Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 15:58

نکاتی برای داشتن ظاهری زیبا

1595 بازدید

 • نکاتی برای داشتن ظاهری زیبا
  علیرضا

  علیرضا

  در این  مقاله به نکاتی اشاره می شود که باعث می شود ظاهری زیبا و بی عیب و نقص داشته باشید
  با رعایت نکات زیر ظاهری زیبا و بی عیب و نقص خواهید داشت؛
  ١. هیچ گاه با یک پیراهن آستین کوتاه، کراوات نزنید. پیراهن آستین کوتاه، جامه ای نسبتاً کلاس پایین به حساب می آید. پوشیدن آن به همراه  لباس فرم بلامانع است اما با پوشیدن آن نمی توانید یک تصویر ذهنی حرفه ای و درخور ستایشش از خود به جا گذارید.
  ٢. کفش ها مهم ترین و گرانقدرترین آیتم موجود در کمد لباس آقایان به شمار می روند. کفش هایتان می بایست تمیز، براق، مرتب و مناسب برای  موقعیت پیش رویتان باشد. با کت و شلوار کفش مجلسی بپوشید. یک کفش را برای چندینن روز متوالی نپوشید. در مواقعی که کفش هایتان را به پا نمی کنید، داخل آن را پر کنید تا از شکل و قواره نیفتند.
  ٣. شلوارهایتان باید به حد کافی بلند باشد تا روی جوراب هایتان را بپوشانند. جوراب ها باید ساق پایتان را از نظرها پنهان کنند، حتی زمانی که  پاهایتان را روی هم انداخته اید. شلوارهای پیلی دار و دکمه سردست ها کاربردی و قدیمیی هستند. شلوارهای پیلی دار خیلی راحتند و دکمه سردست ها باعث می شوند انتهای آستین هایتان شق و رق بایستند.
  ۴. پوشیدن همزمان کمربند و بند شلوار شما را انسانی متزلزل جلوه می دهد. پس لطفاً یا کمربند بندید یا از بند شلوار استفاده کنید. اگر بند شلوار  را ترجیح می دهید، مدل هایی را بخرید که از داخل با دکمه به شلوارتان متصل می شوند.. می توانید از یک خیاط یا هر کسی که از دوخت و دوز سر در می آورد، بخواهید تا چنین دکمه هایی را درون شلوارتان بدوزد. بندیلک های کلیپسی به درد اشخاصی می خورد که روی پیراهن آستین کوتاهشان کراوات می زنند.
  ۵. جورابتان باید با شلوارتان ست باشد.
  ۶. رنگ و جنس کمربند و کفشتان باید یکسان باشند.
  ٧. کراواتتان باید مماس بر کمربندتان باشد. این یک قانون اجباری ست و جای چک و چانه زدن هم ندارد. اگر کراواتتان زیادی کوتاه باشد، شبیه  دهاتی هایی می شوید که برای بار اول به شهر آمده اند.
  ٨. زیر گره کراوات باید چال بیفتد. استفاده از گیره کراوات منسوخ و دمده شده است.
  ٩. پوشیدن کت و شلوار و کت اسپرت نماد اعتبار و قدرت شما ست. دکمه پایینی کت های اسپرت تزئینی بوده و قرار نیست آن را ببندید. اما از  زمانی که شاه ادوارد هفتم وزن اضافه کرد و چاق شد، این مدل کت ها بیشتر باب شد و مدد جدیدی وارد بازار شد.
  کت های اسپرت سینگل (یک طرف دکمه دار) می‌توانند یک، دو و یا سه دکمه داشته باشند. کت های دو و سه دکمه کلاسیک تر بوده و کت هایی با یک یا بیش از سه دکمه شما را فردی مدگرا و به روز جلوه می‌دهند، فقط در نظر داشته باشید که چنین کت هایی بیشتر برای موقعیت های اجتماعی مناسبند تا کاری. اگر کتتان دو دکمه است، فقط دکمه بالایی آن را ببندید. چنانچه کتتان سه دکمه دارد می تواند دکمه میانی کت را به تنهایی یا به همراه دکمه بالایی آن ببندید. در کت های سه دکمه یقه برگردان می‌توانید دکمه فوقانی را باز گذارید. مدگرایان سواحل شرقی فقط دکمه بالایی کت های سه دکمه خود را نی بندند!
  طراحی کت های چهار دکمه و بیش از آن به گونه ای ست که باید تمامی دکمه ها را بندید حتی دکمه پایینی آن را. اگر با بستن دکمه انتهایی کت خود، پارچه آن زیاد کشیده نمی‌شود، شما آزادید که آن را باز گذارید یا ببندید.
  کت های اسپرت دوبل (دو طرف دکمه) نسبت به مدل های پیشین رسمی تر بوده و ۴ تا ۶ دکمه به همراه یک یا دو جا دکمه ای که غالباً به شکل ۴/٢ ، ۴/١ ، ۶/٢ و ۶/١ نامگذاری می‌شوند. نخستین رقم نمایانگر تعداد دکمه‌های جلویی کت بوده و دومین عدد شمار جادکمه ای های قابل استفاده را مشخص می کند. هیچ الزامی نیست که تمامی دکمه ها را ببندید. معمولاً در کت های ۴/٢ و ۶/٢ دکمه های فوقانی و میانی را می‌بندند اما دوک کنت سنت شکنی کرد و با بستن دکمه های پایینی کتش توانست ظاهری خوش اندام تر و پر جنب و جوش تر برای خود دست و پا کند.
  پس برای داشتن ظاهری زیبا نکات بالا را رعایت کنید . 


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.فیلم روز
تصویر روز