Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 28 مهر 1396 - 16:03

ریزش مو

4147 بازدید

 • ریزش مو
  مشاور

  مشاور

  یکی از کاربران سایت سوال خود را از دکتر نیلفروش‌زاده این‌طور بیان نموده‌اند:
  با سلام خدمت آقای دکتر نیلفروش زاده. پسری هستم 26 ساله که نزدیک به 4 سال است قسمتی از موهای پشت سرم ریخته و در کل موهایم کم پشت محسوب می‌شود.
  آقای دکتر بنده به هیج عنوان ریزش آنچنانی مو نداشته‌ام منتها احساسم این است که در مرحله رویش دچار مشکل شده‌ام اینکه با ریزش طبیعی رویش طبیعی صورت نمی‌گیرد. منتها اوایل از اتو مو استفاده می‌کردم. ممنون می‌شوم راهنمایی فرمایید.

  پاسخ دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده؛ دانشیار پوست دانشگاه علوم پزشکی تهران، رئیس مرکز تحقیقات پوست و سلول‌های بنیادی به این سوال: سلام به نظر می‌رسد ریزش مویآندروژنتیک باشد. البته تشخیص دقیق به معاینه احتیاج دارد.
  ریزش موی سر در یک فرد بالغ در صورتی که کمتر از 150-100 عدد در روز باشد و در یک کودک کمتر از 70-60 عدد در روز باشد طبیعی است مگر اینکه کاهش حجم موها به وضوح مشهود باشد. در صورتیکه کاهش واضحی در تعداد موهای یک ناحیه یا کل سر رخ داده باشد.
  قاعدتا باید 25-15 درصد موها ریخته باشد و این ریزش مو محسوب می‌شود. ارث نقش مهمی در بروز این نوعطاسی دارد. نحوه توارث به شکل چند ژنی است و ریسک بروز طاسی با درگیر بودن تعداد بیشتری از افراد فامیل بیشتر می‌شود. خصوصاً بیشترین میزان طاسی در افرادی است که پدرشان طاس باشد.
  فرمول موضعی ماینوکسیدیل (2 و 5 درصد) و داروهایخوراکی فیناستراید بر اساس سازمان غذا و داروی آمریکا داروهای مورد تایید در درمان ریزش موی آندروژن در مردان می‌باشند. ماینوکسیدیل به میزان 1 میلی لیتر در ناحیه دچار ریزش مو 2 بار در روز استفاده می‌شود. 
  فیناستراید با دوز 1 میلی گرمروزانه در درمان ریزش موی مردانه موثر است. درمان فیناستراید ریزش مو را در90 درصد مردان برای حداقل 5 سال متوقف می‌کند و رویش مجدد موها در 65 درصد مردان
  رخ خواهد داد و ادامه مصرف آن برای باقی ماندن رویش مو مانند ماینوکسیدیل لازم و ضروری است.
  درمان جراحی پیوند مو نیز یکی دیگر از راهکارهای درمانی محسوب می‌گردد که با توجه به سن شما قابل انجام است. 


برای درج پاسخ عضویت الزامی است.فیلم روز
تصویر روز