Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 3 تیر 1403 - 10:49

11
خرداد
وزارت بهداشت: اقداماتی برای ادغام طب سنتی و طب مدرن صورت گرفته

وزارت بهداشت: اقداماتی برای ادغام طب سنتی و طب مدرن صورت گرفته

به گفته مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، هم‌اکنون متخصصان طب سنتی در ۵۰ بیمارستان و درمانگاه کشور در حال ارائه خدمت هستند و در تعداد محدودی از بیمارستان‌ها در کنار پزشکان طب رایج، مشاوره می‌دهند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: برای ادغام طب سنتی و طب مدرن در نظام سلامت اقداماتی در سه سطح صورت گرفته است.

به گزارش صداوسیما، حسینی یکتا در اولین کنگره ملی طب ایرانی گفت: در سطح یک در همه دانشگاه‌های علوم پزشکی آموزه‌های طب ایرانی بر اساس سبک زندگی ایرانی اسلامی آموزش داده شد.

 

وی افزود: همه افراد جامعه با مراجعه به هریک از مراکز جامع سلامت می‌توانند شناسنامه سبک زندگی خود را تهیه و آموزش‌های مورد نیاز را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت گفت: در حوزه خدمات سرپایی و بستری مهمترین مسئله برای کاهش پرداخت از جیب مردم بیمه است، امسال سه خدمت طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گرفت.

وی اضافه کرد: در حال حاضر سازمان غذا و دارو حدود ۲ هزار مجوز فراورده سنتی و ۵ هزار مجوز فراورده طبیعی داده است که از این تعداد ۵۶ قلم تحت پوشش بیمه‌ای قرار دارد.

حسینی یکتا ادامه داد: لیستی از دارو‌های گیاهی توسط سازمان غذا و دار به شورای عالی بیمه ارسال شده که با تکمیل مستنداتی درمورد هزینه اثربخشی آن‌ها به این تعداد اضافه خواهند شد.

وی افزود: لیست ۱۰ قلم از دارو‌های گیاهی پرمصرف که تحت پوشش بیمه هستند به دانشگاه‌ها ابلاغ شده تا با توجه به بیماری‌های شایعی که وجود دارد در خانه‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت مورد استفاده قرار بگیرد.

به گفته مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت، هم اکنون متخصصین طب ایرانی در ۵۰ بیمارستان و درمانگاه کشور در حال ارائه خدمت هستند و در تعداد محدودی از بیمارستان‌ها در کنار پزشکان طب رایج، مشاوره می‌دهند.

وی اظهار کرد: در خصوص بستری در حوزه طب ایرانی برخی آیین نامه‌ها در دست تدوین است، اما هنوز شرایط ارائه خدمت مهیا نشده است.

تعداد بازديد: 91 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز