Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 15 بهمن 1401 - 09:32

3
بهمن
آیا کم‌شنوایی نشانه دیابت است؟

آیا کم‌شنوایی نشانه دیابت است؟

اگرچه مشخص نیست دیابت چگونه ممکن است با کم‌شنوایی مرتبط باشد اما بسیاری از افراد هر ۲ بیماری را به‌طور هم‌زمان تجربه می‌کنند. به گزارش دنیای سلامت به نقل از هلث، انجمن دیابت آمریکا تخمین می‌زند

تحریریه زندگی آنلاین : اگرچه مشخص نیست دیابت چگونه ممکن است با کم‌شنوایی مرتبط باشد اما بسیاری از افراد هر ۲ بیماری را به‌طور هم‌زمان تجربه می‌کنند. به گزارش دنیای سلامت به نقل از هلث، انجمن دیابت آمریکا تخمین می‌زند حدود ۳۷ میلیون آمریکایی دیابت داشته باشند. این در حالی است که حدود ۳۴.۵ میلیون نفر از آنان نیز نوعی کم‌شنوایی را هم تجربه می‌کنند.

بر اساس نتایج مطالعه اخیر کاهش شنوایی در افراد مبتلابه دیابت ۲ برابر بیشتر از کسانی است که به این بیماری مبتلا نیستند؛ حتی برای ۱۳۳ میلیون نفر مبتلابه پیش دیابت میزان کاهش شنوایی ۳۰ درصد بیشتر از افراد دارای قند خون طبیعی است.

این انجمن بیان کرد که دلیل آن ممکن است سطوح بالای قند خون باشد که احتمالاً به رگ‌های خونی کوچک در گوش داخلی آسیب می‌رساند؛ درست شبیه عملکردی که دیابت به چشم‌ها و کلیه‌ها آسیب وارد می‌کند.

انجمن دیابت آمریکا توصیه کرد کسانی که مشکوک به از دست دادن شنوایی هستند، با پزشکان مراقبت‌های اولیه صحبت کنند؛ سپس به‌طور بالقوه از یک متخصص شنوایی، یک توزیع‌کننده سمعک مجاز یا یک پزشک متخصص در مشکلات شنوایی کمک بگیرند.

نشانه‌های کم‌شنوایی شامل درخواست مکرر از دیگران برای تکرار مکالمه‌هایی که بیش از ۲ نفر را شامل می‌شود، است. همچنین چنین افرادی ممکن است تصور کنند دیگران در حال زمزمه کردن هستند. همچنین این موضوع می‌تواند شامل مشکلات شنوایی در مکان‌های پر سروصدا مانند رستوران‌های شلوغ، مشکل در شنیدن صدای زنان و کودکان کوچک و بلند کردن صدای تلویزیون یا رادیو برای شنیدن بهتر نیز باشد.

تعداد بازديد: 28 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز