Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 8 خرداد 1403 - 11:43

9
اسفند
مدل‌هایی که رشد موهایتان را متوقف می‌کنند!

مدل‌هایی که رشد موهایتان را متوقف می‌کنند!

هر مدل مویی برای سلامت مو‌های شما مناسب نبوده و برخی از آن‌ها می‌تواند باعث نابودی و توقف رشد موهایتان شود.

به گزارش سایت طلا، مو‌های ما وابسته به عوامل مختلفی مانند سن، ژنتیک، رژیم غذایی و شرایط مراقبت و نگه داری از مو ماهانه بین ۰.۵ تا ۱.۷ سانتی متر رشد می‌کنند که می‌تواند متغیر باشد.

بسیاری از ما انتظار داریم که بتوانید با چند ماه صبر کردن مو‌هایی بلند، زیبا و پرپشت داشته باشیم که همیشه محقق نمی‌شود. مو‌ها و به خصوص مو‌های بلند نیازمند مراقبت ویژه‌ای هستند که بر روی رشد سلامت آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

گاهش اوقات کار‌های ساده‌ای مانند مدل برخی از مدل‌های مو می‌تواند رشد مو‌های شما را به طور کامل متوقف کرده و باعث شود تا دچار مو خوره، ریزش مو و برخی دیگر از مشکلات مربوط به سلامت مو‌ها شوید.

ما در اینجا قصد داریم تا شما را راهنمایی کنیم که کدام مدل مو‌ها باعث توقف رشد مو و ریزش آن‌ها می‌شود که آن‌ها را به طور کلی از حافظه خود پاک کرده و با مدل‌های زیبای دیگر جایگزین کنید.

۱. مدل دم اسبی، بستن مو‌ها به این روش در پشت سر می‌تواند ظاهری جذاب با ما بدهد، اما مطمعن باشید بعد از مدتی نه تنها باعث سردرد شما می‌شود بلکه رشد موهایتان را نیز متوقف می‌کند.

۲. بستن مو‌ها در هنگام خواب، بسیاری از افراد برای داشتن مو‌هایی صاف و مرتب در صبح، شب‌ها با مو‌های بسته می‌خوابند، اما این کار می‌تواند باعث توقف رشد و خراب شدن مو‌های شما شود.

۳. بستن و مدل دادن مو‌های خیس، مو‌های مرطوب به نسبت موی خشک از آسیب پذیری بسیار بالاتری برخوردارند و بستن آن‌ها و یا مدل دادن به آن‌ها می‌تواند باعث شکستگی و کند شدن رشد موهایتان شود.

۴. بافتن مو‌ها تا نزدیکی ریشه، این مدل مو با وجود اینکه می‌تواند طرحی بسیار جذاب به مو‌های شما بدهد، بسیار خطرناک است چراکه باعث کشیدگی ریشه مو‌ها شده و می‌تواند از بین رفتن موهایتان را به دنبال داشته باشد.

۵. دکلره کردن مو‌ها از ریشه، رنگ کردن و دکلره کردن ساقه مو با وجود اینکه پیشنهاد نمی‌شود، به ریشه مو هایتان آسیبی وارد نمی‌کند، اما انجام این کار از ریشه می‌تواند باعث شود تا ریشه مو‌های تان دچار مشکل شده و رشد موهایتان متوقف شود.

برچسب ها: مو، رشد مو، شینیون، بافت مو تعداد بازديد: 376 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز