Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.
پنجشنبه 31 خرداد 1397 - 17:43

مبانی تغذيه

بازدید: 36649

 • نکته های ناب تغذیه ای

  نکته های ناب تغذیه ای

  تحقیقات نشان داد که محدود کردن کالری می‌تواند به کاهش بیماری‌ھایی نظیر آلزایمر، پارکینسون و ھمچنین انواع سرطان و دیابت منجر گردد. محدود نمودن کالری باعث کم شدن متابولیسم بدن می‌گردد.

 • بر هم کنش رژیم غذایی و میکروبیوتا

  بر هم کنش رژیم غذایی و میکروبیوتا

  در این مقاله اثرات متقابل رژیم غذایی و میکروبیوتای دستگاه گوارش را بررسی می‌کنیم تا دریابیم رژیم غذایی پرچرب تا چه حد روی میکروبیوتای روده اثر گذار است و مکانیسم این اثرات چیست.

 • فواید سرکه بالزامیک

  فواید سرکه بالزامیک

  برخی از تحقیقات نشان می دهد که سرکه بالزامیک علاوه بر طعم دلپذیر خود، فواید بسیاری برای سلامت بدن، از بهتر کردن رنگ و روی صورت تا کم کردن چربی خون، دارد.

 • کالری شیرینی ها

  کالری شیرینی ها

  بد نیست بدانیم کالری شیرینی‌های مورد علاقه‌مان چه میزان است و با مقایسه آن با سایر گروه‌ها به پرخطر بودن این اقلام در بروز چاقی و مشکلات سلامتی، به مصرف محدودتر آنها مبادرت ورزیم.

 • سلامت مردان؛ رژیم غذائی و تغذیه

  سلامت مردان؛ رژیم غذائی و تغذیه

  هر چیزی که شما می‌خورید یا می‌آشامید اثر مستقیم بر سلامتی شما دارد. استفاده از یک رژیم غذائی (Healthy Diet) متعادل و سالم در اولویت اول زندگی قرار دارد.

 • بسته بندی مواد غذایی در ظروف شیشه ای

  بسته بندی مواد غذایی در ظروف شیشه ای

  در ادامه به پرمصرف ترین انواع بسته بندی های مواد غذایی و معایب و مزایای هر یک اشاره می نماییم. یکی از روش های طبقه بندی بسته بندی ها، طبقه بندی آنها بر اساس جنس مواد مصرفی است.

 • رابطه بین شکر و رفتار

  رابطه بین شکر و رفتار

  تحقیقات نشان می دهند که یک رژیم غذایی حاوی قند، باعث کاهش تولید یک ماده شیمیایی مغز به نام BDNF می شود. بدون این ماده، ما نمی توانیم خاطرات جدیدی بسازیم و اطلاعات جدید را یاد بگیریم.

 • قارچ‌های بهاری: خطر مسمومیت در کمین ماست!

  قارچ‌های بهاری: خطر مسمومیت در کمین ماست!

  گروهی از قارچ‌های سمی از طریق تماس با پوست می‌توانند باعث مسمومیت شوند. بیشتر مسمومیت‌های شدید از قارچ به دلیل ماده سمی آماتوکسین است که عمدتاً باعث تخریب کبد می‌شود.

 • با مصرف پروتئین به جنگ خستگی برویم

  با مصرف پروتئین به جنگ خستگی برویم

  خستگی درجات متفاوتی دارد که می‌تواند ناشی از خواب ناكافی، استرس، كار شدید، كمبود دریافت مواد مغذی و برخی بیماری‌های خاص باشد. با تغذیه می‌توان خستگی را کنترل کرد.

 • ویتامین B به کاهش استرس کمک می کند

  ویتامین B به کاهش استرس کمک می کند

  سطح بالای تشویش و نگرانی در طولانی‌مدت از نشانه‌های استرس هستند. مشكلات اقتصادي و اجتماعي، فشار كار، بيكاري، روابط ناموفق در زندگي، از دست دادن نزديكان و بيماري از عوامل ایجاد کننده استرس هستند.

 • آیا ناباروری در مردان درمان غذایی دارد؟

  آیا ناباروری در مردان درمان غذایی دارد؟

  امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، برای تمام محققان عرصه ناباروری معلوم گشته که نازایی تنها یک مشکل زنانه نیست، بلکه فاکتورهای مردانه نیز در این امر دخالت دارند .

 • جایگزین های طبیعی شکر

  جایگزین های طبیعی شکر

  برای پرهیز از مصرف ماده مضر و بیماری‌زای شکر، در مقاله زیر برخی از بهترین مواد غذایی که می‌توانند جایگزین‌های طبیعی مناسبی برای شکر باشند، ارائه شده است.

فیلم روز
تصویر روز