Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 خرداد 1403 - 17:53

20
اسفند
گرمادرمانی؛ جدیدترین روش برای سوزاندن چربی

گرمادرمانی؛ جدیدترین روش برای سوزاندن چربی

تیمی از محققان چین دریافته‌اند که درمان موضعی گرمازدگی که شامل اعمال گرما به بافت کوچکی از بدن است، می‌تواند به درمان چاقی و بهبود بی‌خطر اختلالات متابولیک کمک کند.

به گزارش ایسنا : پستانداران از جمله انسان و موش دارای چربی‌های سفید، قهوه‌ای و بژ با عملکرد‌های مختلف در بدن هستند. چربی‌های سفید گرما را ذخیره می‌کنند در حالی که چربی‌های قهوه‌ای برای ایجاد گرما می‌سوزند. در همین حال، چربی‌های بژ وقتی ثابت نگه داشته می‌شوند مانند چربی‌های سفید عمل می‌کنند، اما وقتی تحریک می‌شوند مانند چربی‌های قهوه‌ای گرما تولید می‌کنند.افراد معمولا برای تحریک چربی سوزی به ورزش شدید روی می‌آورند. چنین فعالیتی خطر عوارض جانبی نامطلوبی به ویژه برای افرادی را که اضافه وزن دارند به همراه دارد.

قبلا شناخته شده است که چربی بژ را می‌توان با دمای سرد و سیستم عصبی تحریک کرد، اما این روش‌ها خطر عوارض جانبی نامطلوب از جمله بیماری‌های قلبی عروقی را به همراه دارند. به این ترتیب، محققان این مطالعه توجه خود را به گرما درمانی معطوف کردند.

پس از آزمایش‌هایی که محققان روی موش‌ها انجام دادند، دریافتند که تحریک چربی بژ که می‌تواند در دو طرف گردن، قسمت بالایی پشت، نزدیک استخوان ترقوه و اطراف ستون فقرات یافت شود، می‌تواند جذب قند و متابولیسم را افزایش دهد.

"ما ژینران" (Ma Xinran) نویسنده این مطالعه گفت: این روش به سیستم عصبی سمپاتیک مرکزی و سیستم ایمنی آسیب نمی‌رساند و عوارض جانبی آشکاری ایجاد نمی‌کند. این روش ممکن است برای درمان چاقی به روشی ایمن و کارآمد و همچنین بهبود اختلالات متابولیسمی مانند مقاومت به انسولین و کبد چرب مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، تحقیقات و آزمایش‌های بالینی بیشتری برای تعیین اثربخشی چنین روشی بر بدن انسان مورد نیاز است.

بیشتربخوانید:

لاغری شکم و پهلو؛ چند تمرین ساده یوگا

راز لاغری سریع

لاغری 14 روزه با چند ورزش آپارتمانی

 

 

برچسب ها: لاغری، چربی سوزی، سیستم ایمنی بدن، گرمادرمانی، آب شدن چربی شکم و پهلو تعداد بازديد: 273 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز