Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 شهریور 1399 - 19:08

25
شهریور
آنتی اکسیدان چیست؟

آنتی اکسیدان چیست؟

تقریباً یک تریلیون سلول در بدن وجود دارد ;i هر روز آنها توسط بسیاری از دشمنان در معرض تهدید قرار دارند. رادیکال های آزاد یکی از این دشمنان هستند. آنها محصولات جانبی شیمیایی از روند طبیعی بدن برای تبدیل غذا به انرژی هستند.

به گزارش انتخاب:تقریباً یک تریلیون سلول در بدن وجود دارد ;i هر روز آنها توسط بسیاری از دشمنان در معرض تهدید قرار دارند. رادیکال های آزاد یکی از این دشمنان هستند. آنها محصولات جانبی شیمیایی از روند طبیعی بدن برای تبدیل غذا به انرژی هستند. ورزش، قرار گرفتن در معرض آلودگی یا در برابر نور خورشید، همه باعث ایجاد رادیکال های آزاد می شوند.

 رادیکال های آزاد دشمن مهمی برای بدن هستند که اگر در بدن کنترل نشوند، می توانند باعث آسیب طولانی بلند مدت سلول شوند. در عوض، این امر به پیری و بیماری های مزمن مانند کاهش عملکرد مغز، سرطان، بیماری های قلبی و سیستم ایمنی ضعیف نیز کمک می کند.

 

بیشتربخوانید:

فواید شگفت‌انگیز چای هیبیسکوس برای سلامتی

چای یا قهوه؛ کدام برای سلامت بهتر است؟

وجود بیش از حد رادیکال های آزاد را استرس اکسیداتیو می نامند و آنتی اکسیدان ها به تسکین بدن از این امر کمک می کنند.

آنها این کار را با تبدیل بی اثر کردن رادیکال های آزاد و جلوگیری از حمله بیشتر آنها به سلولهای بدن انجام می دهند و علاوه بر این، آنتی اکسیدان ها همچنین به ترمیم DNA و تقویت سلامت سلول کمک می کنند.

اما متأسفانه، هیچ “آنتی اکسیدان نهایی” وجود ندارد. هر آنتی اکسیدان دارای ویژگی های منحصر به فرد و خواص بیولوژیکی است، بنابراین بهتر است اطمینان حاصل کنید که بدن آنها را از طیف گسترده ای از منابع – مانند سلنیوم، ویتامین A ، C ، E و روی – دریافت می کند ، زیرا آنها به عنوان تیم قدرتمندتر هستند .

برچسب ها: آنتی اکسیدان، بیماری قلبی، تقویت سیستم ایمنی بدن، آنتی اکسیدان چیست ؟ تعداد بازديد: 80 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز