Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 28 تیر 1403 - 09:37

23
بهمن
برندگان سیمرغ جشنواره فجر معرفی شدند

برندگان سیمرغ جشنواره فجر معرفی شدند

آیین اختتامیه چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شامگاه شنبه -۲۲ بهمن ماه- با معرفی برگزیدگان در بخش‌های مختلف در برج میلاد تهران به کار خود پایان داد

به گزارش ایرنا :  آیین اختتامیه چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر با حضور محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی و برخی از مدیران، نمایندگان مجلس و هنرمندان در برج میلاد تهران برگزار شد. برندگان سیمرغ بلورین بخش‌های مختلف به شرح زیر اعلام شد.


بخش جلوه‌های ویژه بصری:

حسن ایزدی برای گلهای باوارده / برنده

محمد برادران برای «سرهنگ ثریا» و «عطرآلود»

کامیار شفیع پور برای «سینما متروپل»

امیر ولی خانی برای «غریب»/ دیپلم افتخار

بهترین طراحی صحنه:

محسن خدا بخش برای «اتاقک گلی»

آیدین ظریف برای «گل‌های باوارده»

عباس بلوندی برای «سینمامتروپل»

محمدرضا شجاعی برای «شماره ۱۰» و «غریب»/ برنده

محمدرضا میرزامحمدی برای «عطرآلود»

محمدرضا شجاعی برای «غریب»

بهترین طراحی لباس:

سارا سمیعی برای «یادگارجنوب»/ برنده

فاطمه صفری برای «اتاقک گلی»

محمدرضا شجاعی برای «غریب»

عباس بلوندی و مهدی قوچانی برای «سینمامتروپل»

آرام موسوی برای «وابل»

برنده بخش جلوه‌های ویژه میدانی:

محسن روزبهانی برای «اتاقک گلی»

محسن روزبهانی برای «سینما متروپل»

ایمان کرمیان برای «گلهای باورده»

حمید رسولیان برای «غریب»/ برنده

محمد رضا ترکمان برای «شماره ۱۰»

بهترین چهره‌پردازی:

امید گلزاده برای «آنها مرا دوست داشتند»

شهرام خلج برای فیلم «اتاقک گلی»، «غریب» و «شماره۱۰»/ برنده

مونا جعفری برای «یادگار جنوب»

عبدالله اسکندری برای «وابل»

بهترین تدوین:

عماد خدابخش «کت چرمی»

حسن ایوبی برای «بچه زرنگ»

میثم مولایی برای «چرا گریه نمی‌کنی؟» و «اتاقک گلی»/ برنده

حمید باشه آهنگر برای «سینمامتروپل»

پویان شعله‌ور برای «یادگار جنوب»

مساته مهاجر برای «وابل»

بهترین فیلمبرداری:

فرشاد محمدی برای «اتاقک گلی»

علیرضا زرین دست برای سینمامتروپل/ برنده

آرمان فیاض برای «کت چرمی»

روزبه رایگا برای «عطرآلود»

حسن پویا برای «شماره۱۰»

میلاد پرتو برای «یادگارجنوب»

بهترین موسیقی متن:

امیر توسلی برای «بچه زرنگ»

مسعود سخاوت دوست برای «عطرآلود» و «شماره ۱۰»/برنده

پیام آزادی برای «هفت بهار نارنج»

کارن همایونفر برای «روایت ناتمام سیما»

بهزاد عبدی برای «سرهنگ ثریا»

بهترین صدا:

بهمن اردلان صدا بردار و صداگذار برای «اتاقک گلی»

حسین ابوالصدق صداگذار برای «بچه زرنگ»

مسیح حدپور سراج (صدابردار) مهدی جواهر زاده (صداگذار) برای «در آغوش درخت»

عباس رستگارپور (صدابردار) و حسین ابوالصدق صداگذار برای «سینمامتروپل»

فرخ فدایی صدابردار و آرش قاسمی صداگذار برای «شماره۱۰»

امیر نوبخت صدابردار و علیرضا علویان صداگذار برای «یادگار جنوب»/ برنده

بهترین فیلمنامه:

علی رمضان برای فیلم «بچه زرنگ»

بابک خواجه پاشا برای «در آغوش درخت»/برنده

حمید زرگرنژاد برای «شماره۱۰»

مسعود هاشمی نژاد برای «کت چرمی»

محمدعلی و حامد باشه آهنگر برای «سینمامتروپل»

پدرام پورامیری و حسین دوماری برای «یادگار جنوب»

چه کسی بهترین بازیگر زن جشنواره فجر شد؟

بهترین بازیگر زن نقش اول:

مارال بنی آدم برای «در آغوش درخت»

هدی زین العابدین برای «عطرآلود»

ژاله صامتی برای «سرهنگ ثریا»

سارا بهرامی برای «جنگل پرتقال»

نوشین مسعودیان برای «سینمامتروپل»

پردیس پورعابدینی برای فیلم غریب/ برنده

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

ستاره پسیانی برای «کت چرمی»

پریوش نظریه برای «سینمامتروپل»

پانته آ پناهی ها برای «بعد از رفتن»

سارا حاتمی برای «کت چرمی»/ برنده

غزل شاکری برای «روایت ناتمام سیما»

سحر دولتشاهی برای «یادگار جنوب»

رویا تیموریان برای «کت چرمی»

چه کسی بهترین بازیگر زن جشنواره فجر شد؟

بهترین بازیگر نقش اول مرد:

مجید صالحی برای «شماره ۱۰»/ برنده

تورج الوند برای «اتاقک گلی»

مصطفی زمانی برای «عطرآلود»

میرسعید مولویان برای «جنگل پرتقال»

علی نصیریان برای «هفت بهار نارنج»/ برنده

جواد عزتی برای «کت چرمی»

وحید رهبانی برای «یادگار جنوب»

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

مهران احمدی برای فیلم «غریب»

هومن برق نورد برای فیلم «سینما متروپل»/ دیپلم افتخار

امیر جعفری برای فیلم «آنها مرا دوست داشتند»

پژمان جمشیدی برای فیلم «یادگار جنوب»/ دیپلم افتخار

سجاد بابایی برای فیلم «استاد»/ برنده

فرهاد قائمیان برای فیلم «غریب»/ دیپلم افتخار

روح الله زمانی برای فیلم «در آغوش درخت»

بهترین کارگردانی:

محمدعلی باشه آهنگر برای «سینمامتروپل»/برنده

حسین میرزامحمدی برای «کت چرمی»

محمد عسگری برای «اتاقک گلی»

هادی محمدیان، بهنود نکویی و محمدجواد جنتی برای «بچه زرنگ»

بابک خواجه پاشا برای «در آغوش درخت»

حمید زرگرنژاد برای «شماره ۱۰»

محمدحسین لطیفی برای «غریب»

بهترین فیلم جشنواره فجر

بهترین فیلم:

«بچه زرنگ» به تهیه کنندگی حامد جعفری

«شماره ۱۰» به تهیه کنندگی ابراهیم اصغری

«در آغوش درخت» به تهیه کنندگی محمد رضا مصباح

«سینما متروپل» به تهیه کنندگی سید حامد حسینی/برنده

«اتاقک گلی» به تهیه کنندگی داود صبوری

«کت چرمی» به تهیه کنندگی کامران حجازی

«یادگار جنوب» به تهیه کنندگی مجتبی رشوند

بهترین فیلم اول (کارگردان اول):

«جنگل پرتقال» به کارگردانی آرمان خوانساریان

«بعد از رفتن» به کارگردانی رضا نجاتی

«سرهنگ ثریا» به کارگردانی لیلی عاج/ دیپلم افتخار

«کت چرمی» به کارگردانی حسین میرزامحمدی

«در آغوش درخت» به کارگردانی بابک خواجه پاشا/ دیپلم افتخار

«اتاقک گلی» به کارگردانی محمد عسگری/ برنده

بخش فیلم کوتاه داستانی:

محمد ثریا تهیه کننده و کارگردان برنو / برنده

محمدرضا مرادی تهیه کننده و کارگردان «رنگارنگ»

نیلوفر زیوردار (تهیه کننده) وحید نامی، نوید نامی کارگردان «مریضخانه مرکزی»

محمد جواد محمد (تهیه کننده) محمد پایدار (کارگردان) «نوشابه مشکی»

بخش فیلم مستند بلند:

سیدمصطفی موسوی تبار (تهیه کننده) زهره نجف زاده (کارگردان) برای «۶۴۱۰ روز اسارت»

فرشاد افشین‌پور (تهیه کننده و کارگردان) «دنیای وحشی زاگرس»/ برنده

سیمرغ بلورین بهترین فیلم پویانمایی جشنواره به «بچه زرنگ» رسید

سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیات داوران برای فیلم سینمایی «اتاقک گلی» به داود صبوری اهدا شد.

سیمرغ بلورین جایزه ویژه دبیر جشنواره برای فیلم سینمایی «گل‌های باوارده» به سعید سعدی اهدا شد.

جایزه آرمان ویژه شهردار تهران در چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر بعد از بررسی حرفه‌ای به فیلم «اتاقک گلی» به تهیه کنندگی داود صبوری و کارگردانی محمد عسگری اهدا شد.

برنده اقلام تبلیغات سینمایی

پوستر:

محمد روح الامینی برای طراحی پوستر فیلم بیرو / برنده

محمد موحدنیا برای طراحی پوستر فیلم طلاخون

میثم میرزایی برای طراحی پوستر فیلم مرد بازنده

تیزر و آنونس:

امین سلمانی برای ساخت تیزر فیلم بی صدا حلزون

کیومرث بیک زند برای ساخت تیزر فیلم تی تی/ برنده

امید میرزایی برای ساخت تیزر فیلم دوزیست

اسامی برگزیدگان بخش سینمای سعادت (بین‌الملل) چهل‌ویکمین جشنواره فجر

بهترین دستاورد هنری بخش سینمای سعادت

الکساندر سوخوروف برای افسانه پریان از روسیه

بهترین فیلمنامه بخش بین الملل سینمای سعادت

فیلم «بدون ایوان دفنم نکن» از روسیه

جایزه ویژه هئیت داوران بخش سینمای سعادت

ناهید عزیزی صدیق برای فیلم آه سرد

بهترین فیلم بخش سینمای سعادت

عامر بشیر برای فیلم زمستان درون از قطر و هندوستان

چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر با دبیری مجتبی امینی با حضور ۲۴ فیلم از ۱۲ تا ۲۲ بهمن برگزار شد.

 

برچسب ها: سینمای ایران، جشنواره فیلم فجر، جشنواره فجر، علی نصیریان، مجید صالحی تعداد بازديد: 187 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز