Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
سه شنبه 29 مرداد 1398 - 08:26

سلامت زنان

بازدید: 41781

 • تغذیه و سرطان رحم

  تغذیه و سرطان رحم

  تغییرات زودرس بافت پوست معمولاً بر اثر عواملی همچون الگوهای نادرست خواب، ورزش و مصرف موادغذایی ناسالم ایجاد می‌شوند. آلودگی و نور خورشید هم از عوامل تاثیرگذار هستند.

 • علت قطع نشدن خونریزی بعد از قاعدگی چیست؟

  علت قطع نشدن خونریزی بعد از قاعدگی چیست؟

  قطع نشدن خونریزی بعد از پریود مساله مهمی است و در صورتی که درمان نشود فرد را با خطرات زیادی مواجه می‌کند. از جمله علت قطع نشدن خونریزی بعد از پریود می‌توان به فیبروم رحمی، عفونت زنانه و مشکلات هورمونی اشاره کرد.

 • چگونه یائستگی را 20 سال به تاخیر بیاندازیم؟

  چگونه یائستگی را 20 سال به تاخیر بیاندازیم؟

  یک پژوهشگر مدعی شد که از این پس یائسگی مانعی برای بارداری زنان محسوب نمی‌شود زیرا نتایج یک مطالعه نشان داد که می‌توان یائسگی را در زنان ۲۰ سال به تاخیر انداخت.

 • عفونت ادراری بیشتر در کمین چه کسانی است؟

  عفونت ادراری بیشتر در کمین چه کسانی است؟

  گاهی بعضی از خانم‌ها برای ماه‌ها و سال‌های طولانی از سوزش ادرار دوره‌ای رنج می‌برند و به نوعی با آن سازگاری پیدا می‌کنند و با بهره‌گیری از راهکارهای ساده خانگی یا مصرف خودسرانه آنتی‌بیوتیک برای مدتی از شر سوزش و درد ادراری خلاص می‌شوند.

 • آیا ناباروری را می توان با تغذیه درمان کرد؟

  آیا ناباروری را می توان با تغذیه درمان کرد؟

  اگر می‌خواهید روی قدرت باروری یک زن تأثیر بگذارید، نکات تغذیه‌ای او را در پنج سال اول زندگی و نیز در دوران بلوغش تحت نظر قرار دهید. کودکانی که در دوران بلوغ چاق می‌شوند، معمولا برای درمان باروری، درمان‌های سخت‌تر و مشکلات وزن و کنترل وزن بیشتری هم خواهند

 • راهبرد گمشده مسأله عفاف و حجاب

  راهبرد گمشده مسأله عفاف و حجاب

  دستگاه‌های فرهنگی تا به حال در حوزه عفاف و حجاب هیچ برنامه‌ای نداشته‌اند، اینکه فرهنگ جامعه مبتنی بر فرهنگ عفاف باشد با برنامه‌ریزی اتفاق می‌افتد.

 • علائم کم کاری تیروئید در خانم ها چیست؟

  علائم کم کاری تیروئید در خانم ها چیست؟

  کم کاری تیروئید (تیروئید ضعیف) بیماری‌ای است که غده تیروئید شما هورمون‌های مهم را به قدر کافی تولید نمی‌کند. زنان، به ویژه آن‌هایی که بیش از ۶۰ سال سن دارند، بیشتر به کم کاری تیروئید مبتلا می‌شوند.

 • علائم اولیه ی سرطان سینه که باید جدی گرفته شود!

  علائم اولیه ی سرطان سینه که باید جدی گرفته شود!

  سرطان سینه یکی از رایج ترین سرطان ها در دنیاست که علائم خود را دارد، اما اکثر افراد نسبت به برخی از این علائمی که بدن بروز می دهد بی توجه بوده و اعلام خطر بدن را نادیده می گیرند.

 • دلیل لکه بینی قبل از قاعدگی چیست؟

  دلیل لکه بینی قبل از قاعدگی چیست؟

  یک چرخه طبیعی قاعدگی هر ۲۸ روز اتفاق می‌افتد، و خونریزی قاعدگی معمولا حدود ۴-۷ روز طول می‌کشد. لازم نیست فاصله دقیق ۲۸ روز باشد، می‌تواند بین ۲۱ تا ۳۵ روز باشد.

 • یائستگی زودرس و دلایل آن

  یائستگی زودرس و دلایل آن

  میانگین سن ورود به دوره یائسگی 51 سالگی است. اما برای برخی زنان یائسگی زودتر آغاز می شود .یائسگی دوره ای در زندگی زنان محسوب می شود که چرخه‌ی قاعدگی در آن متوقف می شود.

 • اهمیت تشخیص و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

  اهمیت تشخیص و درمان سندرم تخمدان پلی کیستیک

  با اندکی کاهش وزن، چه بسا در بسیاری از این افراد پریود‌ها منظم شده و خودبخود باردار می‌شوند و علاوه بر این از خطر عوارض طولانی مدت نیز در امان خواهند بود.

 • علت دردهای زیر شکم در خانم ها

  علت دردهای زیر شکم در خانم ها

  اغلب خانم‌ها به محض اینکه دردی را در ناحیه زیر شکم احساس می‌کنند، این تصور در آن‌ها ایجاد می‌شود که دچار بیماری زنانه شده‌اند. البته آنچه که باعث می‌شود یک خانم به وجود بیماری شک کند، درد شدید یا تداوم آن است.

فیلم روز
تصویر روز