Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 26 مرداد 1397 - 17:22

سلامت زنان

بازدید: 34776

 • اشتغال و چالش های پیش روی زنان

  اشتغال و چالش های پیش روی زنان

  بر اساس مطالعاتی درباره 60 کشور جهان، یافته‌ها حاکی از آن است که در بسیاری از کشورهای درحال‌توسعه، نرخ کارآفرینی زنان بیش از کشورهای توسعه‌یافته‌ است.

 • زنان کارآفرین و نیمرخ زنانه اقتصاد ایران

  زنان کارآفرین و نیمرخ زنانه اقتصاد ایران

  از ورود زنان ایرانی به عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی بیش از چند دهه نمی‌گذرد. ورودی که محصول دنیای مدرن و باز تعریف جایگاه زنان در جامعه بوده و نگاه سنتی به زن را تغییر داده است.

 • آرمان شهر زنانه

  آرمان شهر زنانه

  با گذشت بیش از نیم قرن از سال 1975 کشورهای جهان سوم در مسیر توسعه، هنوز به‌راحتی، زنان را وارد عرصه نمی‌کنند و به بیانی دیگر، امر توسعه در جهان سوم، سیرت و صورتی مردانه دارد.

 • پیشگیری و تشخیص ضایعات پیش سرطانی و سرطان گردن رحم

  پیشگیری و تشخیص ضایعات پیش سرطانی و سرطان گردن رحم

  سرطان گردن رحم دومین علت مرگ زنان را بعد از سرطان پستان در سنین 44-15 سالگی در جهان تشكیل می‌دهد و حتی در خیلی از كشورهای درحال‌توسعه شایع‌ترین علت مرگ ناشی از سرطان در زنان می‌باشد.

 • درست غذا بخورید، پر مو نشوید!

  درست غذا بخورید، پر مو نشوید!

  افزایش هورمون‌های جنسی مردانه در نیمی از زنان مبتلا به هیرسوتیسم دیده می‌شود. این افزایش می‌تواند به علل مختلفی ایجاد شود. به‌عنوان مثال در زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی كیستیك آندروژن‌ها (هورمون‌های جنسی مردانه) افزایش می‌یابند.

 • فیبروم رحمی چگونه درمان می شود؟

  فیبروم رحمی چگونه درمان می شود؟

  فیبروم یکی از تومورهای خوش‌خیم است که بروز آن در خانم‌ها بسیار رایج است. فیبروم معمولا باعث درد و خونریزی می‌شود، اما گاهی فیبروم رحمی بدون علامت است.

 • آغاز قاعدگی در نوجوانان

  آغاز قاعدگی در نوجوانان

  از جمله نگرانی‌های دختران نوجوان و والدین آنها آغاز دوران بلوغ و به ویژه سیکل قاعدگی است. آگاهی از آغاز زمان بلوغ و تغییرات هورمونی این دوران می‌تواند بسیار مفید باشد.

 • وسواس در خانم ها

  وسواس در خانم ها

  شستشوی بیش از حد، دقت بیمارگونه به مسایل ریز و چک کردن مرتب کارها اتفاقاتی است که از فرد معمولی و عادی کسی را می‌سازد که دچار بیماری عذاب‌آور وسواس می‌باشد.

 • تغذیه و سلامت زنان

  تغذیه و سلامت زنان

  با توجه به اهمیت سلامت بر آن شدیم تا نکات تغذیه‌ای برای سلامت زنان از کودکی تا سالمندی را بررسی کرده و مطالب مورد نیاز را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

 • زگیل‌های تناسلی

  زگیل‌های تناسلی

  ویروس پاپیلومای انسانی در ایجاد سرطان گردن رحم نقش زيادي دارد؛ بنابراین خانمی که دچار زگیل تناسلی شده است باید به طور منظم تحت انجام تست پاپ اسمیر جهت تشخیص زودرس و غربالگری سرطان گردن رحم و حتی در بعضی موارد انجام کولپوسکوپی قرار گیرد.

 • درد پستان

  درد پستان

  درد پستان علل متفاوتی دارد که از جمله آنها می‌توان به تورم پستان‌ها پس از زایمان اشاره نمود. در این مورد می‌توان با شیر دادن مشکل را رفع نمود. اما درد پستان علل دیگری نیز دارد.

 • ناهنجاری‌های كروموزومی و عوامل ژنتیكی در سقط مكرر (1)

  ناهنجاری‌های كروموزومی و عوامل ژنتیكی در سقط مكرر (1)

  بخش اول- سقط یا از دست دادن بارداری یكی از شایع‌ترین مشكلات پزشكی در دوران باروری زنان است. بطوریكه تخمین زده می‌شود كه حدود یك چهارم زنان، در دوره باروری، دست كم یك نوبت سقط خود به خود دارند.

فیلم روز
تصویر روز