Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 فروردین 1403 - 00:47

11
فروردین
تعداد مبتلایان به چاقی فراتر از یک میلیارد نفر

تعداد مبتلایان به چاقی فراتر از یک میلیارد نفر

بر اساس نتایج تحلیل جهانی، تعداد کل کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در سراسر جهان که مبتلا به چاقی هستند از یک میلیارد نفر فراتر رفته است. به نقل از مدیکال نت، این روندها، همراه با کاهش شیوع افراد کم وزن از سال ۱۹۹۰

تحریریه زندگی آنلاین : بر اساس نتایج تحلیل جهانی، تعداد کل کودکان، نوجوانان و بزرگسالان در سراسر جهان که مبتلا به چاقی هستند از یک میلیارد نفر فراتر رفته است. به نقل از مدیکال نت، این روندها، همراه با کاهش شیوع افراد کم وزن از سال ۱۹۹۰، چاقی را به رایج‌ترین شکل سوءتغذیه در اکثر کشورهای جهان تبدیل کرده است. تحقیق جدید توسط همکاری عوامل خطرزای بیماری‌های غیرواگیر، شبکه‌ای متشکل از بیش از ۱۵۰۰ محقق و پزشک در سراسر جهان ازجمله از دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن و امپریال کالج لندن انگلستان انجام شد که داده‌های به‌موقع و دقیقی در مورد عوامل اصلی خطرزای بیماری‌های غیر واگیر را ارائه می‌دهند. این تحقیق که با همکاری سازمان بهداشت جهانی انجام شد و نتایج آن نشان داد که نرخ چاقی بین کودکان و نوجوانان در سراسر جهان از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۲۲ چهار برابر، در حالی که نرخ چاقی در میان بزرگسالان بیش از ۲ برابر شده است.مارتین مک کی، پروفسور بهداشت عمومی اروپا که در این تحقیق مشارکت داشت، گفت: این تحلیل، محصول همکاری بین‌المللی برجسته به رهبری همکاران ما در امپریال کالج است. افزایش چاقی بسیار نگران‌کننده است و خطر عقب انداختن بسیاری از پیشرفت‌های پزشکی که در دهه‌های اخیر از آن‌ها بهره برده‌ایم را به‌دنبال دارد.مک کی افزود: همچنین با اتکای فزاینده به تولید صنعتی غذاهای پرانرژی به مشکلی در سیستم غذایی ما اشاره می‌کند. این تنها با اقدامی هماهنگ که سلامت را در مرکز بحث‌ها در مورد سیاست‌گذاری در حوزه‌هایی مانند کشاورزی و تجارت قرار می‌دهد، قابل حل است.کشورهای جزیره‌ای در اقیانوس آرام و کارائیب و کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا کشورهایی بودند که در سال ۲۰۲۲ بالاترین میزان کم‌وزنی و چاقی را داشتند. یافته‌های این تحقیق در مجله The Lancet  منتشر شده است.

بیشتربخوانید:

به این دلایل ناگهان چاق می شوید

ترفندهایی برای لاغری سریع وبالا بردن سوخت و ساز بدن

 

 

تعداد بازديد: 41 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست ؟

فیلم روز
تصویر روز