Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 12 تیر 1401 - 06:43

6
تیر
چرا رابطه های عاشقانه دوام ندارد؟

چرا رابطه های عاشقانه دوام ندارد؟

این ماجرایی است که شاید خیلی از شما تجربه کرده باشید؛ اولین قرار ظاهرا خوب است، اما طرف مقابل تمایلی به ملاقات بعدی ندارد.

 رابین هیجان زده و خوشحال بود که اولین ملاقاتش با اِما خیلی خوب پیش رفته بود. آن‌ها بعد برای یک قرار کوتاه بعد از ساعت کاری‌شان قرار گذاشته بودند، اما سه ساعت را با هم سپری کردند. رابین و اِما علاقه‌های مشترکی داشتند و گفتگوی بین‌شان خیلی صمیمی و خوب پیش رفته بود. رابین می‌گوید: هر بار که پیشخدمت می‌پرسید، آیا چیز دیگری میل دارید، اِما جواب می‌داد، بله. روز بعد رابین به اِما پیام داد و از او پرسید دوباره کِی می‌توانند همدیگر را ببینند و اِما جواب داد خیلی به او خوش گذشته، اما علاقه‌ای به قرار بعدی ندارد. رابین هم گیج شده بود و هم آزرده: «پس چرا اِما سه ساعت تمام با من وقت گذراند اگر از من خوشش نیامده بود؟! من نمی‌فهمم!».

قرار اول‌تان خوب بود، پس چرا طرف مقابل تمایلی به قرار بعدی ندارد

این ماجرایی است که شاید خیلی از شما تجربه کرده باشید؛ اولین قرار ظاهرا خوب است، اما طرف مقابل تمایلی به ملاقات بعدی ندارد. این اتفاق می‌تواند به فردی که پس زده شده احساس سرگشتگی و حیرت بدهد و این سوال را ایجاد کند که چطور ممکن است در ارزیابی احساس و نظر طرف مقابلش اشتباه کرده باشد. با ما همراه باشید تا به شایع‌ترین دلایلی اشاره کنیم که می‌توانند قرار بعدی را منتفی کنند یا اینکه قرار اول خوب و خوشایند بوده است.

از شما خوشش آمده، اما نه به طور رمانتیک

بیشترین توضیحی که در این جور مواقع شنیده می‌شود این است که فرد از همراهی با شما واقعا لذت برده و فکر می‌کند شما آدم خوبی هستید و مصاحبت با شما خوشایند است و دوست جذابی می‌توانید باشید، اما آنقدر که باید به عنوان جنس مخالف جذب‌تان نشده و کششی احساس نمی‌کند. کشش احساسی بسیار مهم است، زیرا قابل لمس نیست و لزوما به ویژگی‌های خاص فیزیکی ربطی ندارد.

هنوز رابطه‌ی قبلی‌اش را کاملا تمام نکرده است

خیلی از افراد قرار ملاقات می‌گذارند در حالیکه هنوز با فرد قبلی‌شان کاملا کات نکرده‌اند، و امیدشان این است که با یک فرد خیلی خوب آشنا شوند تا بتوانند قبلی را ترک کرده و رابطه‌ی جدیدی را شروع کنند؛ بنابراین با شرایط مقابل شما قرار می‌گیرند که سطح توقعی بسیار بالاتر از انتظاراتی که در شرایط نرمال می‌توانستند داشته باشند از شما دارند. به عبارتی دیگر، اگر این آدم از نظر هیجانی و احساسی درگیر نبود، به احتمال زیاد خواهان قرار‌های بعدی با شما می‌شد، اما در وضعیت فعلی که احساسش آزاد نیست، همچنان خود را مرتبط با فرد قبلی می‌داند، اما در عین حال می‌خواهد با شما هم بیشتر آشنا شود.

شما او را یاد کسی انداخته‌اید که باعث شده آتش اشتیاقش نسبت به شما خاموش شود

یک دلیل دیگر برای عدم تمایل به قرار بعدی می‌تواند این باشد که شما او را یاد کسی انداخته‌اید و این چهره‌ی آشنا، هیجان او را سرد کرده است: «وای، او درست شبیه عکس‌های جوانی پدرم است» یا «او همان دانشگاهی می‌رفته که نامزد قبلی‌ام رفته است» یا «او یک وکیل است و دو وکیلی که قبلا با آن‌ها آشنا شده‌ام آدم‌های سرسختی بوده‌اند». بله متاسفانه همین طور است، او خیلی زود و در همان لحظات اول به این نتیجه رسیده که شما مناسبش نیستید، چون با دیدن شما، چیز دیگری در ذهنش روشن می‌شود، اما از آنجایی که فرد خوب و جالبی بوده‌اید تصمیم گرفته است یکی دو ساعت از مصاحبت با شما لذت ببرد.

یک جور‌هایی برایش زیادی خوب هستید

آدم‌ها در موقعیت‌هایی که باعث می‌شود احساس بدی نسبت به خودشان پیدا کنند، رادارهای‌شان خوب کار می‌کند. مثلا ممکن است شما آدم واقعا رقابت پذیری باشید و در زندگی به دنبال جاه طلبی و پیشرفت باشید، اما طرف مقابل‌تان خیلی سهل گیر و بیخیال باشد. یا مثلا سفت و سخت مخالف مصرف مواد و الکل باشید، اما او عاشق مهمانی و خوشگذرانی و .... خلاصه اینکه او احساس می‌کند شما از او توقع دارید طبق استاندارد‌هایی که باب میلش نیست رفتار کنید و یا او را با معیار‌های سفت و سختی که دارید قضاوت می‌کنید. البته شما قرار نیست در همین ابتدای آشنایی از او انتظاری از این جهت داشته باشید، اما او، این رابطه را در بلند مدت می‌بیند.

او فقط به دنبال رابطه جنسی است

قرار اول‌تان خوب بود، پس چرا طرف مقابل تمایلی به قرار بعدی ندارد

بله ممکن است تا به حال از رفتارش متوجه نشده باشید و تصور کنید علاقه‌مند به یک رابطه‌ی عمیق و بلند مدت است، اما در واقع او به دنبال برقراری رابطه جنسی است؛ بنابراین چند ساعتی خوب و خوش با شما وقت گذرانده و تصمیم گرفته است با پیش کشیدن پیشنهاد رابطه جنسی، ریسک نکند و شما را نیز نرنجاند، زیرا می‌داند که نمی‌پذیرید و دیگر هم قرار نیست با شما قرار بگذارد.

به طور خلاصه دلیل اینکه بیشتر افراد بعد از قرار اول، با اینکه خوب و عالی بوده، به دنبال قرار بعدی نیستند، بیشتر به خود آن‌ها مربوط می‌شود و ایراد یا اشتباهی متوجه شما نیست؛ بنابراین هر چند طبیعی است که بعد از اینکه احساس کردید پس زده شدید، خودتان را نقد کنید و تصور کنید مشکل از شما بوده، اما این کار شما فقط به اعتماد بنفس‌تان لطمه می‌زند و این فرضیه‌ی نادرست تا مدت‌ها آزارتان خواهد داد.

 

منبع:برترینها

بیشتر بخوانید:

در زندگی عشقتان چه جایگاهی دارید؟

قوانین خواب در زندگی مشترک

پیشنهادهایی برای کنترل استرس روزهای قبل از ازدواج

برچسب ها: ازدواج، عشق، رابطه عاشقانه تعداد بازديد: 438 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز