Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 23 آذر 1398 - 16:00

22
مرداد
ترشی ذرت + طرزتهیه

ترشی ذرت + طرزتهیه

طرز تهیه ترشی ذرت کار ساده ایست و هر یک از شما عزیزان به سادگی و در مدت زمانی اندک می‌توانید این ترشی خوشمزه و زیبا را درست کرده و آن را نوش جان کنید.

 ذرت دانه هایی طلایی و شیرین بوده که تقریبا می توان در بیشتر غذاها از این طلایی خوشمزه استفاده کرد. از نشاسته و آرد ذرت در انواع دسر گرفته تا غذاهای اصلی و اینک در تهیه ترشی می توان از آن استفاده کرد. طرز تهیه ترشی ذرت کار ساده ایست و هر یک از شما عزیزان به سادگی و در مدت زمانی اندک می توانید این ترشی خوشمزه و زیبا را درست کرده و آن را نوش جان کنید.

طرز تهیه ترشی ذرت؛ جدید و خوش طعم

مواد لازم ترشی ذرت

آب: ۶ پیمانه

ذرت کامل: ۸ عدد بزرگ

سرکه سیب: یک دوم پیمانه

پیاز قرمز: ۱ عدد بزرگ

شکر: سه و چهار پیمانه

نمک: یک و چهار پیمانه

فلفل چیلی قرمز: ۷ عدد

برگ بوی خشک: ۱ عدد

 

طرز تهیه ترشی ذرت

۱. سرکه، ۶ پیمانه آب، شکر، نمک و برگ بو را در ظرفی بریزید و آن‌ها را به جوش آورید. مایع را هم بزنید تا شکر کامل در آن حل شود. ۳ عدد از فلفل چیلی‌ها را از میان (به صورت طولی) بشکافید و به همراه بقیه فلفل‌ها آن‌ها را با مواد دیگر مخلوط کنید. اجازه دهید تا در حدود ۱۰ دقیقه این مخلوط خنک شود.

۲. در این فاصله ذرت‌ها را با یک چاقوی تیز به قطعاتی با طول ۴ سانتی متر برش بزنید. پیاز‌ها را نازک ورقه ورقه کنید و آن‌ها را به همراه ذرت‌ها در ۴ شیشه درب دار تمییز با ظرفیت ۱ لیتر قرار دهید.

۳. سرکه را که هنوز گرم است بر روی شیشه‌ها بریزید، اگر مقداری از این مایع باقی ماند آن را دور بریزید. درب ظرف‌ها را نبندید و آن‌ها را به مدت ۱.۵ ساعت در یخچال بگذارید تا خنک شوند، سپس درب ظرف‌ها را بگذارید.

۴. حداقل به مدت ۱ روز و حداکثر ۲ روز آن‌ها را در یخچال نگه دارید. ذرت‌ها را سرد سرو کنید.

منبع: برترین ها

برچسب ها: ترشی، ذرت، برگ بو، خواص ذرت، زندگی آنلاین، آرد ذرت، کنسرو ذرت، چیلی قرمز تعداد بازديد: 194 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز