Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
یکشنبه 16 آذر 1399 - 05:19

2
آذر
بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

بدشانس ترین مرد دنیا پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

یک مرد انگلیسی که پیش از این از بیماری‌های مالاریا و تب دنگی جان سالم به در برده و به‌تازگی نیز به کووید-۱۹ مبتلا شده بود، حالا بر اثر نیش مار شاه‌کبرا فلج و نابینا شده است.

به گزارش شهروند، یک مار شاه‌کبرا در شمال‌غرب هند این مرد را که «ایان جونز» نام دارد، نیش زده است. او اکنون در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان بستری است؛ مار شاه‌کبرا، درازترین مار سمی جهان محسوب می‌شود.

ایان جونز که پیش از این در بخش بهداشت و درمان فعالیت می‌کرده، طی ماه‌های گذشته مسئول یک شرکت فعال در بخش امور اجتماعی در هند بود.

پسر این مرد بریتانیایی به رسانه‌ها گفته است که خانواده ایان جونز به دلیل ابتلای پدرش به ویروس کرونا نگران حال او بودند. او افزود که برای خانواده ایان جونز با توجه به ابتلای قبلی پدرش به بیماری‌های مالاریا و تب دنگی و اخیرا کووید-۱۹، خبر بستری‌شدن او به دلیل نیش مار شاه‌کبرا «باور نکردنی» است.

مردی پس از ابتلا به مالاریا، تب دنگی و کرونا با نیش مار فلج و نابینا شد

سم مار شاه‌کبرا اغلب بر سیستم عصبی بدن انسان تأثیر می‌گذارد و به همین دلیل منجر به درد شدید، اختلال در بینایی، سرگیجه، خواب‌آلودگی و در برخی موارد فلج کامل می‌شود. تخمین زده می‌شود که بین ۵۰ تا ۶۰ درصد از افرادی که مار شاه‌کبرا آن‌ها را می‌گزد، جان خود را از دست بدهند.

 

پسر ایان جونز اظهار امیدواری کرده که نابینایی و فلج بدن پدرش «موقتی» باشد. گروهی از همکاران این مرد بریتانیایی کارزاری اینترنتی را برای کمک به هزینه درمان او راه‌اندازی کرده‌اند.

تب دنگی یک بیماری ویروسی و استوایی است که بر اثر نیش پشه منتقل می‌شود.

برچسب ها: اخبار حوادث، ویروس کرونا، مار گزیدگی، بیماری کرونا، تب دنگی، بدشانسی تعداد بازديد: 60 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز