Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
چهارشنبه 23 خرداد 1403 - 21:40

6
دی
6 راز مهم لاغری مخصوص خانم ها

6 راز مهم لاغری مخصوص خانم ها

یادگیری فرم صحیح حرکات ورزشی، طراحی برنامه منظم ورزشی و پایبندی به آن، دوری کردن از راحت طلبی، تحلیل و بررسی نتایج تمرینات و پیشرفت روزانه،‌ اهمیت به رژیم غذایی و داشتن انگیزه از رازهای تناسب اندام بانوان به شمار می رود

امروزه، تناسب اندام برای بانوان به یک معضل تبدیل شده است، و گاهی اوقات فراتر نیز می رود، دلیل اصلی این معضل این است که خانم ها اغلب نمی توانند انتظارات خود را بر آورده کنند. با عضویت در یک باشگاه ورزشی، بانوان به راحتی می تواند بدن خود را روی فرم بیاورند، البته باید به نکات مهمی توجه داشته باشند. در این مقاله علمی 6 راز مهم تناسب اندام بانوان بیان شده است که با یادگیری آنها براحتی می توانید به فیزیک بدنی مورد نظر خود دست پیدا کنید.

 

1. یادگیری فرم صحیح حرکات و پایبندی به تناسب اندام

طبق نظر بسیاری از مربیان تناسب اندام، یادگیری ورزش فیتنس و اطمینان از صحت و درستی انجام حرکات در این ورزش بسیار مهم است. این نکته به این معنی است که باید بر روش حرکت عضلات به درستی کار کنید و از ضربه جسمی و مصدومیت دوری کنید. اگر در باشگاه ورزشی این حرکات را به طور کامل انجام می دهید، باید مطمئن شوید که این حرکات را تا زمانی که تحت نظر مربی قرار ندارید، انجام ندهید. از طرفی دیگر ، اگر در خانه این ورزش را انجام می دهید، برای اطمیان از صحت انجام این حرکات ورزشی از DVD یا یک کتاب راهنما، یا منابع معتبر استفاده کنید.

یادگیری فرم صحیح حرکات در تناسب اندام بسیار مهم است


2. یک برنامه طراحی کنید و به آن پایبند باشید

یک برنامه ورزشی مناسب طراحی کرده و به آن متعهد باشید. اغلب مربیان تناسب اندام اعتقاد دارند که پایه ریزی یک برنامه ورزشی خیلی مهم است و برای انجام این کار یک راه عالی و موثر وجود دارد. بر اساس توصیه های متخصصان ورزشی آمریکا، برای پایبندی و تعهد به این برنامه ها می توانید از یک لیست توبیخی و تشویقی استفاده کنید. پاداش ها و مجازات های ورزشی شما باید هم شما را با انگیزه تر کند و هم شما را از انجام ندادن تمرینات تناسب اندام بترساند. بانوان باید از لحاظ ذهنی خود را آماده کنند، در غیر این صورت انتظار نداشته باشید که آینه قدی منزل ظاهر بدن شما را زیباتر نشان دهد!

3. از راحتی و تساهل دوری کنید

اگر می خواهید رشد عضلات خود را ببینید، باید از محدوده راحت زندگی روزمره خود فراتر بروید. باید بدانید که هیچ هدف مهمی بدون تلاش امکان پذیر نمی شود، و هیچ تلاشی بی پاسخ بی اثر نخواهد بود. بله، بدن شما برای سازگاری با رشد نیرو های عضلاتی به زمان نیاز دارد، بنابراین، تمرینات تناسب اندام را زیر نظر مربی و به صورت پله ای انجام دهید. به مروز زمان، به نتیجه مطلوب خود خواهید رسید.

4. نتایج و پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید

خیلی مهم است که میزان رشد و پیشرفت خود را در طول انجام تمرینات و حرکات تناسب اندام بررسی کنید. پیشرفت خود را بر روی کاغذ پیاده کنید تا به راحتی بفهمید که آیا انتظارات خود را تا به حال برآورده کرده اید یا نه. این باعث می شود تا به راحتی در مسیر سالم زیستن قرار بگیرید و از این مسیر منحرف نشوید. باید اطلاعات ورزشی خود را به طور کامل روی برگه پیاده کنید، اطلاعاتی اعم از نوع ورزش، زمان انجام ورزش، سطح دشواری، و مدت زمان کل تمرینات. می توانید از پیشرفت خود در طول زمان عکس بگیرید، برای مثال، در یک دوره سه ماهه به انجام تمرینات تناسب اندام بپردازید، سپس عکس های هفته اول را به هفته چهارم، هفته چهارم را به هفته هشتم و ... مقایسه کنید.
 
برای رسیدن به تناسب اندام پیشرفت خود را زیر نظر داشته باشید


5. به رژیم غذایی خود اهمیت دهید

حتی اگر تنها برای دورهمی و تفریح دوستانه به باشگاه تناسب اندام می روید، باید رژیم ورزشی خود را کنترل کنید. روش تغذیه تاثیر زیادی بر پیشرفت شما دارد. هر چیزی که می خورید تحت نظر شما باشد، این اقدام باعث می شود تا در ورزش فیتنس تبحر پیدا کنید و رژیم غذایی خود را کنترل کنید. دو راه پیش روی شماست، اول اینکه با ازمون و خطا رژیم غذایی خود را طراحی کنید، دوم، می توانید از یک متخصص تغذیه کمک بگیرید تا یک رژیم ورزشی مناسب برای شما طراحی کند. البته اگر اضافه وزن قابل توجهی دارید، راهکارهای ساده برای کاهش وزن و حفظ تناسب اندام  نیز وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید در مدت زمان کوتاهی به فرم مورد علاقه خود دست پیدا کنید.
 
داشتن رژیم غذایی برای رسیدن به تناسب اندام


6. با انگیزه باشید

هیچ وقت تسلیم نشوید، با انگیزه و پرانرژی باشید، سخت کار کنید و عاشق بدن خود باشید. به خودتان تلقین کنید که باید در یک ماه وزن کم کنید، مثلا بگویید: باید دو درصد از وزن خودم کمک کنم. همین که از دیروز خود بهتر باشید، یک موفقیت بزرگ است.
 
برچسب ها: تناسب اندام، چربی سوزی، لاغری سریع، آب شدن چربی شکم و پهلو، بهترین رژیم غذایی، فیتنس، بهترین رژیم برای لاغری سریع تعداد بازديد: 837 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز