Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 3 مهر 1402 - 14:07

5
آذر
چگونه در یک هفته یک کیلو لاغر شویم؟

چگونه در یک هفته یک کیلو لاغر شویم؟

بر اساس مطالعات اخیر، پیاده روی به عنوان سالم‌ترین رژیم غذایی می‌تواند منجر به کاهش یک کیلو وزن در هفته شود.

مطالعات نشان می‌دهد پیاده روی می‌تواند بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن باشد.

بر اساس یافته‌های اخیر مجله وب ام دی، اگر روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید و از حجم غذا‌های مصرفی خود در طی روز ۲۵ درصد کاهش دهید، می‌توانید در هفته نیم تا یک کیلو وزن کم کنید.

پیاده روی می‌تواند به عنوان یک برنامه مادام‌العمر برای کاهش وزن باشد و عوارض جانبی سایر رژیم‌های غذایی را ندارد. اصلی‌ترین قانون این رژیم غذایی ایجاد تغییرات سبک و سالم در زندگی روزانه برای رسیدن به وزن ایده‌آل است.

بنابر مطالعات مرکز ملی کنترل وزن آمریکا، برداشتن روزانه ۲۰۰۰ هزار قدم معادل ۱۵ دقیقه و استفاده از غذا‌های سالم مانند میوه و سبزیجات، غلات سبوس‌دار، لبنیات کم‌چرب و پروتئین بدون چربی می‌تواند منجر به کاهش وزن نیم تا یک کیلو در هفته شود. اگر برای ۷۵ دقیقه وقت ندارید، لازم نیست همه مراحل پیاده‌روی را یک جا انجام دهید.

به علاوه دوچرخه سواری نیز می‌تواند جایگزین پیاده روی شود. هر یک دقیقه رکاب زدن، معادل ۱۵۰ قدم پیاده‌روی است.

به گفته بنیانگذاران این رژیم غذایی، اصلی‌ترین مرحله کاهش وزن حفظ وزن کم شده است. اضافه کردن رژیم غذایی پیاده روی به عادات روزانه، به راحتی می‌تواند وزن را برای مدت طولانی در محدوده سالم نگه دارد.

 

منبع : ایسنا

برچسب ها: رژیم غذایی، کاهش وزن سریع، لاغری با پیاده روی، چرا وزن ثابت می ماند؟، بهترین رژیم برای لاغری شکم تعداد بازديد: 465 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز