Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 31 فروردین 1398 - 23:46

سوالات رایج تغذیه

بازدید: 15701

 • از کدام روغن استفاده کنیم؟

  از کدام روغن استفاده کنیم؟

  صد در صد وقتی صحبت از روغن گیاهی می‌شود، روغن گیاهی مایع مدنظر است و به‌هیچ‌وجه روغن‌های گیاهی هیدروژنه شده مدنظر نیستند. روغن‌های گیاهی هیدروژنه به‌هیچ‌عنوان نباید استفاده شوند.

 • قطره هایپیران و بیماری صرع

  قطره هایپیران و بیماری صرع

  آیا مصرف قطره هایپیران برای درمان بی‌خوابی در افرادی که بیماری صرع‌دارند مشکلی ندارد؟

 • اثر داروی هایپیران بر روی یادگیری

  اثر داروی هایپیران بر روی یادگیری

  اصولاً داروهای شیمیایی را نباید یک‌دفعه قطع کرد، چون پس از مدتی مصرف ایجاد وابستگی می‌کنند و باید آن‌ها را پس از بهبودی کامل کم‌کم و با یک مدت مثلاً چند هفته یا گاهی چندماهه قطع کرد.

 • چرا وزنم کم نمی شود؟

  چرا وزنم کم نمی شود؟

  با سلام. با یک برنامه غذایی شخصی سازی شده با توجه به شرایط فیزیولوژیک، روحی، روانی و شغلی و رعایت تعادل تنوع و زمان‌بندی دریافت کاهش وزن کار دشواری نیست.

 • چه کار کنم چاق بشوم؟

  چه کار کنم چاق بشوم؟

  شرایط روحی، وضعیت خواب، ژنتیک، الگوی مصرف غذا از نظر زمان بندی، مقدار و ترکیب دریافت همگی در این امر موثرند. اضافه کردن وزن از کم کردن وزن بسیار زمان برتر هست.

 • سوزاندن چربی پهلوها و شکم

  سوزاندن چربی پهلوها و شکم

  برای کاهش چربی‌های ناحیه پهلو و شکم هم استفاده از رژیم کاهش وزن که در آن تعادل و تنوع رعایت شده باشد بسیار مهم است. پرهیز از گرسنگی کشیدن‌های طولانی مدت بسیار مهم است.

 • مصرف هایپیران در شیردهی

  مصرف هایپیران در شیردهی

  سلام. خسته نباشید. من شیرده هستم. آیا می‌توانم از داروی گیاهی هایپیران مصرف کنم؟ پسرم شیطان است و من خیلی بداخلاق و افسرده شده‌ام. لطفاً من را راهنمایی کنید. ممنون از لطف شما.

 • عوارض قرص‌هاي افزايش اشتها

  عوارض قرص‌هاي افزايش اشتها

  با سلام، آقايي 33 ساله هستم با قد 184 سانتيمتر و وزن 67 كيلوگرم كه بسيار...

 • تاثیر لبنیات در تنظیم وزن

  تاثیر لبنیات در تنظیم وزن

  آیا لبنیات در تنظیم وزن موثر است؟ پاسخ ارائه شده توسط: دكتر پیام فرح بخش؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی در رابطه با سوال مصرف لبنیات و تنظیم وزن باید گفت لبنیات یکی از 5 گروه اصلی غذاهای موجود در بشقاب من (My Plate) بوده که سایر گروه‌ها هم شامل نان و غلات، سبزی‌ها، میوه‌ها و...

 • چربی ترانس چیست

  چربی ترانس چیست

  چربی ترانس چیست؟ در چه مواد غذایی وجود دارد و برای کاهش مصرف آن چه باید کرد؟ پاسخ ارائه شده توسط: دكتر پیام فرح بخش؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی چربی ترانس در واقع تبدیل روغن‌های گیاهی به روغن جامد توسط فرایند هیدروژنه کردن مي‌‌باشد که با تغییر در پیوندهای شیمیایی...

 • ارتباط طول خواب با چاقی

  ارتباط طول خواب با چاقی

  آیا طول مدت زمان خواب با اضافه وزن و چاقی ارتباط دارد؟ پاسخ ارائه شده توسط: دکتر درستی؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی مطالعات متعدد نشان داده که کم خوابی، پرخوابی و نامنظم خوابی با چاقی ارتباط دارد. پرخوابی با کاهش فعالیت و در نتیجه کم کردن سوخت بدن، به چاقی منجر می‌‌شود؛...

 • قرص دارویی برای چربی سوزی

  قرص دارویی برای چربی سوزی

  آیا قرص یا دارویی وجود دارد که در بدن چربی سوزی انجام دهد؟ پاسخ ارائه شده توسط: دکتر درستی؛ متخصص تغذیه و رژیم درمانی در تمام سلولهای بدن، برای ورود چربی به کوره سوخت سلولی (که بنام میتوکندری شناخته می‌‌شود)، ماده‌ای پروتئینی بنام ال-کارنی تین توسط بدن تولید...

فیلم روز
تصویر روز