Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
شنبه 29 مهر 1396 - 19:29

مبانی تغذيه

بازدید: 31221

 • خوراکی های ضدپیری

  خوراکی های ضدپیری

  جوان ماندن دغدغه بسیاری از ما است، به طوری که به سراغ ابزارهایی می‌رویم که ما را جوان نشان دهد و حتی برخی با مصرف قرص‌های مختلف در تلاشند تا خود را جوان نگه دارند.

 • شایعات تغذیه ای را باور نکنیم

  شایعات تغذیه ای را باور نکنیم

  شایعات زیادی در حوزه تغذیه وجود دارد که با وجود فضاهای مجازی گسترش یافته و ممکن است این شایعات موجب شود مردم از رژیم غذایی خاصی تبعیت کرده و مشکلاتی برای آنها ایجاد شود. بنابراین سعی داریم تا برخی از این شایعات را مطرح کنیم تا مردم آگاه شوند.

 • پاستیل چقدر ارزش تغذیه ای دارد؟

  پاستیل چقدر ارزش تغذیه ای دارد؟

  پاستیل؛ اسنکی است که بعنوان بدون چربی، بدون مواد نگه دارنده و محتوی 100 درصد ویتامین سی با میوه های طبیعی برچسب می‌خورد و کاملا سالم به نظر می‌رسد! اما در واقع این گونه نیست.

 • ویتامین ها و ریز‌مغذی ها در رژیم غذایی

  ویتامین ها و ریز‌مغذی ها در رژیم غذایی

  بیشتر انسان‌‌ها در طول زندگی خود از قرص‌های ویتامین، مولتی ویتامین‌ها و مکمل‌های غذایی استفاده می‌‌کنند. آیا می‌دانید نیاز روزانه بدن ما به این ویتامین‌ها و مکمل‌‌ها چقدر است؟

 • باورهای نادرست در مصرف نوشابه های رژیمی

  باورهای نادرست در مصرف نوشابه های رژیمی

  نوشابه‌های رژیمی نوشیدنی‌های کربناته‌ای هستند که به جای شکر با سایر شیرین کننده‌‌های مصنوعی از قبیل آسپارتام، ساخارین، سیکلامات، سوکرالوز و آسه سولفام پتاسیم شیرین شده‌اند.

 • کلسترول نوعی چربی، هم مفید و هم مضر

  کلسترول نوعی چربی، هم مفید و هم مضر

  کلسترول ماده‌ای است از جنس چربی که در تمام سلول‌‌های بدن وجود دارد. قسمت زیادی از کلسترول توسط کبد ساخته می‌‌شود و بقیه آن با مصرف غذاهای پر کلسترول و پر چرب وارد بدن می‌‌شود.

 • تنظیم خواب با الگوی صحیح تغذیه

  تنظیم خواب با الگوی صحیح تغذیه

  در این بحث چندین غذا و ماده خوراکی مفید و سالم از نظر تغذیه‌ای که کالری پایینی هم دارند و بنابراین می‌توانند پیشنهاد مناسبی برای مصرف در شب باشند مطرح خواهد شد.

 • بهترین دمنوش های فصول سرد سال

  بهترین دمنوش های فصول سرد سال

  در طبیعت گیاهان بسیاری وجود دارد که با خواص بی نظیر خود می‌‌توانند بدن را از بیماری‌‌های مختلف دور کنند و دمنوش‌‌های این گیاهان در روزهای سرد سال، به بدن کمک بسیاری می‌‌کنند.

 • باورهای غلط تغذیه ای

  باورهای غلط تغذیه ای

  اخیرا به دلیل گسترش دنیای مجازی و دسترسی آسان به مطالب گوناگون، مشاهده می‌شود كه در زمینه‌های مختلف از جمله تغذیه اطلاعات نادرستی رد و بدل می‌شود كه مغایرت با اصول علمی تغذیه دارد.

 • بهترین رژیم غذایی بر اساس ژن ها

  بهترین رژیم غذایی بر اساس ژن ها

  بارها در چرخه کاهش و افزایش دوباره وزن قرار گرفته‌ایم. هزاران رژیم غذایی وجود دارد و بیشتر افراد نمی‌دانند، کدام‌یک مناسب‌شان است. اما پاسخ این سوال ممکن است در DNA آنها نهفته باشد.

 • اثرات و فواید ادویه ها

  اثرات و فواید ادویه ها

  طبیعت ضدباکتریایی دارچین، آن را برای درمان جراحت‌‌ها مناسب می‌‌کند. فلفل‌‌ها موجب تعریق شده و بدین ترتیب بدن را خنک می‌‌کنند که این موضوع دلیل علاقه بسیاری از مردم به فلفل است.

 • ظروف یکبار مصرف یا ظروف چند بار مصرف؟!

  ظروف یکبار مصرف یا ظروف چند بار مصرف؟!

  ظروف پلی استایرنی شفاف (GPPS) مانند لیوان‌‌های یكبار مصرف شفاف تنها برای نوشیدنی‌‌های سرد مناسب می‌‌باشد و برای مواد غذایی داغ مانند چای و قهوه مناسب نیستند.

فیلم روز
تصویر روز