Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 2 شهریور 1396 - 11:27

مناسبت ها

بازدید: 3877

 • چهل حديث گهربار منتخب از امام جواد علیه السلام

  چهل حديث گهربار منتخب از امام جواد علیه السلام

  امام جواد علیه السلام فرمودند: تواضع و فروتنی زینت‌‏بخش علم و دانش است، ادب داشتن و اخلاق نیك زینت‏‌بخش عقل می‏‌باشد، خوش‏رویی با افراد زینت‏‌بخش حلم و بردباری است.

 • زنان قرآنی: صفورا (دختر شعیب)

  زنان قرآنی: صفورا (دختر شعیب)

  داستان از آنجا شروع می شود که موسی(ع) به دلیل بروز یک درگیری که منجر به قتل یکی از فرعونیان گردید، به توصیه خیرخواهان از مصر فرار کرد تا گرفتار ماموران فرعون نشود.

 • شهادت بنيان‌گذار فقه پيشرو تشيع تسلیت باد

  شهادت بنيان‌گذار فقه پيشرو تشيع تسلیت باد

  این ایام، مصادف است با سالگرد شهادت امام‌ جعفر صادق (ع)؛ پایه‌گذار مذهب جعفری. به همین مناسبت مطلبی کوتاه و گذرا درباره‌ زندگانی آن امام همام، تقدیم حضور شما عزیزان می‌کنیم.

 • زنان قرآنی: یوکابد (مادر موسی (ع))

  زنان قرآنی: یوکابد (مادر موسی (ع))

  ماجرای مادر موسی (ع) و نوع پرداخت قرآن به او از جهات تاریخی، کلامی و اخلاقی مورد توجه مفسران و اندیشمندان قرآنی قرار گرفته و در یک موضع قرآن (سوره قصص) و به صورت یکجا بیان شده است.

 • عید فطر و آداب و رسوم آن در میان ایرانیان

  عید فطر و آداب و رسوم آن در میان ایرانیان

  در صبح عید فطر در همه‌ شهرها و روستاهای سرزمین‌های اسلامی نماز عید فطر با تشریفات خاصی برگزار می‌شود.

 • جشن های انقلاب تابستانی سراسر دنیا

  جشن های انقلاب تابستانی سراسر دنیا

  بنابر گفته محققان مقدار زیاد تابش نور خورشید به روی انسان باعث می‌شود که او در اوج روحیه مثبت قرار بگیرد و به همین دلیل روز اول تابستان در بسیاری از کشورهای جهان جشن گرفته می‌شود.

 • زنان قرآنی: حوا

  زنان قرآنی: حوا

  قرآن اگرچه در موارد متعددی به آدم و همسرش اشاره دارد اما هیچگاه همسر او را با نام خاصش یاد نکرده است بلکه در همه جا با عبارت زوجه از وی یاد کرده است.

 • به انگیزه ایام شهادت مولای متقیان، علی(ع)

  به انگیزه ایام شهادت مولای متقیان، علی(ع)

  نام علی(ع) برای ما مسلمانان بویژه ما ایرانیان مسلمان، طنین عاشقی است. عشقی که از بدو تولد با گوشت و پوست ما درمی‌آمیزد و تا هنگام مرگ با ما است. اما سبب این عشق چیست؟

 • نیمه شعبان شب قدر اهل بیت (ع)

  نیمه شعبان شب قدر اهل بیت (ع)

  با تولد ولىّ خدا بهترین بركات بهره مردم مى‌گردد، زیرا او خیرُ أهلِ الأرض است و اثر وجودى بهترین انسان زمین تمام زمین و ساكنانش را بهره‌مند مى‌سازد. ولىّ عصر عجل اللّه تعالى فرجه، در سحرگاه نیمه شعبان سال ”255” (ه. ق) چشم به جهان گشودند.

 • زنان قرآنی: بلقیس

  زنان قرآنی: بلقیس

  نام بلقیس همانند سایر زنان قرآنی (جز مریم) در قرآن مجید ذکر نشده است. آن گونه که از قرآن و کتاب مقدس بر می‌آید، بلقیس پادشاه یمن و زمانه حکومت وی هم عصر حکومت حضرت سلیمان بوده است.

 • به مناسبت گرامیداشت روز معلم: معلمی عشق است

  به مناسبت گرامیداشت روز معلم: معلمی عشق است

  تعلیم و تربیت از شئون خداوندی است که پروردگار بزرگ این موهبت عظیم را به پیامبران و اولیای پاک و مخلص خود ارزانی کرده است تا از این طریق راه صحیح کمال و تعالی را به انسان‌ها بیاموزند.

 • پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی:«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»

  پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی:«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.

فیلم روز
تصویر روز