Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
دوشنبه 1 خرداد 1396 - 21:51

سلامت زنان

بازدید: 27986

 • کمبود مواد مغذی در سندرم پیش از قاعدگی

  کمبود مواد مغذی در سندرم پیش از قاعدگی

  سندرم پیش از قاعدگی به مجموعه‌ای از تغییرات فیزیكی و روحی اطلاق می‌شود كه عمدتا از 7 تا 10 روز قبل از خونریزی شروع می‌شوند. تغییرات هورمونی می‌توانند عامل ایجاد این اختلالات باشند.

 • مواد غذایی مناسب برای دوران قاعدگی (1)

  مواد غذایی مناسب برای دوران قاعدگی (1)

  بخش اول- خانم هایی که در سنین باروری هستند به علت تغییرات هورمون های زنانه استروژن و پروژسترون طی یک دوره سیکل ماهیانه شرایط جسمی و روحی متفاوتی را تجربه می‌‌کنند.

 • روش های طبیعی مقابله با یائسگی

  روش های طبیعی مقابله با یائسگی

  علایمی چون گرگرفتگی، عرق کردن شبانه، بی‌خوابی، کاهش میل جنسی، خشکی واژن، درد مفاصل و افسردگی از علایم یائسگی است. حتی برخی از زنان به شدت دچار پوکی استخوان می‌شوند.

 • با نفخ دوران قاعدگی چه کنیم؟

  با نفخ دوران قاعدگی چه کنیم؟

  یکی از مشکلات رایج در دوران قاعدگی که بیشتر زنان از آن شکایت می‌کنند، بروز نفخ در این دوران است که رعایت برخی از نکات تغذیه‌ای در زمان قاعدگی می‌تواند به کاهش این مشکل کمک کند.

 • کم خونی در خانم ها

  کم خونی در خانم ها

  احتمال بروز کم‌خونی در خانم‌ها به دلیل قاعدگی ماهانه، بارداری و شیردهی بیشتر است. کم‌خونی باعث بروز خستگی، ضعف و بی‌حالی می‌شود. در مواردی نیاز به مصرف مکمل‌های آهن است.

 • انواع خشونت علیه زنان

  انواع خشونت علیه زنان

  مجمع عمومی سازمان ملل متحد خشونت علیه زنان را «هرگونه عمل خشونت‌آمیز بر پایه جنسیت که بتواند منجر به آسیب فیزیکی (بدنی)، جنسی یا روانی زنان بشود» تعریف کرده است.

 • 12 مکمل مفید برای یائسگی

  12 مکمل مفید برای یائسگی

  یائسگی یکی از دوره‌های طبیعی زندگی اغلب زنان است که در آن قاعدگی برای همیشه متوقف می‌گردد و آنان دیگر قادر به بچه دار شدن نخواهند بود. یائسگی معمولاً در حدود سن ۴۵ تا ۵۵ سالگی آغاز می‌شود.

 • زنان و چالشی به نام خشونت

  زنان و چالشی به نام خشونت

  هیچکس نمی داند اولین بار کدام زخم روح و جسم یک زن را در طلیعه تاریخ خراش داد و رد کدام سیلی بر گونه‌های خیس او نقش بست. زنان بسیاری در تاریخ گرفتار خشونت بوده‌اند.

 • زگیل تناسلی؛ شایع ترین عفونت آمیزشی

  زگیل تناسلی؛ شایع ترین عفونت آمیزشی

  زگیل تناسلی یکی از عفونت‌های آمیزشی بسیار رایج است که ویروس آن ویروس پاپیلوم انسانی است. در این مقاله با راه‌های گسترش، پیشگیری و درمان زگیل تناسلی آشنا می‌شوید.

 • گیاهی برای کاهش درد قاعدگی

  گیاهی برای کاهش درد قاعدگی

  آیا با راه‌های کاهش دردهای قاعدگی و کنترل علائم سندرم پیش از قاعدگی آشنا هستید؟ در اینجا شما را با گیاهی آشنا می‌کنیم که تحقیقات نشان داده‌اند به کاهش درد قاعدگی کمک می‌کنند.

 • زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد

  زنان شاغل و چالشی به نام تبعیض در دستمزد

  "تفاوت میان شرایط شغلی زنان و مردان در حوزه‌های کاری چند وجهی و متعدد است. اگر به بحث دستمزدها بخواهم اشاره کنم، باید از تفاوت بعضاً دو برابری صحبت کنم.

 • خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه

  خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه

  در اینجا گفتگویی را با دکتر فاطمه قائم مقامی؛ متخصص زنان و زایمان، فوق تخصص سرطان زنان در مورد خونریزی‌های غیرطبیعی زنانه ترتیب داده‌ایم که از نظرتان می‌گذرد.

فیلم روز
تصویر روز