Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 3 مهر 1402 - 11:09

31
شهریور
نرخ دلار، سکه و طلا امروز ۹۹/۰۶/۳۱

نرخ دلار، سکه و طلا امروز ۹۹/۰۶/۳۱

هم‌اکنون در بازار آزاد قیمت طلای ۱۸عیار هرگرم یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و قیمت دلار ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان است.

صراط:هم‌اکنون در بازار داخلی قیمت طلای ۱۸ عیار هر گرم یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت دلار ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید ۱۳ میلیون و ۳۶۰ هزار تومان و قیمت سکه طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

همچنین در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع‌سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و سکه گرمی ۲ میلیون و ۲۰ هزار تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

قیمت طلای ۱۸ عیار در هر گرم هم یک‌میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، قیمت طلای ۲۴ عیار در هر گرم یک‌میلیون و ۶۶۰ هزار تومان و هر مثقال طلا ۵ میلیون و ۴۱۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است.

فعالان بازار، علت اصلی افزایش قیمت طلا و سکه در روز‌های اخیر را افزایش چشم‌گیر قیمت ارز می‌دانند و می‌گویند: از یکی دو روز گذشته تقاضا برای خرید طلای خام و سکه در بازار افزایش یافته و همین امر موجب افزایش حباب سکه شده است.

به گزارش تسنیم، همزمان با کاهش ارزش دلار و در حالی که بحران کرونا سبب شده تا امید‌ها برای ترمیم سریع اقتصاد جهانی کمرنگ شود، قیمت طلا در معاملات اولیه امروز دوشنبه شاهد اندکی افزایش بود. سرمایه گذاران منتظر سخنان این هفته سیاستگذاران فدرال رزرو هستند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۵۲ دلار و ۹۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز و برای تحویل در ماه دسامبر با ۰.۱۵ درصد افت به ۱۹۵۹ دلار و ۱۰ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر ارز‌های رقیب امروز ۰.۱ درصد کاهش داشت و موجب جذاب‌تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارز‌های غیردلاری استفاده می‌کنند.

سیاستگذاران فدرال رزرو از روز جمعه شروع به تشریح سیاست جدید بانک مرکزی آمریکا در مورد نرخ تورم کرده اند، موضوعی که در شکل دهی به نحوه نگاه سرمایه گذاران و خانوار‌های آمریکایی به چشم انداز آینده اقتصادی اهمیت دارد.

سرمایه گذاران اکنون منتظر سخنرانی‌های عمومی چند سیاستگذار فدرال رزرو در اواخر این هفته هستند که می‌تواند سرنخ‌هایی از سیاست پولی آتی بانک مرکزی آمریکا به دست دهد.

تشدید مجدد شیوع کرونا در جهان طی ماه‌های اخیر سبب شده تا مقامات کشور‌های مختلف به تدریج اقدام به وضع مجدد برخی ممنوعیت‌ها از جمله اجباری شدن استفاده از ماسک در تمام مکان‌های سربسته عمومی کنند.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس دیروز گفت، اگر مردم از مقررات دولتی برای توقف شیوع کرونا تبعیت نکنند، یک قرنطینه سراسری دیگر برقرار خواهد شد. در عین حال برخی از شهر‌های اروپایی محدودیت‌های جدیدی را برای جلوگیری از گسترش ویروس اتخاذ کرده اند.

حجم دارایی‌های اس پی دی آر گلد تراست بزرگترین صندوق سرمایه گذاری در بازار طلا روز جمعه با ۱.۰۳ درصد رشد به ۱۲۵۹.۸۴ تن رسید.

جواهرفروشان در هند امیدوارند با آغاز فصل جشنواره‌های سنتی تقاضا برای خرید افزایش یابد. دلالان نیز برای تشویق مصرف کنندگان به خرید تخفیف‌هایی را ارائه کرده اند، اما فعالیت بازار طلا و جواهرات در آسیا همچنان رونق چندانی ندارد.

به گزارش تسنیم، در بازار آزاد هم‌اکنون قیمت دلار با ثبات نسبت به قیمت‌های پایانی دیروز، ۲۷ هزار و ۱۰۰ تومان، یورو ۳۲ هزار تومان و درهم امارات ۷ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام شده است.


گفتنی است، تشدید نوسانات ارزی و ورود دلار به کانال ۲۷ هزار تومان موجب شد تا بازارساز تصمیم جدی برای مدیریت عرضه و تقاضا بگیرد و برهمین اساس علاوه بر افزایش عرضه در بازار با برداشتن سقف فروش در سامانه نیما، از سرگیری فروش ارز سهمیه‌ای و کاهش اختلاف دلار در بازار رسمی و آزاد و البته آزاد شدن فروش ارز پتروشیمی‌ها در صرافی‌های مجاز مقدمات کاهش قیمت‌ها را در بازار ارز فراهم کرد.

هم اکنون قیمت فروش دلار در صرافی‌ها با کاهش ۳۵۰ تومانی نسبت به روز کاری قبل ۲۶ هزار و ۸۵۰ تومان و قیمت خرید دلار نیز ۲۶ هزار و ۷۵۰ تومان درج شده است.

ضمن اینکه قیمت فروش یورو نیز با کاهش ۳۰۰ تومانی معادل ۳۱ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت خرید یورو ۳۱ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است.

بروز رسانی: ‌‌‌‌دوشنبه 31 شهریور 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت دلار (صرافی بانکی)

26 هزار و 850  

قیمت دلار (بازار آزاد)

27 هزار و 100

قیمت یورو (صرافی بانکی)

31 هزار و 700

قیمت یورو (بازار آزاد)

32  هزار

قیمت درهم

7 هزار و 450  

قیمت پوند

35 هزار و 300

بروز رسانی: ‌دو‌شنبه 31 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

قیمت سکه بهارآزادی

12 میلیون و 350 هزار

قیمت سکه بهارآزادی(طرح جدید)

13 میلیون و 360 هزار

قیمت نیم سکه بهارآزادی

6 میلیون و 900 هزار

قیمت ربع سکه بهارآزادی

3 میلیون و 900 هزار

قیمت سکه گرمی

2 میلیون و 20 هزار

بروز رسانی: دو‌شنبه 31 شهریور ساعت 11:30

نوع

قیمت لحظه (تومان)

گرم طلای 18 عیار

یک میلیون و 250 هزار

گرم طلای 24 عیار

یک میلیون و 660 هزار

مثقال طلا

5 میلیون و 417  هزار

انس طلا(دلار)

1952.6

 
 
 
برچسب ها: قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت طلا، دلار، نرخ ارز، ارز تک نرخی، کاهش قیمت ها، افزایش قیمت ها، بازار سکه و طلا تعداد بازديد: 338 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز