Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 15 آذر 1401 - 07:11

12
دی
اصول شیک‌پوشی برای افراد چاق

اصول شیک‌پوشی برای افراد چاق

درصورتی‌که شما هم جزء افرادی هستید که اضافه وزن دارند و می‌خواهند مدام خوش‌پوش باشند این نکات را فراموش نکنید.

تحریریه زندگی آنلاین : درصورتی‌که شما هم جزء افرادی هستید که اضافه وزن دارند و می‌خواهند مدام خوش‌پوش باشند این نکات را فراموش نکنید.

 احتمالاً یکی از گرفتاری‌های خیلی از ما برای حضور در مهمانی‌ها و دیدارهای خودمانی مدل لباسی باشد که می‌خواهیم برتن کنیم. همگی ما دوست داریم زیباتر دیده شویم و مورد توجه اطرافیانمان قرار بگیریم. چنين خواستی در افرادی که اضافه وزن دارند بیش از افراد دیگر است، برای اینکه آنان در موارد بسیاری، می‌خواهند لاغراندام و متناسب‌تر به نظر برسند.

 

لباس‌های اندازه بدنتان بپوشید

 همیشه باید با پوشیدن لباس اندازه‌ی بدنتان شروع کنید. لباس‌هایی که برایتان کوچک یا بزرگ هستند، چاق‌تر نشانتان می‌دهد. لباس نباید تنگ باشد زیرا باعث جلب‌توجه به سلول‌های چربی بدنتان می‌شود. هم‌چنین لباس نباید خیلی گشاد باشد زیرا اضافه نمودن حجم و پوشاندن حالت بدن باعث این خیال می‌شود که بدنتان بزرگ‌تر از آنچه که نشان می‌دهد است.  بنابراین بهتر است لباس‌هایی خریداری کنید که برش دار و خوش‌دوخت باشند تا بخش‌های مختلف بدنتان را با ایجاد خطای دید بپوشانند.

 بیشتربخوانید:

معرفی انواع مدل های لباس ماکسی مخصوص خانم های خوش سلیقه

 

 

 

رنگ لباس مناسب افراد چاق:

دومین سؤالی که بعد از انتخاب مدل لباس مطرح می‌شود، رنگ آن است، اینکه چه رنگی این قابلیت را دارد که اندام شما را متناسب‌تر نشان دهد؟ توجه داشته باشید که بهتر است از لباس‌هایی که رنگ روشن دارند استفاده نکنید زیرا شما را چاق‌تر از آنچه هستید نشان می‌دهند. از رنگ‌ها و طرح‌های مناسب برای ایجاد ظاهر لاغرتر استفاده کنید.

  • مشکی بپوشید. مشکی دوست‌تان است. مشکی و سایر رنگ‌های تیره، میزان سایه‌های قابل رؤیت روی بدنتان را کاهش می‌دهند. این امر باعث ایجاد خطای دید و در نتیجه لاغرتر به نظر رسیدنتان می‌شود. هم‌چنین باعث ایجاد یک خط عمودی بلند می‌شود. این رنگ را با تاکید و استفاده از زیورآلات بر کمر، مچ و پاهایتان ترکیب نمایید. این کار باعث می‌شود لاغرتر به نظر برسید.
  • از راه راه‌های عمودی استفاده کنید. راه راه‌های باریک عمودی نیز باعث ایجاد خطای دید و لاغرتر به نظر رسیدنتان می‌شود.
  • از پوشیدن لباس‌های طرح دار (هر طرحی) نیز خودداری نمایید، چون‌که باعث می‌شوند بزرگ‌تر به نظر برسید. زنان هم بهتر است دامن‌های بلند و تیره بپوشند.

اشاره به این نکته نیز ضرورت دارد که رنگ بلوز و شلوار یا دامنی که تهیه می‌کنید نزدیک به هم باشد تا موجب نشود یک‌باره بخشی از بدن شما بیشتر نمایان شود و به‌این‌ترتیب نقص‌های ناشی از اضافه وزن در آن بیشتر به چشم آیند. فراموش نکنید که رنگ‌های تند یا طرح‌های برجسته و پررنگ و در بخش بالاتنه موجب جلب‌توجه افراد به این بخش از بدن شما می‌شود و ایرادهای موجود در این ناحیه را بیشتر نشان می‌دهد. بهتر است به سراغ طرح‌هایی بروید که دارای راه‌های عمودی و باریک بوده و رنگ آنها نیز تیره باشد. با وجود این، اگر اصرار دارید که تونیکی به رنگ سفید یا سایر رنگ‌های روشن را بپوشید، حتماً از کمربند مشکی و مدل‌دار استفاده کنید تا با بستن آن نگاه دیگران به سمت کمربند معطوف شود و لاغرتر دیده شوید.

 

 راسته نپوشید

در انتخاب شلوار نیز به این نکته توجه کنید که پوشیدن مدل‌های جین و راسته، پاها را چاق‌تر از آنچه هستند نشان می‌دهد پس همانطور که گفته شد، شلوارهایی تهیه کنید که در قسمت ران تنگ‌تر و در پایین کمی گشاد باشند. همچنین شما نباید از شلوارهایی که در کناره‌هایشان جیب طراحی شده است استفاده کنید، به این دلیل که شما را پهن‌تر نشان خواهند داد.

کمر شلوارتان نیز باید متناسب با اندازه شما بوده و حالتی را ایجاد نکند که شکم از کمر شلوار بیرون بزند، زیرا در این صورت بالاتنه شما بلندتر از پایین تنه به نظر می‌رسد که خود یک نقص است. درباره نوع دامن نیز باید بگویم اگر پهلو و پایین ‌تنه شما بسیار چاق است، به‌جای دامن‌های راسته از مدل‌های پلیسه کمک بگیرید. درصورتی‌که مچ و ساق پای‌ شما چاق است، دامن‌هایی بپوشید که ارتفاع آنها تا زیر قوزک پا باشد. در این حالت پاشنه کفش شما نباید بیشتر از 6 سانتی‌متر ارتفاع داشته باشد. اشاره به این نکته هم ضرورت دارد که تا حد امکان هم از کفش‌های بی‌پاشنه استفاده نکنید.

 بیشتر بخوانید:

شیک ترین مدل های مانتو بارداری

قوانین پوشیدن لباس بارداری در تابستان

لباس بارداری چه رنگی بپوشیم؟

 

 

 

طرح‌های برش دار مناسب‌ترند

اگر بالاتنه شما چاق‌تر است، از بلوزهای ساده و بدون طرح همچنین برش‌دار استفاده کنید. در عوض به سراغ دامن‌هایی بروید که دارای گره یا چینی در ناحیه کمر هستند، با این انتخاب تفاوت اندازه دو بخش بدن شما پوشیده می‌شود و متناسب به نظرخواهید رسید.

 سجاف دامن، کت و انواع دیگر پوشش، نحوه دیده شدنتان را تغییر می‌دهند. در کل بر روی باسن، قفسه سینه و کمر به دنبال خطوط مواج و برش باشید.

 شلوارک‌های بلند و گشاد و دامن‌های ماکسی هیچ کمکی بهتان نمی‌کنند. شلوارهای بوت‌کات و راسته، بهترین انتخاب برای اضافه کردن خطوط هستند.

 همچنین می‌توانید دامن‌های جذب تا روی زانو بپوشيد. در زمستان نیز دامن‌های جذب را با جوراب شلواری مات ترکیب کنید. این جوراب‌شلواری‌ها پاها را (با هر شکل و اندازه) لاغر و بلندتر نشان می‌دهند.

 حتی می‌توانید از لباس‌هایی استفاده کنید که در ناحیه پهلوی آنها نوارهای تیره‌رنگ کار شده است. به این ترتیب هم اضافه وزن شما کمتر به چشم می‌آید و هم قدتان بلندتر به نظر می‌رسد.

دیگر اینکه بهتر است از پیراهن‌های کمردار کمک بگیرید، این نوع لباس‌ها به نحو بهتری برآمدگی بدن شما را در این ناحیه می‌پوشانند. در صورتی که می‌خواهید از کمربند کمک بگیرید به هیچ عنوان نوع پهن آن را انتخاب نکنید. نکته مهم اینکه کمربند را باید دور شکم ببندید به عبارتی بستن آن در ناحیه بالای شکم یا زیر شکم تناسب اندام شما را از بین خواهد برد.

 بیشتر بخوانید:

بزرگترین اشتباه خانم‌ها در لباس پوشیدن

 

 

 

جنس پارچه هم مهم است

فراموش نکنید جنس و نوع پارچه هم از اهمیت زیادی بهره‌مند ‌است، پارچه‌های سفت و خشک ناخواسته بر خطوط بدن شما می‌افزایند در حالیکه جنس‌هایی که نرم و لطیف هستند روی بدن می‌نشینند و کمتر اضافه موجود در بخش‌های گوناگون بدن را نشان می‌دهند. از این موضوعات که بگذریم چنانچه تصمیم دارید پیراهنی را خریداری کنید سفارش من به شما این است که به سراغ مدل‌های یقه هفت بروید، چنین الگویی گردن شما را لاغرتر نشان داده و غبغبتان را هم می‌پوشاند. بنابراين پوشیدن مدل‌های یقه اسکی و یقه بلند را فراموش کنید، برای این‌که شما را چاق‌تر و پهن‌تر نشان خواهند داد.

 در زمان خرید لباس‌های رسمی توجه کنید دور گردن آنها به‌صورت دقیق اندازه گردن شما باشد. می‌توانید برای این‌که تمرکز افراد بر اندام خویش را برهم بزنید از یک گردن بند کمک بگیرید، گردنبند بلند که رنگ روشنی دارد اکثر توجه‌ها را به خود جلب می‌کند. به یاد داشته باشید که استفاده از گوشواره‌های بلند صورت را لاغرتر نشان خواهد داد.

برچسب ها: لباس، ست کردن لباس، شیک پوشی، لباس سایز بزرگ تعداد بازديد: 212 تعداد نظرات: 0

نظر شما درباره این مقاله چیست؟

فیلم روز
تصویر روز