباید با موی باز بخوابیم؟

چرا شب‌ها نباید با موی باز بخوابیم؟

در ادامه می‌خواهیم ببینیم چرا نباید شب‌ها با موی باز بخوابیم.

به گزارش روزیاتو، گرچه ما پیش از خواب وقت و تلاش زیادی را صرف رسیدگی به پوست مان می‌کنیم، اما موهایمان هم لیاقت همان میزان توجه را دارند. شاید خودتان متوجه نشده باشید، اما ضرر خوابیدن با موی باز به بیدار شدن با مو‌های آشفته محدود نمی‌شود.

در ادامه می‌خواهیم ببینیم چرا نباید شب‌ها با موی باز بخوابیم.

۱- ممکن است با مو‌های گره خورده از خواب بیدار شوید

وقتی در خواب غلت می‌زنید احتمال دارد موهایتان در هم گره خورد. این اتفاق به دلیل سایشی رخ می‌دهد که هنگام مالیده شدن مو‌ها به روبالشی ایجاد می‌شود. این مسأله نه تنها باعث می‌شود با مو‌های گره خورده از خواب بیدار شوید بلکه تکرار این صدمه هم ممکن است در نهایت باعث ضعیف شدن موهایتان شوید.

بیشتربخوانید:

چند راهکار ساده برای تقویت و سریعتر بلند شدن مو

 

 

 

۲- ممکن است باعث جوش شود

اگر پوست حساس و مستعد جوشی دارید بهتر است موهایتان را از صورت تان دور نگه دارید. محصولات مراقبت و آرایش مو بر روی تار‌های مو باقی می‌مانند، به همین دلیل ممکن است این مواد شب‌ها به پوست تان راه پیدا کرده و منافذش را مسدود کنند. این امر هم ممکن است منجر به جوش و تحریک شدن پوست شود. در حقیقت، کسانی که مو‌های بلندی دارند ممکن است پشت شان هم جوش بزند و دور نگه داشتن مو‌ها از صورت در هنگام خواب ممکن است مانع از بروز برخی مشکلات پوستی شود.

۳- ممکن است رشد مو‌ها را مختل کند

وقتی مو‌ها گره می‌خورند، معنایش آن است که کوتیکول آن‌ها بلند شده و باز مانده است. موی آسیب دیده رشد کندی دارد و اگر دوست دارید مو‌های بلندی داشته باشید، اما موهایتان از حد مشخصی بیشتر رشد نمی‌کند، شب‌ها هنگام خواب حتماً از موهایتان مراقبت کنید.

۴- ممکن است موهایتان را وز کند

شاید با خودتان فکر کنید که هر محصول مراقبت از مویی که بوده برای رام کردن مو‌های وزتان امتحان کرده اید، اما امری به سادگی خوابیدن با موی باز می‌تواند باعث از دست رفتن رطوبت موهایتان شود. ممکن است بالش تان مقصر وز شدن موهایتان باشد، چون موهایتان هر چه بیشتر به بالش ساییده شوند، رطوبت بیشتری را از دست می‌دهند.

۵- ممکن است باعث موخوره شود

موخوره تنها آزاردهنده نیست، بلکه اگر مقدارش زیاد باشد می‌تواند ظاهری ناسالم و نامرتب هم به مو‌ها دهد. اگر قبل از خواب موهایتان را نبندید، همه‌ی آن غلت‌هایی که در خواب می‌زنید ممکن است به موهایتان آسیب بزند و در نتیجه، باعث شکستن تار‌های مو و بروز موخوره شود؛ و البته تا زمانی که از روبالشی ابریشمی استفاده نکنید، موخوره همراه همیشگی موهایتان خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

چرا موهایمان زود سفید می‌شود؟

 

 

۶- ممکن است روی کیفیت خواب تان تأثیر بگذارد

خوابیدن با موی باز ممکن است نه تنها باعث آشفته شدن موهایتان بلکه باعث بدخواب شدن تان هم شود. وقتی خواب هستید ممکن است موهایتان به صورت تان مالیده و مزاحم خواب تان شود. بهترین راه برای مراقبت از موهایتان این است که قبل از خواب آن‌ها را به آرامی شانه بزنید و شل ببافید.

چطور از مو‌های خود در خواب مراقبت کنیم؟

خوابیدن با موی دم اسبی فکر خوبی نیست و ممکن است به موهایتان صدمه بزند، پس موهایتان را دم اسبی نبندید. اما روش‌های ساده‌ای هم برای مراقبت از مو‌ها در هنگام خواب وجود دارد.

موهایتان را با دستمال سر ببندید: یک دستمال سر یا روسری ابریشمی یا ساتن هم سلامت مو‌ها را حفظ می‌کند و هم جلوی از دست رفتن رطوبت مو‌ها را می‌گیرد.

از کش اسکرانچی استفاده کنید: به جای کش‌های پلاستیکی، با یک کش اسکرانچی موهایتان را گوجه کنید.

موهایتان را شل ببافید: به جای آنکه با دستگاه‌های فر کننده به موهایتان صدمه بزنید، قبل از خواب موهایتان را ببافید. با این کار هم شب‌ها موهایتان را از صورت تان دور نگه می‌دارید و هم موهایتان فری طبیعی پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید:

موخوره مو را چگونه درمان کنیم؟

 

 

برچسب ها: مو، ریزش مو، مراقبت از مو تعداد بازديد: 239 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز