Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 28 آبان 1398 - 16:07

24
خرداد
راز فوت کردن شمع تولد و آرزو کردن چیست؟

راز فوت کردن شمع تولد و آرزو کردن چیست؟

این روز‌ها بسیاری از افراد دوست دارند تولد برگزار کنند. گرچه برخی نیز به یک کیک کوچک و برگزاری یک تولد خودمانی راضی هستند، با این وجود رسم آرزو کردن، پیش از فوت کردن شمع‌ها تقریبا در همه جای جهان رایج است.

  آرزو کردن پیش از فوت کردن شمع‌های کیک تولد یکی از رسوم رایج در بسیاری از کشور‌ها است. اما تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که چر این کار را می‌کنید؟

بسیاری از عادات امروزی ما حاصل رسم و رسوم قدیمی است. آرزو کردن، پیش از فوت کردن شمع ها، از رسومی است که ریشه‌های هزاران ساله دارد. برخی معتقدند ریشه این حرکت از یونان باستان می‌آید. یعنی زمانی که یونانیان باستان کیک‌های گرد و بزرگی را به یاد آرتمیس، الهه ماه درست می‌کردند و شمع‌هایی نیز روی کیک می‌گذاشتند.

آن‌ها سپس سعی می‌کردند ضمن آرزو کردن، شمع‌های روی کیک را فوت کنند تا شاید خدایان آرزویشان را براورده کنند. افزون بر این در بسیاری از فرهنگ‌های باستانی اعتقاد بر این بود که دود باقی مانده از شمع به عنوان وسیله‌ای برای انتقال دعا‌ها و درخواست‌ها به خدایان کار می‌کند. بر این اساس به نظر می‌رسد آرزو کردن نیز درواقع دنباله‌ای است از همین نوع طرز تفکر است که البته شاید با دانستن ریشه آن  مدت ها پیش این رسم از بین می رفت چون هیچ پایه و مبنایی برای این گونه اعتقادات وجود ندارد.

 

منبع: انتخاب

برچسب ها: آرزو، کیک تولد، فوت کردن شمع تولد تعداد بازديد: 258 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز