Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 5 خرداد 1403 - 12:35

13
مرداد
کمپلکس کافئین، سد راه ریزش موی سر

کمپلکس کافئین، سد راه ریزش موی سر

دکتر کلنک سرپرست تیم تحقیقات دکتر ولف با آزمایش بر روی فرمول‌های گوناگون جهت مقابله با ریزش مو و درمان این معذل، سرانجام نظریه‌ای متفاوت با استفاده از کمپلکس کافیین ارائه داده است.

امروزه ریزش مو و ضعیف بودن ریشه مو مشکل بسیاری از افراد جامعه است.

تاجایی که در ایران بیش از 50 درصد از افراد با مشکل ریزش مو مواجه هستند.

ریزش زیاد مو باعث هراس و نگرانی در فرد می‌شود که همین امر باعث شده تا برخی از شرکت‌ها از این دغدغه اجتماعی استفاده کرده و با عرضه محصولاتی که صرفا جنبه هراس گریزی دارند، سودهای قابل توجهی را از آن خود کنند.

محصولات این شرکت ها با فرمولاسیون‌های شیمیایی پیچیده و برچسب‌های بسیار جذاب مانند درمان قطعی ریزش مو، ترمیم بافت آسیب دیده سر و یا حتی رویش مجدد مو امید بخش افرادی هستند که از ریزش موی سر رنج می‌برند.

اما آیا نتایج حاصل از استفاده محصولاتشان با عناوین تبلیغاتیشان همخوانی دارد؟

دکتر کلنک سرپرست تیم تحقیقات دکتر ولف با آزمایش بر روی فرمول‌های گوناگون جهت مقابله با ریزش مو و درمان این معذل، سرانجام نظریه‌ای متفاوت با استفاده از کمپلکس کافیین ارائه داده است.

وی می گوید: کافئین یک ماده بسیار فعال و محرک است و همانطور که باعث بهبود عملکرد و توان افراد می گردد، مصرف موضعی آن باعث  ایجاد همین حالت در ریشه‌های مو می‌شود.

وقتی ریشه های مو تحلیل رفته و ضعیف می شوند کافئین به یاری آنها می‌آید.

دکتر کلنک در مورد عملکرد دقیق کمپلکس کافئین می‌گوید: کمپلکس کافئین ریشه های مو را در برابر تاثیر عوامل مخربی مانند هورمون تستسترون حفاظت می‌کند و در صورتی که این اثر حمایتی وجود نداشته باشد فاز رشد موها کوتاه و کوتاه تر شده و شاهد ریزش زود هنگام موها خواهیم بود.

وی معتقد است، کمپلکس کافئین با مهار عوامل مخرب، موجب طولانی تر شدن فاز رشد موها می‌شود که در نتیجه آن ریشه های مو، طولانی مدت به رشد و نمو خود ادامه می‌دهند.

از دیگر مزایای استفاده از شامپوهای تخصصی حاوی این ماده می توان به قدرت جذب آنها اشاره کرد.

دکتر کلنک با اشاره به این نکته که آیا یک  شامپو می تواند همه این کارها را انجام دهد عنوان کرد: بله، می تواند ولی نکته مهم استفاده ازتکنولوژی پیشرفته‌ای است که قادر باشد با تولید ناقل‌های اختصاصی، کمپلکس کافئین را در زمان مناسب به ریشه‌های مو برساند.

خوشبختانه فرمولاسیون شامپوهای آلپسین به نحوی طراحی شده که بتواند مقدار مورد نیاز از کافئین را در ظرف کوتاه ترین زمان به ریشه های مو برساند.

بیشتر بخوانید:

کمپلکس کافئین می تواند مشکل بزرگ آقایان را حل کند

نقش کمپلکس کافئین و ترکیبات آن بر روی بدن

اثرات کمپلکس کافئین در جلوگیری از ریزش موی ارثی

ریزش مو، از علل تا درمان

به موهایتان رسیدگی کنید

کمپلکس کافئین در تابستان به داد موهایتان می رسد

 

برچسب ها: ریزش مو، پوست و مو، زندگی آنلاین، کمپلکس کافئین، شامپو، کافئین و مو، عملکرد کمپلکس کافئین، شامپو آلپسین تعداد بازديد: 440 تعداد نظرات: 0

نظر شما در مورد این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز