Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 25 مرداد 1401 - 03:12

14
مرداد
واکنش فرهنگستان هنر به ماجرای فیلم عنکـبوت مقدس

واکنش فرهنگستان هنر به ماجرای فیلم عنکـبوت مقدس

فرهنگستان هنر در پی اهدای یکی از جوایز جشنواره فیلم کن در جشنواره فیلم کن به «عنکبوت مقدس»، یادداشتی منتشر کرد.

تحریریه زندگی آنلاین : فرهنگستان هنر در پی اهدای یکی از جوایز جشنواره فیلم کن در جشنواره فیلم کن به «عنکبوت مقدس»، یادداشتی منتشر کرد.

 

به گزارش ایسنا، متن این یادداشت به این شرح است:

به نام خدای هنر

فیلم «عنکبوت مقدس»، که به گفته کارگردان فیلم، الهام‌گرفته از حادثه‌ای تاریخی است، سبب رنجش خاطر مردم و هنرمندان مؤمن ایران اسلامی شده است. این فیلم حادثه‌ای نادر، تلخ و عبرت‌آمیز را به‌مثابه نگرش و حتی باوری کلان و حاکم بر جامعه به تصویر می‌کشد؛ در صورتی که تعمیم‌دادن کنش شخصی و فردی به یک ملت و جامعه، به‌خصوص ملت ایران و جامعة شیعی، کاری بس غیرحرفه‎‌ای و ناجوانمردانه تلقی، و موجب شکل‌گیری دوگانه هنر و باور می‌شود. ناگفته پیداست آنانی‌که می‌کوشند تا هنر را در مقابل باورها و ایمان مردم قرار دهند، بیش و پیش از هر چیزی، به هنر و هنرمند آسیب می‌زنند.

برخی از جشنواره‌های خارجی به خانه‌های عنکبوتی تبدیل شده‌اند که هنرمندانی چند را در تارهای ظریف و زرین خود گرفتار کرده‌اند.

آنها خودپسندانه تنوع فرهنگی، به‌خصوص فرهنگ‌های معنوی را باور ندارند و همه‌چیز را با ذهنیت سیاست‌زده خود بازخوانی می‌کنند و می‌پذیرند و این حق را برای خود قائل‌اند تا به دلیل متفاوت‌بودن، باورها و فرهنگ‌های دیگر را تخطئه و حتی تحقیر کنند.

برچسب ها: هنر، سینما، بازیگران ایرانی، هنرمندان ایرانی، جشنواره فیلم کن، فیلم عنکبوت مقدس، فرهنگستان هنر تعداد بازديد: 38 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز