Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 4 فروردین 1396 - 23:32

سلامت زنان

بازدید: 27309

 • کم خونی در خانم ها

  کم خونی در خانم ها

  احتمال بروز کم‌خونی در خانم‌ها به دلیل قاعدگی ماهانه، بارداری و شیردهی بیشتر است. کم‌خونی باعث بروز خستگی، ضعف و بی‌حالی می‌شود. در مواردی نیاز به مصرف مکمل‌های آهن است.

 • انواع خشونت علیه زنان

  انواع خشونت علیه زنان

  مجمع عمومی سازمان ملل متحد خشونت علیه زنان را «هرگونه عمل خشونت‌آمیز بر پایه جنسیت که بتواند منجر به آسیب فیزیکی (بدنی)، جنسی یا روانی زنان بشود» تعریف کرده است.

 • 12 مکمل مفید برای یائسگی

  12 مکمل مفید برای یائسگی

  یائسگی یکی از دوره‌های طبیعی زندگی اغلب زنان است که در آن قاعدگی برای همیشه متوقف می‌گردد و آنان دیگر قادر به بچه دار شدن نخواهند بود. یائسگی معمولاً در حدود سن ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود.

 • زنان و چالشی به نام خشونت

  زنان و چالشی به نام خشونت

  هیچکس نمی داند اولین بار کدام زخم روح و جسم یک زن را در طلیعه تاریخ خراش داد و رد کدام سیلی بر گونه‌های خیس او نقش بست. زنان بسیاری در تاریخ گرفتار خشونت بوده‌اند.

 • زگیل تناسلی؛ شایع ترین عفونت آمیزشی

  زگیل تناسلی؛ شایع ترین عفونت آمیزشی

  زگیل تناسلی یکی از عفونت‌های آمیزشی بسیار رایج است که ویروس آن ویروس پاپیلوم انسانی است. در این مقاله با راه‌های گسترش، پیشگیری و درمان زگیل تناسلی آشنا می‌شوید.

 • گیاهی برای کاهش درد قاعدگی

  گیاهی برای کاهش درد قاعدگی

  آیا با راه‌های کاهش دردهای قاعدگی و کنترل علائم سندرم پیش از قاعدگی آشنا هستید؟ در اینجا شما را با گیاهی آشنا می‌کنیم که تحقیقات نشان داده‌اند به کاهش درد قاعدگی کمک می‌کنند.

 • زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد

  زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد

  "تفاوت میان شرایط شغلی زنان و مردان در حوزه‌های کاری چند وجهی و متعدد است. اگر به بحث دستمزدها بخواهم اشاره کنم، باید از تفاوت بعضاً دو برابری صحبت کنم.

 • خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه

  خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه

  در اینجا گفتگویی را با دکتر فاطمه قائم مقامی؛ متخصص زنان و زایمان، فوق تخصص سرطان زنان در مورد خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه ترتیب داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد.

 • یائسگی در دوران جوانی

  یائسگی در دوران جوانی

  در این مقاله، در ارتباط با مرحله حساس از زندگی خانم‌‌ها صحبت می‌‌شود. مرحله ای که برای اغلب خانم‌‌ها هراس انگیز است. یائسگی بر خلاف اسمش به معنای یاس از زندگی نیست.

 • زنان افسرده‌تر از مردان

  زنان افسرده‌تر از مردان

  محققان بنابر تحقیقات خود متوجه شدند که بروز افسردگی در زن‌‌ها به مراتب بیشتر از مردها و تقریبا دو برابر آنها می‌‌باشد. دلایل آن به طور كامل مشخص نیست، اما چند احتمال ارائه شده است.

 • درست غذا بخورید، پر مو نشوید!

  درست غذا بخورید، پر مو نشوید!

  افزایش هورمون‌های جنسی مردانه در نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم دیده می‌شود. این افزایش می‌تواند به علل مختلفی ایجاد شود. به‌عنوان مثال در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی كیستیك آندروژن‌ها (هورمون‌های جنسی مردانه) افزایش می‌یابند.

 • راه های درمان پولیپ رحمی

  راه های درمان پولیپ رحمی

  آیا از علل ایجاد پولیپ‌های رحمی و علائم آنها آگاه هستید؟ در این مقاله با پولیپ‌های رحمی،‌ اپیدمیولوژی، عوامل خطر و تظاهرات بالینی این پولیپ‌ها آشنا می‌شوید.

فیلم روز
تصویر روز