Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 8 خرداد 1403 - 10:54

11
شهریور
ایا نوع شامپو در کنترل ریزش مو موثر است؟

ایا نوع شامپو در کنترل ریزش مو موثر است؟

امروزه ریزش مو یک معضل وحشتناک برای هر کسی می تواند باشد. طبق آمارها در ایران اغلب ریزش موها ریشه ارثی دارد. ریزش مو پدیده شایعی است که در مراحل مختلف زندگی هر فردی ممکن است خود را نشان دهد.

امروزه ریزش مو یک معضل وحشتناک برای هر کسی می تواند باشد. طبق آمارها در ایران اغلب ریزش موها ریشه ارثی دارد.

ریزش مو پدیده شایعی است که در مراحل مختلف زندگی هر فردی ممکن است خود را نشان دهد.

اما این پدیده گاهی با رویش مجدد مو همراه است ولی معضل آن زمانی است که سرعت ریزش مو از سرعت رویش مجدد مو پیشی می گیرد و فرد با کاهش مقدار زیاد مو مواجه می شود.

کسانی که ریزش موی ارثی دارند باید نکاتی را در شست و شوی موی سر به کارببرند و این موضوع البته برای همگان می تواند مصداق پیدا کند.

لذا برای تامین انرژی لازم برای حفاظت از موهای سر نوع شامپو از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

دکتر جاوید حسینی متخصص پوست و مو در مورد کیفیت نوع  شامپویی که باید توسط کسانی که ریزش موی ارثی دارند  استفاده شود، می‌گوید:

معمولا عمده‌ترین  علت ریزش مو جنبه ژنتیک دارد.

آندرژنتیک آلوپسیا یا طاسی اندرژنتیک هم در بین زنان و مردان ممکن است اتفاق بیفتد و تاکنون سعی شده برای پیشگیری و کنترل آن از محصولات مختلف مانند شامپوها و محلول های مختلف استفاده شود.

این متخصص پوست و مو درباره تاثیر شوینده ها در ارتباط با ریزش مو گفت: اگر شامپو کیفیت بالایی داشته باشد حتی در مناطقی که آب لوله کشی یا استحمام آن هم نامرغوب و یا اصطلاحا آب سخت باشد جایی برای نگرانی وجود ندارد.

البته فاکتورهای زیادی نظیر تغذیه، استراحت کافی، سلامت کلی درونی ازحیث بیماری های داخلی و یاغدد درون ریز،ژنتیک و... در پیشگیری از ریزش انها در درجه اول اهمیت هستند.

این متخصص پوست و مو با اشاره به مواد داخل شامپو افزود: در این مورد تحقیقات و بررسی های فراوانی انجام شده است. یکی ازاین مواد کمپلکس کافئین است.

در آزمایش‌های متعددی که صورت گرفته، دیده شده است که کافئین در پیشگیری و کنترل ریزش های نوع آندروژنیک نقش مهمی دارد.

همچنین در مورد محصولات حاوی کافئین باید گفت، فولیکول مو در درون غلاف محافظی قرار دارد که این غلاف مانعی برای نفوذ مولکول‌های آب‌رسان مثل کافئین نیست، بنابراین کافئین می‌تواند از طریق غلاف مو جذب و نفوذ پیدا کند."

وی افزود: باید توجه کنیم وجود ماده کافئین به تنهایی نمی تواند اثرگذار باشد بلکه کمپلکس کافئین که غیر از کافئین حاوی سایر مواد تغذیه کننده فولیکول مو است قدرت تاثیرگذاری دارد و این ترکیب فقط در محصولات خاصی یافت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

کمپلکس کافئین می تواند مشکل بزرگ آقایان را حل کند

نقش کمپلکس کافئین و ترکیبات آن بر روی بدن

اثرات کمپلکس کافئین در جلوگیری از ریزش موی ارثی

ریزش مو، از علل تا درمان

به موهایتان رسیدگی کنید

 

برچسب ها: پوست و مو، آلوپسیا، زندگی آنلاین، کمپلکس کافئین، نوع شامپو، شامپو و ریزش مو، طاسی اندرژنتیک، آندرژنتیک آلوپسیا، شامپوی حاوی کافئین تعداد بازديد: 442 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز