Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 اردیبهشت 1403 - 08:23

6
بهمن
۷ ترفند برای سازماندهیِ کابینتِ زیر سینک آشپزخانه

۷ ترفند برای سازماندهیِ کابینتِ زیر سینک آشپزخانه

شما می‌توانید به کمک چند ایده هوشمندانه این فضای به ظاهر شلوغ و بی‌استفاده را به یک منطقه کلیدی برای قرار دادن لوازم مختلف آشپزخانه تبدیل کنید.

کابینت زیر سینک آشپزخانه به دلیل کمبود قفسه و لوله کشی اغلب یکی از شلوغ‌ترین و به هم ریخته‌ترین قسمت‌های آشپزخانه است.

به گزارش راهنماتو، شما می‌توانید به کمک چند ایده هوشمندانه این فضای به ظاهر شلوغ و بی‌استفاده را به یک منطقه کلیدی برای قرار دادن لوازم مختلف آشپزخانه تبدیل کنید.

 

۱- مشخص کردن لوازم مناسب

از آنجایی که بهتر است لوازم خود را در نزدیک جایی که از آن استفاده می‌کنید، قرار دهید، توصیه می‌شود از این قسمت برای قرار دادن اقلام مربوط به ظرفشویی و نظافت استفاده کنید. پیش از شروع سازماندهی در مورد آنچه در حال حاضر در این فضا نگهداری می‌کنید، فکر کنید و در صورت لزوم اقدام به تغییر دادن آن‌ها نمایید.

۲- در نظر گرفتن ایمنی

از آنجایی که بسیاری از ما از کابینت زیر سینک ظرفشویی برای قرار دادن مواد شوینده استفاده می‌کنیم، این فضا اغلب با مواد شیمیایی و شوینده آلوده خواهد شد؛ بنابراین توصیه می‌کنیم برای دور نگه داشتن آن‌ها از دسترس کودکان و حیوانات خانگی، این کابینت را قفل کنید. علاوه بر این، می‌توانید مواد تمیزکننده شیمیایی را به مکان امن تری منتقل کنید و به جای آن لوازمی مانند دستمال ظرف‌شویی، اسفنج‌های استفاده نشده و دستمال کاغذی را در این قسمت نگهداری کنید.

بیشتربخوانید:

کابینت های چوبی را با این روش تمیز کنید

 

 

۳- تمیز کردن و اندازه گیری کابینت

پیش از چیدمان کابینت زیر سینک، آن را بخوبی با استفاده از مواد ضدعفونی کننده تمیز کنید تا هیچ گونه زباله‌ای در این قسمت باقی نماند. گام بعدی اندازه گیری فضای کابینت است. این کار به شما کمک می‌کند که محصولاتی متناسب با فضای خود انتخاب کنید.

۴- نصب کشو در پشت درب کابینت

فضای محدود زیر سینک را با ترفند‌های هوشمند ذخیره سازی مانند نصب کشو‌های کوچک در پشت درب کابینت، افزایش دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا از این فضا حداکثر استفاده را ببرید.

۵- استفاده از سبد‌های نظم دهنده

یکی از بهترین ایده‌ها برای افزایش فضای ذخیره سازی در آشپزخانه‌های کوچک، استفاده از سبد‌های نظم دهنده در کابینت است. این سبد‌ها را می‌توان به راحتی جابجا و منظم کرد. توصیه می‌شود با اندازه گیری فضای اشغال شده توسط لوله‌های زیر سینک، سبد‌های نظم دهنده با اندازه مناسب خریداری نمایید.

 بیشتربخوانید:

کابینت های ام دی اف را چگونه تمیز کنیم؟

 

 

 

۶- نصب میله

به منظور استفاده از فضای خالی بالای کابینت، می‌توانید از میله استفاده کنید. این میله‌های چند منظوره برای آویزان کردن بطری‌های اسپری دار و پارچه‌ها عالی هستند.

۷- استفاده از فضای خالی پشت درب

درب داخلی کمد زیر سینک اغلب یک منطقه کم استفاده و کاربردی برای قرار دادن ابزار آلات مختلف است. می‌توانید از انواع قلاب، آویز و جیب‌های سازماندهی لوازم برای اتصال به پشت درب کابینت و قرار دادن لوازم مختلفی مانند دستکش، برس‌های شستشو و پارچه‌های میکروفایبر استفاده کنید.

برچسب ها: آشپزخانه، خانه داری، کابینت تعداد بازديد: 79 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز