Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 18 اردیبهشت 1400 - 15:02

5
اسفند
پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!+ تصاویر

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!+ تصاویر

قبیله زولوی آفریقا برای پیش بینی آینده بیمار (مرگ یا زندگی او) از مار دمنده استفاده می‌کنند.

به گزارش تابناک باتو ،قبیله سامبورو یکی از سخاوتمندترین قبایل جامعه ماسایی در تانزانیا و کنیا محسوب می‌شود، معمولاً رهبر قبیله با سرو گوشت کبابی و نوشیدنی خون مخلوط با شیر از مهمانان استقبال می‌کند! آن‌ها این خون را از حیوانات زنده می‌گیرند.

پیش‌گویی سرنوشت بیماران با مار در این قبیلهاختصاصی تابناک با تو؛ آیین‌های عجیب و غریب بخشی جدایی ناپذیر از آداب و رسوم برخی قبایل آفریقایی به حساب می‌آید. ما در اینجا در این گزارش قصد داریم، در مورد برخی از آیین‌های دردناک و ترسناک در برخی قبایل آفریقایی صحبت کنیم!

آداب و رسوم عجیب و غریب در میان برخی قبایل آفریقایی

مبارزه با شیر رسم بلوغ مردان

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

ماسای قبیله‌ای بسته در کنیاست و یکی از عجیب‌ترین سنت‌ها در این قبیله مرتبط با بلوغ مرد و رسیدن آن‌ها به مرحله (موران) یا بلوغ در قبیله است. برای اثبات این موضوع پسر یا مرد جوان باید به تنهایی به جنگل برود و بدون استفاده از سلاح و تفنگ یک شیر را دنبال کند، و تنها چیزی که مجاز به استفاده از آن است، نیزه می‌باشد!

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

یکی از عجیب‌ترین و ممنوعه‌ترین آداب و رسوم که هنوز هم در بسیاری از قبایل آفریقا انجام می‌شود، این است که به محض مرگ یک مرد، برادرش می‌تواند همسرش را به عنوان ارث دریافت کند. این رسم دلیل اصلی شیوع ایدز در جوامع فقیر آفریقایی است و همچنین نقض حقوق بشر تلقی می‌شود.

مار پیش‌گو

 

قبیله زولوی آفریقا برای پیش بینی آینده بیمار (مرگ یا زندگی او)، از مار دمنده استفاده می‌کنند؛ آن‌ها سر مار را در کنار دهان بیمار قرار می‌دهند و از او می‌پرسند که چه اتفاقی رخ خواهد داد. حرکت‌هایی که مار انجام می‌دهد، پاسخ سؤال به شمار می‌رود.

نوشیدن خون

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

قبیله سامبورو یکی از سخاوتمندترین قبایل جامعه ماسایی در تانزانیا و کنیا محسوب می‌شود، معمولاً رهبر قبیله با سرو گوشت کبابی و نوشیدنی خون مخلوط با شیر از مهمانان استقبال می‌کند! آن‌ها این خون را از حیوانات زنده می‌گیرند.

گاوبازی خشونت‌آمیز با خونریزی

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

گاوبازی یک بازی پرطرفدار در مکزیک و اسپانیاست، اما در اصل یک بازی آفریقایی است که از سنت برخی قبایل در آفریقا ناشی می‌شود. گاوبازی آفریقایی وحشیانه و خونین تلقی است و اغلب باعث آسیب دیدگی و مرگ و میر زیادی در بین بازیکنان می‌شود. این بازی در کنیا به ویژه در قبیله لوهیا بسیار محبوب است.

کشتن بچه‌های مبتلا به ویتیلیگو

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

آداب و رسوم مرتبط با کشتن، بخشی جدایی‌ناپذیر در فرهنگ برخی از مردم آفریقا است و معمولاً به دستور یک رئیس قبیله یا پادشاه انجام می‌شود. این آیین‌های وحشیانه هنوز در بسیاری از قبایل آفریقایی و جوامع پراکنده در آفریقا در جریان است و هدف از این آیین‌ها کشتن یک شخص یا قبیله دارای ویژگی‌های متفاوت است. در میان این آیین ها، کودکان مبتلا به ویتیلیگو برای منافع مالی کشته می‌شوند.

طبیب دوره‌گرد

پیش‌گویی عجیب سرنوشت بیماران با مار!

در جوامع آفریقایی مردم و افراد قبایل برای برخی از افراد مشخص نیروی شفابخشی قائلند با وجود اینکه تعداد بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها رشد داشته، برخی به این افراد مراجعه می‌کنند و این طبیبان دوره گرد نیز با نیش، چنگ و یا دندان حیوانات به معالجه امراض می‌پردازند.

برچسب ها: بیماری، آداب و رسوم، پیشگویی، مار تعداد بازديد: 54 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز