Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
جمعه 2 تیر 1396 - 21:50

مناسبت ها

بازدید: 3361

 • جشن های انقلاب تابستانی سراسر دنیا

  جشن های انقلاب تابستانی سراسر دنیا

  بنابر گفته محققان مقدار زیاد تابش نور خورشید به روی انسان باعث می‌شود که او در اوج روحیه مثبت قرار بگیرد و به همین دلیل روز اول تابستان در بسیاری از کشورهای جهان جشن گرفته می‌شود.

 • زنان قرآنی: حوا

  زنان قرآنی: حوا

  قرآن اگرچه در موارد متعددی به آدم و همسرش اشاره دارد اما هیچگاه همسر او را با نام خاصش یاد نکرده است بلکه در همه جا با عبارت زوجه از وی یاد کرده است.

 • به انگیزه ایام شهادت مولای متقیان، علی(ع)

  به انگیزه ایام شهادت مولای متقیان، علی(ع)

  نام علی(ع) برای ما مسلمانان بویژه ما ایرانیان مسلمان، طنین عاشقی است. عشقی که از بدو تولد با گوشت و پوست ما درمی‌آمیزد و تا هنگام مرگ با ما است. اما سبب این عشق چیست؟

 • نیمه شعبان شب قدر اهل بیت (ع)

  نیمه شعبان شب قدر اهل بیت (ع)

  با تولد ولىّ خدا بهترین بركات بهره مردم مى‌گردد، زیرا او خیرُ أهلِ الأرض است و اثر وجودى بهترین انسان زمین تمام زمین و ساكنانش را بهره‌مند مى‌سازد. ولىّ عصر عجل اللّه تعالى فرجه، در سحرگاه نیمه شعبان سال ”255” (ه. ق) چشم به جهان گشودند.

 • زنان قرآنی: بلقیس

  زنان قرآنی: بلقیس

  نام بلقیس همانند سایر زنان قرآنی (جز مریم) در قرآن مجید ذکر نشده است. آن گونه که از قرآن و کتاب مقدس بر می‌آید، بلقیس پادشاه یمن و زمانه حکومت وی هم عصر حکومت حضرت سلیمان بوده است.

 • به مناسبت گرامیداشت روز معلم: معلمی عشق است

  به مناسبت گرامیداشت روز معلم: معلمی عشق است

  تعلیم و تربیت از شئون خداوندی است که پروردگار بزرگ این موهبت عظیم را به پیامبران و اولیای پاک و مخلص خود ارزانی کرده است تا از این طریق راه صحیح کمال و تعالی را به انسان‌ها بیاموزند.

 • پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی:«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»

  پیام نوروزی رهبر انقلاب اسلامی:«اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال»

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در پیامی به‌مناسبت آغاز سال ۱۳۹۶، سال جدید را سال «اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال» نام‌گذاری کردند.

 • ارکان سفره هفت سین

  ارکان سفره هفت سین

  سنجد شامل مواد قندی گلوکز و شامل مقادیری چربی و مواد پروتئینی نیز است. بدین ترتیب خاصیت غذایی نیز دارد. میوه سنجد بییشتر نقش دارویی دارد و در طب سنتی به عنوان تانن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • هفت سین از نگاهی ديگر

  هفت سین از نگاهی ديگر

  آهن موجود در سمنو برای خونسازی بدن مطلوب است. مصرف آن به افراد در سنین رشد و نیز زنان 20 تا 50 ساله (سنین باروری) توصیه می‌شود. کلسیم، فسفر و پتاسیم موجود در سمنو برای پیشگیری از پوکی استخوان در سالمندان و افزایش استحکام استخوان‌ها در سنین رشد موثر است.

 • شیرینی های محلی و سنتی نوروز

  شیرینی های محلی و سنتی نوروز

  عید نوروز است و بازار پخت و تهیه انواع شیرینی‌های مختلف داغ است؛ بخصوص شیرینی‌های سنتی و محلی كه در شهرها و نقاط مختلف كشور، با توجه به فرهنگ بومی و محلی هر منطقه تهیه می‌شود.

 • جنبه های معنوی نوروز

  جنبه های معنوی نوروز

  خیلی از خانواده‌ها لحظه تحویل سال را در زیارتگاه معصومین(ع) و در جوار حرم اهل بیت(ع) و در كنار قبور شهدا با حالات خاص و دعا و نیایش آغاز می‌كنند. خوب است در این لحظات ناب دعا برای تعجیل و ظهور مولایمان صاحب‌الزمان(عج) دست به دعا برداریم.

 • سفره هفت سین، ارمغان بهار

  سفره هفت سین، ارمغان بهار

  اعضای خانواده معمولاً در لحظه تحویل سال یکدل و یک زبان در کنار هم بر سر سفره هفت‌سین به گرد هم می‌آیند و «یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال» را زمزمه می‌کنند.

فیلم روز
تصویر روز