Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 23 اردیبهشت 1400 - 03:29

12
اردیبهشت
تأثیر شگفت‌انگیز قهوه بر روی مغز

تأثیر شگفت‌انگیز قهوه بر روی مغز

یک مطالعه جدید و مهیج فعالیت مغز را کنترل کرده است تا کشف کند که قهوه از طریق چه روشهایی بر اتصال مغز تأثیر می‌گذارد.

به گزارش شفقنا از ام اس ان نیوز، گروهی از پزشکان دانشکده پزشکی دانشگاه مینهو پرتغال، هدایت این مطالعه را بر عهده داشتند، این تیم تحقیقاتی از تصویربرداری تشدید مغناطیسی عملکردی یا fMRI برای کنترل جریان خون مغز و فعال شدن نورون در بین گروهی از افراد علاقمند به نوشیدن قهوه در مقایسه با گروهی از افرادی که علاقه‌ای به نوشیدن قهوه ندارند در سه حالت استراحت، انجام یک فعالیت و فقط بعد از نوشیدن یک فنجان قهوه استفاده کردند.

 

این اولین بار است که تاثیری که نوشیدن مرتب قهوه بر روی شبکه مغزی ما می‌گذارد [با] این سطح از جزئیات مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

در پایان این بررسی، تیم تحقیقاتی کشف کردند که در واقع بین نوشیدن قهوه و “الگوی ارتباط موثرتر و مفیدتر با توجه به کنترل و هوشیاری حرکتی” ارتباط وجود دارد. به عبارت دیگر، اگر بعد از نوشیدن قهوه صبحگاهی احساس هوشیاری و احساس “همراهی” کنید، این مطالعه تأیید کرده است که این نوشیدنی بر مغز شما تأثیر می‌گذارد.

 بیشتربخوانید:

6 باور غلط درباره فواید قهوه

علاوه بر این، محققان همچنین دریافتند فعالیت پویایی در چندین منطقه از مغز وجود دارد که نشان می‌دهد قهوه می‌تواند توانایی یادگیری و تمرکز و همچنین پردازش و ذخیره خاطرات را افزایش دهد.

 

با این وجود، پیوند دیگری که محققان دریافتند – که شاید چندان تعجب آور هم نباشد – همان چیزی است که مطالعات گذشته نیز نشان داده است: برخی از مغزهای شرکت کنندگان در مطالعه پس از نوشیدن قهوه، استرس بیشتری نشان دادند.

 بیشتر بخوانید:

با 10نوشیدنی سرطان‌زاآشنا شوید!

چگونه قهوه را بدون شیرین‌کننده‌ بنوشیم؟

تاثیر عجیب قهوه در مبارزه با سرطان کبد

قهوه فوری خوب است یا بد؟

 

 

برچسب ها: قهوه، یادگیری، تمرکز، مغز تعداد بازديد: 63 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز