Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398 - 06:31

سوالات رایج کودک

بازدید: 7106

 • چه غذاهایی به فرزندم بدهم؟

  چه غذاهایی به فرزندم بدهم؟

  دخترم 3 سال و 9 ماهه است. وزن او 14 کیلوگرم و قد او 90 سانتیمتر است. دکتر غدد به او زینک،‌ فروگلوبین و ویتامین D3 داده است. در ماه 1 سانتیمتر رشد قدی دارد.

 • استفاده از هایپیران برای کودکان

  استفاده از هایپیران برای کودکان

  سلام. آیا داروی هایپیران را می‌توان به کودکان 7 ساله داد؟ فرزند من 7 ساله است و افسرده شده. آیا می‌توانم از این دارو برایش استفاده کنم؟

 • هاله قهوه ای روی سینه کودک

  هاله قهوه ای روی سینه کودک

  سلام. پسر دو ساله‌ای دارم. روی سينه‌اش کنار هاله قهوه‌ای، مدتی هست جوش چرکی کوچک می‌زند و من هر بار خالی می‌کنم و باز هم همان جوش‌ها پر می‌شوند، اما سینه سمت راستش از این جوش‌ها ندارد.

 • افتادگی جمجه

  افتادگی جمجه

  با سلام. دختر من در بدو تولد وزن دو کیلوگرم و دور سر 31 داشت. الان بیست و پنج روزه است با وزن 2800 گرم و دور سر سی و دو و چند میلیمتر. با افتادگی جمجه روی پیشانی متولد شد.

 • تیروئید بالای نوزاد نارس

  تیروئید بالای نوزاد نارس

  سلام. خسته نباشید. آیا امکان دارد تیروئید بالای نوزاد نارس به‌خاطر زردی و نخوردن شیر کافی باشد؟ لطفا زود جواب بدهید. خیلی نگرانم. تیروئیدش 7 بود. آیا روی مغزش تاثیر دارد؟

 • نوزاد مبتلا به فاویسم

  نوزاد مبتلا به فاویسم

  بیماری فاویسم تا چه زمانی با نوزاد هست؟ با سلام. بر حسب نوع ژن متفاوت است. در بعضی تا 3 سال کم کم میزان آنزیم به نرمال می‌رسد و در بعضی تا آخر عمر.

 • استفاده از پماد تتراسایکلین برای نوزاد

  استفاده از پماد تتراسایکلین برای نوزاد

  با سلام. آیا مصرف پماد تتراسیکلین در نوزاد مجاز است یا نه؟ در صورتی که نوع خوراکی ممنوع می‌باشد.

 • کبودی چشم کودک

  کبودی چشم کودک

  سلام. دختر 2 هفته‌ای دارم که یک چشمش کبوده شده و آب‌ریزش مداوم چشم دارد. دکتر هم بردیم. یک پماد و قطره داد، ولی هنوز خوب نشده. چه کار باید بکنیم؟

 • دختربچه بدغذا

  دختربچه بدغذا

  با سلام و احترام، دختری دو سال و نیمه دارم. وزن او 12/5 کیلوگرم و قدش 89 سانتیمتر است. خیلی بد غذا است، مخصوصاً وعده ناهار که یک قاشق برنج را در دهانش نیم ساعت نگه می‌دارد و قورت نمی‌دهد. وعده‌های دیگر را هم به‌زور در دهانش می‌گذاریم. مدام می‌گوید این اتاق، اون اتاق،...

 • راهکار برای لجبازی و عصبانیت فرزند

  راهکار برای لجبازی و عصبانیت فرزند

  پسری 8 ساله دارم. بسیار عصبانی صحبت می‌كند. (حتی صبح‌ها بعد از بیدار شدن از خواب) لجبازی می‌كند. با اصرار من درس‌هایش را می‌خواند و مدام حالت دفاعیبه خود می‌گیرد. غذا هم به زور می‌خورد. با او چه كنم؟ پاسخ ارائه شده توسط: ركسانا خوشابی؛ كارشناس ارشد مشاوره...

 • ایجاد کردن حس مسئولیت در کودک

  ایجاد کردن حس مسئولیت در کودک

  چگونه می‌توان حس مسئولیت را در كودك نسبت به گفتار و رفتارش ایجاد كرد؟ پاسخ ارائه شده توسط: ناصر مهران‌فرد؛ روانشناس بالينی؛ عضو هيات علمی دانشگاه و ركسانا خوشابی؛ كارشناس ارشد مشاوره بالينی احساس مسئولیت باید از چیزهای خیلی كوچك شروع شود. مسئولیت در مورد كارهای شخصی...

 • رشد طبیعی گردن در کودکان نارس

  رشد طبیعی گردن در کودکان نارس

  بچه‌ای دارم كه 2 ماه زود به دنیا آمده است. شكل طبیعی گردن او چه مدت طول می‌كشد كه به رشد طبیعی برسد. به دكتری كه به او مراجعه كرده‌ام، می‌گوید 6 ماه پس از تولد به حالت طبیعی می‌رسد. آیا پس از این 6 ماه رشد گردن او طبیعی خواهد شد یا نه؟ پاسخ ارائه شده توسط: دكتر اكبر...

فیلم روز
تصویر روز