Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 3 مهر 1402 - 14:25

29
اسفند
مسافرت نروید ؛ خطر در کمین خانواده ها است

مسافرت نروید ؛ خطر در کمین خانواده ها است

استاد تمام بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: مسافرت در عید نوروز خطر ابتلا به ویروس کرونا را افزایش خواهد داد.

مسعود ضیایی استاد تمام بیماری‌های عفونی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و نماینده علمی کرونا در استان خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار  حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان،  با اشاره به شیوع کرونا در کشور گفت: ما همه سوار کشتی بزرگی به نام کشتی ایران هستیم که این کشتی سوراخ‌های بزرگ و کوچکی دارد که اگر جلوی آن گرفته نشود، می‌تواند همه ما را غرق کند.

او افزود: اگر ویروس کرونا در شمال زیاد باشد هنگام مسافرت به جنوب کشور هموطنان جنوبی هم درگیر این ویروس خواهند شد و همه با هم غرق می‌شویم.

ضیایی ادامه داد: موثرترین راه این است که افراد با رعایت جدی توصیه‌های ایمنی قدم مناسبی در جهت مهار یا کاهش ویروس کرونا بردارند؛ چرا که در غیر اینصورت مراجعه به بیمارستان‌ها بالا رفته و ظرفیت بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد و در اینگونه مواقع نمی‌توان انتظار بهبود هیچ موضوعی را داشت.

بیشتر بخوانید:

در منزل بمانید و توصیه‌ها را جدی بگیرید

بهترین شهر برای در امان ماندن از ویروس کرونا کجاست؟

ضیایی با اشاره به دید و بازدید ایام عید اظهار کرد: ان شا ء الله که دولت چند روز را برای دید و بازدید ایام عید بعد از مهار ویروس کرونا تعطیل کند، اما در حال حاضر مناسب‌ترین راه تبریک گفتن عید به صورت مجازی است.

او ادامه داد: هرگونه اتفاقی مبنی بر مرگ و میر‌های ناشی از ویروس کرونا به علت رعایت نکردن افراد است که منجر به نابودی کادردرمانی بیمارستان‌ها می‌شوند.

نماینده علمی کرونا در استان خراسان جنوبی تصریح کرد: اگر در این چند روز نکات بهداشتی را برای رعایت کردن، جدی نگیریم تا اواخر اردیبهشت ممکن است خیلی از عزیزان و هم نوع هایمان در کنارمان نباشند و در آینده افسوس حال را بخوریم.

ضیایی گفت: بحث ویروس کرونا بسیار جدی است و باید تمام نکات بهداشتی را برای پیشگیری از ابتلا به کرونا انجام داد. در حال حاضر این مسئله بسیار خطرناک است و تنها با خانه نشستن در ایام عید و رعایت مسائل و نکات بهداشتی این قضیه روند نزولی و بهبود پیدا خواهد کرد.

تعطیلات عید امسال برخلاف سال‌های گذشته رفتن به میهمانی نیست! بلکه این یک هشدار جدی در خصوص ماندن در خانه و رعایت اصول و نکات بهداشتی برای مهار کامل ویروس کروناست. جان همه هموطنان برای ما با ارزش است پس به هیچ عنوان افراد را قربانی این ویروس خطرناک نکنید. بیاید با ماندن در منزل به صورت مشترک با این ویروس خطرناک مقابله کنیم.

تمامی برنامه ریزی‌های خود را برای رفتن به مسافرت کنسل کرده و تعطیلات عید را در کنار خلانواده و ماندن در منزل سپری کنید.

برچسب ها: مسافرت، عید نوروز، سفرهای نوروزی، تعطیلات عید، کرونا ویروس، کرونا، ویروس کرونا، درخانه بمانیم تعداد بازديد: 955 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز